Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do każdego :)


Szczerbatka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Mam do Was dosyć proste pytanie:

 

Czy kiedykolwiek chcieliście być w czymś genialni? Na tyle genialni, że każda napotkana przez Was osoba mówiłaby "skąd Ty tyle wiesz?" albo "wow, ale Ty jesteś geniuszem". Macie tak?

 

Jeśli tak, to w jakiej dziedzinie? Proooszę odpowiedzcie. To mogą być nawet abstrakcyjne odpowiedzi. 

 

Pytam się z czystej ciekawości 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze chciałam umieć pięknie śpiewać. Nawet mam z muzyką związane wykształcenie, ale nigdy nie będę dobrze brzmieć, bo barwa mojego głosu jest kijowa z natury. Miałam trochę szkolony głos, śpiewałam w chorach, nawet na wysokim poziome, ale solistą nie zostanę nigdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle genialna, ale zawsze chciałam ładnie śpiewać :D niestety mój głos nie brzmi zbyt dobrze, a lubię to robić :D co kompletnie nie przeszkadza mi w śpiewaniu, nawet przy ludziach 🙂 zwłaszcza jak gram na gitarze, fajnie by było wokalnie zgrywać się z muzyką.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 11:05, Szczerbatka napisał:

Czy kiedykolwiek chcieliście być w czymś genialni? 

Niektórzy mają o mnie takie zdanie.

W dniu 2.12.2020 o 11:05, Szczerbatka napisał:

Na tyle genialni, że każda napotkana przez Was osoba mówiłaby "skąd Ty tyle wiesz?" albo "wow, ale Ty jesteś geniuszem". Macie tak?

Niektórzy formułują podobne wypowiedzi wobec mnie. 

 

Pozdrawiam i miłego dnia.

johnn  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bardzo być mistrzem w grze na fortepianie 🙂 I umieć komponować utwory na fortepian solo. Moje marzenie z dzieciństwa być jak genialnym jak Mozart, Beethoven albo Liszt. Niestety moje palce nie są tak wyćwiczone i biegłe... szkoda, odpada...

 

Obecnie ostatnio lepsze dla mnie okazało się układanie wierszy i mam ochotę dorównać Kazimierze Zawistowskiej 🙂 Wzoruję się na niej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2020 o 11:05, Szczerbatka napisał:

Mam do Was dosyć proste pytanie:

 

Czy kiedykolwiek chcieliście być w czymś genialni? Na tyle genialni, że każda napotkana przez Was osoba mówiłaby "skąd Ty tyle wiesz?" albo "wow, ale Ty jesteś geniuszem". Macie tak?

 

Jeśli tak, to w jakiej dziedzinie? Proooszę odpowiedzcie. To mogą być nawet abstrakcyjne odpowiedzi.

 

Geniusz nie jest dokładnie tym samym, co posiadanie mega obszernej wiedzy [choć oczywiście może się z tym wiązać / zazwyczaj się wiąże] 🙂 Tak naprawdę jego istotą jest wychodzenie myślami poza wszelkie dotychczasowe schematy i umiejętność spojrzenia na istniejący stan rzeczy z całkowicie nowej perspektywy / powiązania poszczególnych elementów tworzących rzeczywistość w zupełnie nowy sposób. To kreatywność i tzw. "iskra Boża". Przyznam, że nie pogardziłabym takim darem [choć zapewne miałby on swoją cenę - ale przecież tak czy siak mam zwichrowany umysł], na co zaś go spożytkowała? Opracowanie kwantowej teorii grawitacji jako pierwsze przychodzi mi na myśl.

 

Ogólnie chciałabym mieć większą żyłkę do nauk ścisłych [matematyki i fizyki] - mogłabym wtedy naprawdę zrozumieć jedną z dziedzin, którymi pobocznie się interesuję, czyli astronomię. O bardziej przyziemnych i wymiernych profitach posiadania tego typu wiedzy nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×