Skocz do zawartości
Nerwica.com

Łączenie dwóch leków ssri + ssri


reebok91

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2020 o 16:33, Chorujacy napisał:

A w jakim celu łączyć? Ssri takie czy inne niczego nie leczą. No może nadają się do chemicznej kastracji. Od wielu lat koncerny farmaceutyczne chcą zarabiać ale nie tracić klientów. A prawdę warto 15 razy przemyśleć za nim się spróbuje ssri. 


No tak bo przecież marszczenie fredka 10 razy dziennie jest ważniejsze niż zdrowie psychiczne.😂

Ty w końcu chorujesz na coś ? bo jak czytam takie coś to mam wrażenie że ludzie z takim pisaniem na gów.. chorują a nie na depresję.

Ktoś łączył z was tak leki ?

Edytowane przez reebok91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to proszę bardzo marszcz i 20 razy/d. 🤣. Zapytaj zdrowego faceta czy ma z tym problemy. Raczej nie ma. Taki poziom serotoniny jaki występuje po ssri czy snri nie jest fizjologiczny. Więc może u osób osłabionych podawać leki które podniosą glukoze 10 razy ponad normę? Też wystąpią objawy cukrzycy. Tak jak po ssri różne specyficzne dla tych leków objawy. Ja owszem leczę się z depresji i to ciężkiej gdzie czasem bywałem na max dawkach tlpd. Ale ssri czy wenla to syf i bagno.  Nie ma podstaw do tego by łączyć leki. Wystarczy zwiększyć dawkę jednego lub zmienić na silniejszy. Nie ma silniejszego jak klomipramina i paroksetyna. 

Edytowane przez Chorujacy
Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chorujacy napisał:

Nie ma podstaw do tego by łączyć leki. Wystarczy zwiększyć dawkę jednego lub zmienić na silniejszy. Nie ma silniejszego jak klomipramina i paroksetyna. 

 Oczywiście to Twoje zdanie ,,, nie mam zamiaru wchodzić w tym temacie w dyskusje .

 

20 minut temu, Chorujacy napisał:

Ale ssri czy wenla to syf i bagno.

chyba wiesz ,że paroksetyna to SSRI ?

 

 Z innej beczki . A co sądzisz Przyjacielu o Amitryptylinie , jeśli w ogóle ją brałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 16:33, Chorujacy napisał:

A w jakim celu łączyć? Ssri takie czy inne niczego nie leczą. No może nadają się do chemicznej kastracji. Od wielu lat koncerny farmaceutyczne chcą zarabiać ale nie tracić klientów. A prawdę warto 15 razy przemyśleć za nim się spróbuje ssri. 

Jak na przeciwnika SSRI zaskakująco często wypowiadasz się w tematach dotyczących tych leków 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 17:46, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Reebok 91 , ja łączyłem leki antydepresyjne . 

 Mów o jakie Ci chodzi ?

 Jak będę wiedział pomogę 

 Trzymaj się (-;


Np takie połączenia:
escitalopram + sertralina

amitryptylina + jakieś ssri 

ssri + snri
parkosetyna + klomipramina 

Coś w tym stylu, w sumie to obojętne jakie połączenie, ważne żeby pomogło. Chcę mieć jakiś obraz żeby zaproponować lekarzowi jakieś połączenie, bo ja już brałem dosłownie wszystko albo już wszystko i nic mi nie pomaga kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat raczono mnie takimi specyfikami jak ssri. Bez efektu, za to z całym Arsenalem działań niepożądanych w tym akatyzji co uznawano za objaw choroby i zwiększano dawkę. Nie było wyjścia i trzeba było zmieniać lekarza. Nikt mi nie wmówi że działania niepożądane ssri wynikające z ich mechanizmu działania czyli zwiększaniu serotoniny w synapsach jest przywróceniem fizjologicznego poziomu. Nawet jeśli komuś pomagają ww zmniejszeniu objawów to czynią to w sposób daleki od przywrócenia normy. Brałem amitryptyline i pomogła kiedyś. Niedawno też brałem i już nie dało rady. Zwiększenie dawek też było niemożliwe bo serducho całkiem fiksowało. A co gorsze to im wyższa dawka tym wpływ serotoniny był bardziej odczuwalny, co jest u mnie działaniem przeciwskutecznym. Niektórzy biorą lit i im pomaga, dla mnie działa w sposób dokładnie odwrotny od zamierzonego. Biorę lit i furia od razu a do tego wysłowić się trudno i człowiek jak po neuroleptyku się czuje. Gdy lit odstawić od razu 2 dni lepsze i wraca się do normy. Takie działanie litu wskazuje że tłumi dopaminę ( furia jak przy odstawce np fajek) a poprawa po odstawieniu wskazuje na mechanizm z odbicia, coś jak bezsennośc po odstawce benzo. Tylko co brać na dopaminę? Bromergon działał lepiej niż wszystkie leki razem wzięte ale odstawka koszmarna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 18:57, Jurecki napisał:

@Kalebx3 Gorliwy pracujesz w tym trudnym czasie pandemi? Jak się czujesz i jak Ci leci? Dawno Cię nie widziałem

--- pracuję .

 Covid 19 po trzech tygodniach walki przeszedłem zwycięsko . 

 Na szczepionkę wymyśloną naprędce się nie piszę . Wolę przechorować niż walić w siebie nie wiadomo do końca co .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek wklejam z innego miejsca , bo już o tym pisałem :

 

 " Najgorsze u mnie było to zmęczenie pod wieczór dnia ( nie robiąc w ciągu dnia kompletnie nic ), tak silne ,że myjąc zęby musiałem usiąść ,żeby nie upaść . Nie byłem nigdy tak zmęczony nawet po ciężkiej tyrce w Stoczni i to z nadgodzinami . Żona i syn mieli zupełny zanik węchu ,,, ja zamiast tego miałem sraczkę , a trawienie do dzisiaj mam jakieś słabsze .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×