Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie mam możliwości - koleżanka alkoholiczka


Tilka

Rekomendowane odpowiedzi

Na przymusowe leczenie kierowana tam osoba również musi wyrazić zgodę. Wiem, co mówię, bo miałem taki przypadek w rodzinie.  Po dotarciu na miejscu osoba odmówiła zgody na leczenie i po kilku godzinach wróciła do domu. Jak ktoś nie chce się leczyć, to nikt nie jest w stanie nic zrobić! Szkoda zdrowia. Najlepsza metoda to nie pomagać, to brutalne, ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem znawcą tematu, dobrze byłoby zwrócić się z tym do radcy prawnego. ale raczej by wysłać kogoś na przymusowe leczenie koniecznie jest ubezwłasnowolnienie i opiekun prawny może taką osobę wysłać na np. odtrucie alkoholowe Częstochowa - zależy z jakiego rejonu jesteś (choć to też nie musi być blisko domu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich razach osoby postronne niewiele mogą. Byc moze kolezanka nie dotarła jeszcze do swojego dna, z ktorego mogłaby sie odbic. Na tym niestety polega uzaleznienie, ze traci sie kontrolę nad swoim zyciem, dopiero jakis wstrząs (utrata pracy, albo rodziny, albo cos jeszcze innego) jest wyzwalaczem do podjęcia walki z nałogiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×