Skocz do zawartości
Nerwica.com

ANKIETY, BADANIA, MAGISTERKA - WĄTEK ZBIORCZY


anovi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂

Mam na imię Iwona, jestem studentką V roku psychologii UO. Obecnie jestem w trakcie robienia badań do mojej pracy magisterskiej. Okazuje się, że mam dość poważne kłopoty ze znalezieniem odpowiednich osób badanych. Dlatego się tu pojawiłam.

Pisze o tym jak kobiety z obniżonym nastrojem postrzegają swój wygląd. Potrzebuje osób młodych ( do 40 lub nieco powyżej), które mają zdiagnozowany obniżony nastrój (wszelkie depresje, nerwice depresyjne itp.) i ważą w normie.

Więc jeśli spełniasz te warunki, i co najważniejsze masz ochotę mi pomóc ;) proszę daj znać. Samo badanko to tylko wypełnienie anonimowego kwestionariusza.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jestem studentka 5 roku Uniwersytetu Wrocławskiego i wlasnie koncze przeprowadzac w ramach pracy magisterskiej badania nad agorafobia (przyczyny wystepowania, sposoby radzenia sobie z nia w przypadkach wystapienia ataku lęku). Poszukuje pilnie 6 osob, ktore za posrednictwem maila badz gadu gadu zechcialyby mi odpowiedziec na 25 pytan zwiazanych z ta choroba. Zalezy mi oczywiscie na wywiadach z osobami chorymi na ta fobie. Dane beda anonimowe, i wykorzystam je tylko do przeprowadzenia badan. W ramach podziekowania osobom, ktore zechca mi pomoc przesle pod koniec maja rozdzial mojej pracy, ktory ukazuje nowe techniki radzenia sobie z agorafobia. Bardzo prosze osoby chetne o kontakt na moj nr gg XXXXX. Z gory dziekuje, pozdrawiam i zycze wytrwalosci w walce z choroba. Sama cierpie na nia juz 12 lat, wiec wiem jakie to trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koletha Hej mam nadzieje ,że zechciała byś mnie powypytywać:) już napisałam na Twoje gg:) Serdecznie dziękuje ,że wypowiadacie się na mój post :lol::lol::lol: .dziś miałam z Mamą zarejestrować się u nowego psychiatry w Szczecinie ale powiedziałam byśmy pojechali jutro bo dziś chciałam iść do szkoły i to się spełniło poszłam i całkiem było spoko :):):) bardzo jestem zadowolona mam nadzieje ,że się tak utrzyma wytrzymałam na 4 godzinach a miałam 5 lekcjii. Pozatym mile mnie zaskoczyli bo z okazjii kobiet dawali nam kwiatka i dostałam od kolegi :):):) potem po szkole wybrałam sobie dłuższą droge do domu i było spoko :):):)tylko chłopak a raczej jego koleżanki mnie wkurzyły ,jestem strasznie zazdrosna a one są takie milutkie dla niego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalko - wielkie wielkie dzieki, ze do mnie napisalas... nasza wczorajsza rozmowa na gg byla bardzo mila i inspirujaca. Ja wiesz, mamy te same problemy. Zycze Ci zebys nauczyla sie zyc z ta cholerna choroba, tak jak ja probuje sie nauczyc. A co do Twojego faceta to pamietaj o tym, co Ci wczoraj napisalam, ze wspolna wizyta Was obojga u psychologa i przedstawienie problemu ze strony specjalisty powinno pomoc. On tego nie rozumie, boi sie, to normalny odruch. Jesli ma Cie wspierac i pomagac to musisz go nakierowac.

 

Dziekuje wszystkim osobom, ktore odezwaly sie do mnie na gg, Sylwii, Natalce i Arturowi. Bardzo bardzo mi pomogliscie. Moze ktos jeszcze sie zdecyduje? Ciagle szukam jeszcze 4 osob do badan? Atkaa pomozesz??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

chcialam Wam jeszcze raz bardzo bardzo goraco podziekowac, poniewaz wlasnie znalazlam komplet osob do badan. Dzisiaj rano dostalam ostatni wypelniony kwestionariusz i mozna powiedziec, ze teoretycznie badania zakonczylam. Teraz zostaje zebranie wszystkiego w calosc, analiza i pisanie czwartego rozdzialu:) Tak, jak obiecalam, kazda z osob, ktora zgodzila mi sie pomoc otrzyma ode mnie w okolicach lipca komplet materialow na temat nowych terapii i sposobow leczenia agorafobii. Mam Wasze maile, wiec napewno nie zapomne o nikim i wysle zaraz po obronie. A teraz jeszcze raz imiennie: Sylwia, Atkaa, Natalka, Kalinka, Gusia, Ania, Malgosia i Lidka - WIELKIE DZIEKI!! Szkoda, ze nie mam w moich badaniach zadnego faceta, bo to troche zmienia obraz, ale trudno. Kazdy mial prawo zrezygnowac. Sciskam Was kochany i piszcie na moje gg jak tylko bedziecie czuly taka potrzebe.

 

Natalka - dzieki za zyczenia odnosnie powrotu do zdrowia, nadal nie mowie, ale licze, zapalenie krtani nie bedzie trwac wiecznie i w koncu wyjde z wyra:)

 

BlueOrange - jestes bardzo madrym i spostrzegawczym facetem. Nie kazdy mezczyzna rozumie na czym polega komunikacja damsko - meska, a Ty piszesz o tym tak, jakbys sam byl kobieta. Chyle czola i pozdrawiam. Taki facet to skarb:)

 

Aha jeszcze jedno z wiekszoscia osob jestem w stalym kontakcie gg i nie dlatego, ze sa mi jeszcze potrzebni w badaniach, tylko dlatego ze to cudowni ludzie - mam na mysli w szczegolnosci Artura, Natalke czy Mateusza. Tak wiec jak widzisz nie wykrzystalam ich do swoich celow i nie porzucilam tylko moga zawsze liczyc na moje wsparcie i pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koletha ale mi radość sprawiłaś tym postem :D Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po twojej myśli i z niecierpliwością czekam na materiały od Ciebie. Tylko nie zapomnij, że Sylwia = Atkaa :mrgreen: Gdybyś jeszcze kiedyś potrzebowała pomocy to śmiało :mrgreen:

Pozdrawiam Cie cieplutko :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,nazywam sie Magda Kuśmierska, jestem studentką V r psychologii i piszę pracę na temat :"Czynniki ryzyka zachorowania na depresje w okresie wczesnej dorosłości", bardzo chciałabym Was prosić o pomoc w uzyskaniu danych na powyzszy temat. Osoby chetne które zechciałyby wypełnić kwestionariusze proszę o kontakt- podaje mój e-mail:

magkusdep@tlen.pl, dziekuję.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Jak łatwo się domyślić jestem studentem V roku psychologii (UJ) i zapraszam do wzięcia udziału w badaniach przeprowadzanych w ramach pracy magisterskiej ;). Badania tyczą się osobowościowych i społecznych korelatów nerwicy lękowej oraz nerwicy lękowo-depresyjnej.

Uważny czytelnik topiku z pewnością zadaje sobie w tej chwili kilka pytań (mniej uważny może jedno lub dwa ;) ). Na część z nich postaram się odpowiedzieć:

 

Co kryje się za tajemniczym określeniem "badanie"?

Badanie to nic innego jak wypełnienie 3 testów psychologicznych. Całość zabiera ok. 30 minut.

 

Czy badanie jest nieprzyjemne w jakikolwiek znaczeniu tego słowa?

Nie. Pytania testowe nie naruszają godności ludzkiej ani nie powodują urazów psychicznych :D Dawno minęły czasy w których by wzbudzić lęk w osobie badanej podcinano nogę od krzesła na którym nieborak miał usiąść ;)

 

Czy muszę podawać swoje dane?

Nie. Badanie jest anonimowe. Co więcej wyniki pojedynczych osób nie będą nikomu udostępnianiane ani wykorzystywane do innych celów niż napisanie pracy magisterskiej. W końcu obowiązuje mnie już kodeks etyczny psychologa :D

 

Czy muszę brać udział w badaniu?

Nie. Badania są oczywiście dobrowolne ;) ale chciałbym podkreślić, że poważnie pochodzę do pisania tej pracy a także do tego zagadnienia i proszę by wszyscy, którzy się zgłoszą uważnie i nie "dla kawału" wypełnili testy. Jeśli ktoś chce robić sobie żarty to gorąco proszę, by robił je sobie z kogoś innego :D

 

Czy są jakieś kryteria, które musi spełnić osoba chcąca Ci pomóc?

Nie nazwałbym tego kryteriami. Każda praca ma swoje ramy teoretyczne. Ta dotyczy zaburzenia lęku uogólnionego (czyli nerwicy lękowej) oraz zaburzenia lękowo depresyjnego mieszanego (czyli nerwicy depresyjno-lękowej). Dodatkowo szukam osób pomiędzy 20 a 40 rokiem życia z jak najkrótszą historią leczenia. Nie chodzi o to, że inne zaburzenia są gorsze lub mniej interesujące. Nie chodzi o to, że nie przepadam za osobami starszymi niż 40 lat lub irytują mnie osoby przed 20-ką ;) Chodzi o to, że badanie dotyczy wycinka pewnej tematyki i stąd pewne "ograniczenia".

 

Co mogę uzyskać przystępując do badania?

Oczywiście moją ogromną wdzięczność :D Poza tym postaram się w każdym przypadku przedstawić osobie biorącej udział wyniki wypełnionych przez nią testów. Osobą zainteresowanym mogę przesłać też obszerne fragmenty stworzonej dzięki ich pomocy pracy magisterskiej :D

 

Czy wypełniając testy zarabiam? ;)

Niestety nie ;) Poza powyżej opisanymi profitami główną nagrodą pozostaje satysfakcja :D Nawet w przypadku, gdy ktoś wypełni testy i nie będzie jej odczuwał nie przewiduje możliwości innego wynagrodzenia ;)

 

Jak się z Tobą skontaktować?

Zazwyczaj wiele dróg wiedzie do jednego celu i tak też jest też w tym wypadku :D Możliwości są następujące: mail (truptusdreptus@o2.pl), gg (1020387) czy też PW lub post w tym temacie :D Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości.

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi

 

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek między 20 a 40: posiadam (ktoś się ostatnio pytał).

Nerwicę lękową: takoż (zdiagnozowaną, ale bez papierka i do tego podleczoną - pasuje?).

 

Mogę spróbować. Żartów robić nie zamierzam, lecz ankiety magistrantów bywają tak nędzne, że odechciewa się je wypełniać. Jeśli Twoim zdaniem nadaję się na królika, poproszę o PW. Postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to człowiek byl głupi że sie nie wziął za psychologię ,raz ,dwa i magisterka byłaby ;) gotowa

Na naukę ponoć nigdy nie jest za późno ;) A tak swoją drogą to obiło mi się o uszy, że najcięższa jest praca, którą sami wykonujemy ;)

 

PS.: Dziękuje za zaangażowanie, zmiany w kryteriach wprowadzone, przepraszam za niedokładność.

PS1.: Czego to się można dowiedzieć pisząc pracę magisterską!?! 24 lata się znam ze sobą a nie wiedziałem że kryje się we mnie elegancja ;) Aż strach pomyśleć co tam jeszcze może we mnie siedzieć ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×