Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skojarzenia z liczbami


asdn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem od dłuższego czasu, zaczęło się to kilka lat temu.

Gdy miałem problemy zdrowotne, źle się czułem, zacząłem kojarzyć jakiś dzień głównie właśnie poprzez to jak się wtedy czułem. Przykładowo jednego dnia bardzo źle się czułem i myślałem, że coś mi się stanie. Ta liczba mogła to być godzina czy data kiedy to się stało, zacząłem jej unikać, bałem się cokolwiek robić bo miałem wrażenie, że coś złego może się stać. Jeżeli jest akurat na godzina o której coś co wywołało lęk się stało albo czasem dzień, to staram się nie robić wtedy nic ważnego. Jest kilka liczb których staram się unikać, w pewnym momencie było ich nawet dużo więcej. Czy jakieś sytuacje, które wywołały lęk, ciągle myślę o tym kiedy to było, ile dni minęło od tego dnia itp. albo jeżeli jest jakaś sytuacja, która mi przypomina takie zdarzenie, to też wolę już tego dnia nic ważnego robić. Chciałbym zacząć robić jakieś nowe rzeczy itp. ale bardzo dużo dni mi się z jakąś trudną sytuacją kojarzy i dlatego nie chciałbym tego zacząć w danym dniu itp i tak odkładam bardzo wiele rzeczy czasem bardzo długo. Nawet miałem problem żeby tu założyć konto. Może to się wydawać śmieszne, ale nie potrafię tego przełamać. Chodzę na terapię od kilku lat. Czasem się przełamałem, ale często ta czynność, którą wtedy zacząłem z kolei już kojarzy mi się z tym dniem itp. Przez co wiele rzeczy neutralnych kojarzy mi się z tą liczbą, sytuacją itp. Czy ktoś miał podobnie? Jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×