Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej nerwicowcy


Alenerw

Rekomendowane odpowiedzi

Aneta 33 hej. Wiem o czym piszesz. Niemiłe uczucie. Też często mam kołatanie serca, ucisk w gardle, trzęsę się i drżą mi dłonie. Dzisiaj byłam na badaniach wyniki mam chyba ok. Trochę się uspokoiłam. Ale funkcjonowanie z nerwicą i hipochondrią nie jest łatwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aneta 33 Hej witamy w klubie 😁..   Miałam tak samo jeszcze zmęczenie totalne .. i wiesz co mi pomoglo magnez 😉 kup sobie ten magne B6 forte i bierz Trzy razy dziennie.. Mi przeszło bo uwierzyłam że magnez mi pomoże 😂 przy nerwicy właśnie tak jest.. wierzy we wszystkie nasze myśli ... Zrób sobie badania ogólne .. jeśli nic nie wykaże to do psychologa.. Ja byłam u tyle lekarzy i wiem że mi nic nie jest i wiem że to ona nerwica to nie chce mi się do psychologa iść 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kochani kolejny nawrót ataków paniki, boryka się z nerwica już kilka lat, 2018 pomógł lek setaloft, brałam ok 1rok, później było ok  , potem przyszedł covid i powtórka z rozrywki znowu powrót do leku, po ok 3 miesiącach odstawiłam, a tu przez ostatni miesiąc kilka trudnych zdarzeń covidowych i nie tylko spowodowało nawrót lęków.  Do tego bóle w klatce piersiowej i plecach, wizyta u lekarza i ekg, które nie wyszło najlepiej, chociaż jeden lekarz bardziej doświadczony uspokoił że to nerwy i taka moja natura,  natomiast drugi lekarz zadzwonił z tele porady w wigilię i oświadczył że mam zawał serca i mu przykro mam pilnie zgłosić się do kardiologa. 

To teraz możecie wiedzieć co ja teraz przechodzę przez te dni . Koszmar cały cxas sobie mówię że ten pierwszy miał rację.  Do 29.12 cxas leci wolno. 

Pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie. Czy ktoś z Was wie jak wygląda nerwica żołądka? Czym to się objawia? Ja od kilku dni mam tak, że nie bardzo chce jeść jeśli coś na siłę jem to mi się odbija, boli mnie żołądek, mam zaparcia,czasami mdłości. Nawet podczas Świat nie jadłam dużo bo poprostu nie mogłam na przymus. Nie wiem czy tak może wyglądać nerwica żołądka dlatego pytam czy ktoś może miał coś takiego. Ostatnio jak już pisałam porobiłam badania krwi i są raczej w normie nawet sprawdzone przez lekarza. Być może wmawiam sobie kolejną chorobę a to nie jest nerwica żołądka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alenerw taki jadłowstręt , który opisujesz u mnie pojawia w sytuacji silnego stresu. Miałam tak kiedy mój tato umierał:( przez  tydzień prawie nic nie jadłam, wmuszałam po prostu w siebie.

Taki stan pojawia się u mnie wtedy gdy dzieje się coś dla mnie bardzo stresującego. Jeśli np. ma też coś sie wydarzyć to wtedy też pojawia się całkowity brak apetytu

Edytowane przez Ikaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 17:34, Alenerw napisał:

Hej. Mam pytanie. Czy ktoś z Was wie jak wygląda nerwica żołądka? Czym to się objawia? Ja od kilku dni mam tak, że nie bardzo chce jeść jeśli coś na siłę jem to mi się odbija, boli mnie żołądek, mam zaparcia,czasami mdłości. Nawet podczas Świat nie jadłam dużo bo poprostu nie mogłam na przymus. Nie wiem czy tak może wyglądać nerwica żołądka dlatego pytam czy ktoś może miał coś takiego. Ostatnio jak już pisałam porobiłam badania krwi i są raczej w normie nawet sprawdzone przez lekarza. Być może wmawiam sobie kolejną chorobę a to nie jest nerwica żołądka? 

To nerwica żołądka, sama ja mam. Dopiero od niedawna do mnie dotarło, kiedy zrobiłam gastroskopie w obawie, że to wrzody. To niestety nerwy, które mogą dać wszystkie objawy. U mnie to ból żołądka, taki bardzo mocny, pieczenie przełyku, wzdęcia, zaparcia, mdłości. Ponadto mam inne. Stany depresyjne, nie potrafię nic zjeść, trzese się, mam ataki paniki, robi mi się słabo. Dostałam mocniejsze leki, teraz jest dobrze 😊 warto też zwrócić uwagę na dietę i unikać słodyczy, alkoholu, ostrych rzeczy. Na pewno nie zaszkodzi a pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JAOL93 napisał:

To nerwica żołądka, sama ja mam. Dopiero od niedawna do mnie dotarło, kiedy zrobiłam gastroskopie w obawie, że to wrzody. To niestety nerwy, które mogą dać wszystkie objawy. U mnie to ból żołądka, taki bardzo mocny, pieczenie przełyku, wzdęcia, zaparcia, mdłości. Ponadto mam inne. Stany depresyjne, nie potrafię nic zjeść, trzese się, mam ataki paniki, robi mi się słabo. Dostałam mocniejsze leki, teraz jest dobrze 😊 warto też zwrócić uwagę na dietę i unikać słodyczy, alkoholu, ostrych rzeczy. Na pewno nie zaszkodzi a pomoże. 

@JAOL93 Też mam ataki paniki objawy podobne do twoich. Trzęsę się, puls przyspiesza, czasem płacz, wyszukiwanie chorób, ucisk w gardle. Byłam pierwszy raz u psychologa. Narazie chciała mnie poznać, poradziła jak oddychać w trakcie ataku paniki. Chyba chciałabym kontynuować wizyty u niej. Nie wiem czy faktycznie mam nerwicę żołądka bo nie miałam badań pod tym kątem ale objawy tak jak pisałam w poprzednim poście. No i nie pojawiają się zawsze tylko różnie z tym bywa. Raz cały dzień nie mogę jeść, innym razem tylko sporadycznie w ciągu dnia, a bywają dni normalne kiedy jem bez problemu. Nie wiem też czy nawet jak się nie denerwuje w danej chwili to mogę mieć te objawy nerwicy żołądka? Czy to występuje tylko podczas nerwów? Jak to jest u ciebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ikaa napisał:

Alenerw taki jadłowstręt , który opisujesz u mnie pojawia w sytuacji silnego stresu. Miałam tak kiedy mój tato umierał:( przez  tydzień prawie nic nie jadłam, wmuszałam po prostu w siebie.

Taki stan pojawia się u mnie wtedy gdy dzieje się coś dla mnie bardzo stresującego. Jeśli np. ma też coś sie wydarzyć to wtedy też pojawia się całkowity brak apetytu

I jak to cos się wydarzy wtedy sie uspokajasz i apetyt wraca no tak to logiczne bo lęk mija. Najgorzej jak sytuacja jest taka że nie mija i nie da się lęku zniwelować. Wtedy dopiero jest hardcor.Jak podczas takiego ogromnego stresu na dodatek wymiotuję i zero spania.To jest straszne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×