Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie poradzić z flashbackami? (niemiłe wspomnienia z przeszłości)


Gość Dzitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że nasilają mi się flashbacki związane z covidem. Czasami zupełnie bez powodu np. podczas zakupów mam przed oczami wszystko sprzed kilku miesięcy: puste półki sklepowe, obłożone wszystkie kasy, zakupy niczym na święta Bożego Narodzenia albo nawet gorzej, ta cała panika, nikt nie wiedział co się dzieje, teraz pewnie niemal każdy już się przyzwyczaił i wirusa się ,,nie boi'' ale ja cały czas mam przed oczami marzec 2020, kiedy wszystko zaczęło się pieprzyć. Zauważyłem że flashbacki nasilają się na widok maseczek i płynów do dezynfekcji - czyli tego co najbardziej przypomina o tym wszystkim. Właśnie z tego powodu popadłem w zaburzenia psychiczne oraz nerwicę lękową. Może ma ktoś jakieś rady jak sobie z tym poradzić? Na terapię już chodziłem.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to strasznie marny powód do traumy. Ludzie tracą bliskich w wypadkach, stają się niepełnosprawni - to jest powód do traumy, a nie takie głupstwo, które zresztą przeżyliśmy wszyscy. Chyba że covid odebrał Ci kogoś bliskiego, to zmienia postać rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyc, ze same zamieszanie z covidem mogło spoeodowac u Ciebie az takie problemy ze zdrowiem. Może coś sie już w tobie tliło a pandemia spowodowała wypłynięcie tego.

 

Jesli to sam covid, to uwazaj sie jak powiedzialoa @z o.o. za szczesciarza. Chciałbym mieć takie traumy. W kościele krzyżem bym padł w podzięce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w szczegóły, moją radą jest obrócenie czegoś w żart. Wyzwalacz flashbacków, dajmy na to maseczkę, skojarzyć z nowym wspomnieniem, które zastąpi stare. Osobiście swoje wyzwalacze traum zamieniam w żart. Cokolwiek co najpierw wpływa na mnie w sposób, który unosi kąciki ust ku górze, a dopiero przy wielkiej chęci bycia nieszczęśliwą, rozdrapywania ran i przeżywania starych uczuć ponownie - w ten sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję złych wspomnień autora wątku i złych skojarzeń, bo jak to mówi moja psychiatra, przez pandemię i to co się dzieje wokół tego wszyscy już dostają pierdolca, bo ile to już trwa, ale raczej nie nazwałabym tego flashbackami. Także jak dla mnie to trochę nie to pojęcie zostało użyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×