Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Rewolucja jest kobietą

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy, jak to rozumiec..:) Mysle, ze kobiety wpływają raczej na łagodzenie obyczajow, w tym swiecie pełnym wojen (wywołanych przez męzczyzn, oczywiscie😎 )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Historia pokazywała, że tak. Przykłady?

Hedy Lammar - aktorka i wynalazca bezprzewodowej komunikacji.

Hedy zna niemieckie technologie. bo jest byłą żoną Fritza Mandl - ziomka Mussoliniego i Hitlera. Wielokrotnie jest świadkiem rozmów nazistów, którzy nie szczędzą sobie przy niej szczegółów - w końcu to tylko baba i i tak pewnie nie słucha 🤷‍♀️ a Lammer sucha i wie, że jedną z przyczyn, dla których niemieckie łodzie podwodne (U-booty) bezkarnie panoszyły się po Atlantyku, był brak zdalnie sterowanych torped, które można by zrzucać z samolotów i statków, a potem precyzyjnie naprowadzić na czającego się do ataku U-boota.

Hedy wymyśliła, jak bezpiecznie sterować torpedą za pomocą fal radiowych.

Cytat

"Pomysł Lammar polegał na tym, by sygnał sterujący torpedą wysyłać na zmieniających się częstotliwościach. Kluczowe było, żeby odbiornik i nadajnik dostrajały się do nowego pasma komunikacji w tym samym rytmie. I tu pomocny okazał się Antheil (jej kumpel kompozytor). Poradził Hedy, by rolki z taśmami - takimi samymi, jakie synchronizowały armię jego instrumentów - wsadzić do torpedy"

Ich patent przejęło wojsko, a po roku 1980, po odtajnieniu patentu, pomysłem zajął się przemysł. Dziś Bezpieczny System jest powszechnie używany w bezprzewodowej komunikacji. Znajdziemy go w sieciach radiowych, telefonii GSM, urządzeniach GPS etc.

Także jaki wniosek z tej krótkiej lekcji historii? w dużym uogólnieniu: gdyby nie owa Pani nadal byście sobie telegramy wysyłali, a forum by nie było 😎

Takich babskich historii jest wiele i mogłabym tu sypać przykładami. Nie tylko związanymi z wynalazkami, ale zmianą ustrojów w danych państwach etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Jurecki napisał:

Kopernik też podobno był kobietą :D

:D

7 godzin temu, Luna* napisał:

Zalezy, jak to rozumiec..:) Mysle, ze kobiety wpływają raczej na łagodzenie obyczajow, w tym swiecie pełnym wojen (wywołanych przez męzczyzn, oczywiscie😎 )

Łagodzenie obyczajów? :D według Jordana Petersona kobiety sa bardziej agresywne w związkach, i mowil to na podstawie jakis badań, a potem mąż trzaska drzwiami i idzie sie naparzać z innymi samcami, z tego sa wojny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy,ktoś to zauważył ? Protestują młode.Liberalne ,kobiety z wielkich miast.

Gdzie,kobiety ze wsi.Małych miasteczek >? Na ulice wyszły.Kobiety  lewicowe.Niekiedy,tak skrajnie lewicowe.Że i mi ,to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypowiem się odnośnie sytuacji w Polsce. Moim zdaniem poszło to w trochę niewłaściwa drogę. Zachaczyło wręcz o chuligaństwo. Słuszna idea, ale wykonanie koszmarne. Wulgaryzmy, niszczenie pomników, itd....jak dla mnie to zwykły wandalizm a nie protest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dla mnie to... Dobra pała i ciasne drzwi. Można się nie zgadzać, można podejmować protesty ale wcześniej trzeba się zastanowić do czego to prowadzi. A prowadzi do dania paliwa różnym oszołomom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.01.2021 o 11:13, Chorujacy napisał:

A dla mnie to... Dobra pała i ciasne drzwi. Można się nie zgadzać, można podejmować protesty ale wcześniej trzeba się zastanowić do czego to prowadzi. A prowadzi do dania paliwa różnym oszołomom. 

No to ludzie mają nie korzystać z prawa do demonstrowania sprzeciwu wobec rządu, bo może to rozbudzić oszołomy?

W dniu 28.12.2020 o 09:17, Lilith napisał:

Wypowiem się odnośnie sytuacji w Polsce. Moim zdaniem poszło to w trochę niewłaściwa drogę. Zachaczyło wręcz o chuligaństwo. Słuszna idea, ale wykonanie koszmarne. Wulgaryzmy, niszczenie pomników, itd....jak dla mnie to zwykły wandalizm a nie protest...

Ja myślę, że w tej sytuacji forma jest jak najbardziej słuszna. Rząd cynicznie wykorzystał pandemię, aby za pomocą upolitycznionego TK wprowadzić głęboko kontrowersyjne prawo. Rząd, który od pięciu lat osłabia struktury demokratyczne, a media publiczne finansowane z pieniędzy każdego z nas zamienia bezwstydnie w tubę propagandową. To nie jest rząd, który jest gotowy szanować zdanie obywateli i nie wykorzysta nieuczciwych mechanizmów, żeby przepchnąć swoje racje. To jest rząd, przeciwko któremu nie należy obawiać się używania wulgaryzmów. Wandalizowanie kościołów czy pomników (co akurat, kojarzę jeden przypadek, było szybko doprowadzone do porządku przez samych protestujących) jest może nie do końca fortunne, ale jakoś po tym nie płacze. Hierarchowie kościelni plują jadem jak Jędraszewski, podsycając wrogie nastroje w społeczeństwie. Ostatni czas obnażył również ich skandaliczne podejście do kwestii nadużyć seksualnych w Kościele. To wszystko + dotowanie KRK przez PiS mocno zobojętnia mnie na bohomazy na kościelnych murach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.12.2020 o 09:17, Lilith napisał:

..jak dla mnie to zwykły wandalizm a nie protest...

A dla mnie polityka

Może początkowo to był protest, ale potem się pod to podpięła, a wręcz zagarnęła radykalna lewica i się zrobił wandalizm, który w dodatku poparła parlamentarna lewica i PO. PiS to ruszył, żeby przekierować na to uwagę ludzi, PO i lewica pod przykrywką wojny z PiS, przyłączyły się do cyrku, żeby jeszcze bardziej ludzie skupili na tym uwagę.

PO, PIS i lewica wspólnie dodali radykałom paliwa i tak miało być.

Jedyna partia, która faktycznie sprzeciwia się rządzącej opcji politycznej, to jest konfederacja, ale oni też mają "bojówki". Oczywiście, ci co tylko łykają medialną papkę, tego nie zrozumieją.

Co do samego prawa aborcyjnego, to uważam, że prędzej czy później kobieta będzie mieć pełną wolność wyboru (przynajmniej w 1 trymestrze), zwolennicy zakazu aborcji nie zatrzymają postępu.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bzdury. Każda kobieta może ciąże donosić albo nie donosić i gdy nie chce donosić to bez względu na prawo pozbędzie się płodu. I nie potrzebny do tego lekarz czy tabletki. Większość wie jak to się robi. To co jest to pajacowanie podszyte polityką. Niestety trwa pieszczenie się z opozycją której twarzą jest ta lesba. Moim zdaniem takich ludzi powinno się albo leczyć albo izolować. Czym różni się pensjonariusz ośrodka w Gostyninie od pedała? Preferencją seksualną. Normą jest relacja damsko męska. Wszystko inne jest odmiennością ale z pewnością nie normą. O ile można tolerować współżycia takich osób o tyle propagowanie już nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Uważam, że z religią nie powinno się obnosić, np. na ulicy. Dzieci należy chronić przed religią, bo ma na nie zły wpływ. Dlatego uważam, że powinno się zabronić parad z okazji Bożego Ciała oraz pokazywania publicznie symboli religijnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Chorujacy napisał:

Bzdury. Każda kobieta może ciąże donosić albo nie donosić i gdy nie chce donosić to bez względu na prawo pozbędzie się płodu. I nie potrzebny do tego lekarz czy tabletki. Większość wie jak to się robi. To co jest to pajacowanie podszyte polityką. Niestety trwa pieszczenie się z opozycją której twarzą jest ta lesba. Moim zdaniem takich ludzi powinno się albo leczyć albo izolować. Czym różni się pensjonariusz ośrodka w Gostyninie od pedała? Preferencją seksualną. Normą jest relacja damsko męska. Wszystko inne jest odmiennością ale z pewnością nie normą. O ile można tolerować współżycia takich osób o tyle propagowanie już nie. 

Częściowo się zgadzam. Uważam, że ludzie nie potrafią też odróżnić religii od wiary. Jestem Chrześcijaninem i dla mnie np. homoseksualizm nie jest naturalny, czy zgodny z pewną normą, która i tak wynika z biologii z natury. Ale nie mogę potępiać ludzi o takich skłonnościach. Powinno się im raczej pomagać. A co do strajku kobiet, to zauważcie, że pierwszym postulatem  nie jest tzw. aborcja na życzenie, czy aborcja bez granic tylko obalenie rządu. To powinno zmusić trochę do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, z o.o. napisał:

Uważam, że z religią nie powinno się obnosić, np. na ulicy. Dzieci należy chronić przed religią, bo ma na nie zły wpływ. Dlatego uważam, że powinno się zabronić parad z okazji Bożego Ciała oraz pokazywania publicznie symboli religijnych.

A ktoś może Ci napisać.Bo co chodzić z pedalską szmatą tęczową.Mnie akurat to nie przeszkadza.Te symbole ,mimo.Że jestem Rodzima Wiara .Pozdrawiam 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ustalmy jedno, rząd jest katolicki, tak? To jeśli tak, to mnie jako ateistki nie powinny obowiązywać zakazy i nakazy wymyślane przez ten rząd. Nie jestem "prawdziwą Polką" ani tym bardziej katoliczką, więc dlaczego ich przepisy miałyby mnie obowiązywać? To tak jakby nagle w szpitalu zjawili się świadkowie Jehowy i orzekli, że transfuzji krwi nie będzie, bo to niezgodne z ich religią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

De facto katolicki jest jeden z koalicjantów - Solidarna Polska, która miewa zgrzyty z PiS, bo nie są po tej samej "stronie" politycznej.

7 godzin temu, Morsmortuaest napisał:

A co do strajku kobiet, to zauważcie, że pierwszym postulatem  nie jest tzw. aborcja na życzenie, czy aborcja bez granic tylko obalenie rządu. To powinno zmusić trochę do myślenia.

To nie protestują zwolennicy liberalizacji aborcji, tylko agresywni radykałowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi