Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki chad schiza deprecha


Nidiaok

Rekomendowane odpowiedzi

Hej może ktoś cos pomoże jestem zdesperowana juz od wielu miesięcy totalny brak chęci do czegokolwiek praca zero satysfakcji tylko uczucie przymusu 2 lata temu miałam epizod psychotyczny od tego momentu biorę lafactin 75mg lamilept 175mg Latuda 147mg i aripilek 15 mg to dużo prawda?inni koledzy mimo stwierdzonej schizofrenii biorą po jednej tabletce na dzień np 3mg rispolept a ja muszę tyle a raczej główną diagnoza jest chad nie daje rady każdy dzień jest taki sam BEZ SENSU:/Ma ktoś podobnie czy miał? jak leki wpłynęły na was ?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczenie dwubiegunowości w zasadzie zawsze wymaga więcej niż jednego leku. Zazwyczaj stosuje się neuroleptyk atypowy (jeden lub dwa) i dodatkowo jeden antydepresant, czasem też dodaje się lit. 

 

Wydaje mi się, że masz dobrą farmakologię, chociaż tej Latudy to niezbyt kojarzę... znam osoby co leczą się na ChAD ze szpitala i mieli mniej więcej takie zestawy:

Ketrel 400-600mg, Aribit 15mg, Dulsevia 60mg

Ketrel 400-600mg, Aribit 15mg, Asentra 50-100mg

Ranofren 10mg, Fluoxetin 20mg, Lithium Carbonicum GSK 250mg

 

Wiesz najlepiej trzymać się jak najmniejszej ilości leków żeby zmniejszyć interakcje i objawy niepożądane. Ja mam ChAJ czyli jednobiegunową depresję i obecnie mam zestaw: Ketrel 200mg, Dulsevia 60mg i na razie w miarę dobrze działa. Oprócz farmakologii korzystam z psychoterapii 1x w tygodniu aby uskutecznić leczenie. Może też skorzystaj z psychoterapii? Farmakologia to nie wszystko - pamiętaj! Ważne jest nastawienie do choroby też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje juz rady dziś płacze nic nie ma sensu lekarz zmniejsza dawki ale to nie pomaga nie chce mi się wykonać żadnej czynności wiecznie się zmuszam do czegokolwiek to te durne tabletki zabijają we mnie wszystko co dobre moglabym juz nawet pójść do szpitala tylko ciekawe co mi znowu dowalą wszystko jest obok mnie nic nie jest ważne tylko cały czas siedze w swojej głowie gdzie jest tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×