Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nurt psychodynamiczny zakończenie terapii ostatnia sesja podanie ręki lub przytulenie


Alexis85

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia z terapeutami odnośnie zakończenia terapii w nurcie psychodynamicznym. Czy mimo, że w tym nurcie dotyk jest zabroniony , to czy terapeuta przeciwnej płci może na koniec podać rękę , bądź zaprosić do przytulenia ? Rozumiem, że są też ludźmi i że jest to naturalny odruch, ale zastanawiam się czy nie jest to mimo wszytsko złamanie granicy. Bo w końcu psychoterapeuta będzie już dla danej osoby zawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapeuta jest jak lekarz, ja ograniczałam prywatny kontakt. Chciałam kupić czekoladki na koniec, ale jakoś nie wyszło. Ortodontce kupiłam czekoladki, bo aparat nosiłam rok i 2 miesiące.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Alexis85 u mnie nie było czegoś takiego, jak oficjalne zakończenie. Wcześniej kończyłam i wracałam, dlatego umówiłam się z terapeutką, że zastanowię się, czy chcę kontynuować. Ostatecznie wysłałam jej maila z podziękowaniem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój terapeuta kiedyś, w trakcie terapii, powiedział że rękę podaje tylko na pierwszej i ostatniej sesji - przywitanie, pożegnanie. Niestety u mnie nie zakończyło się podaniem ręki, bo ja się obraziłam że to koniec (mimo, że tak mieliśmy ustalone) i powiedziała, że mu ręki nie podam... :)

Ale tak, podanie ręki na pożegnanie może być, przytulenie u mnie odpadało, bo już na tyle go znałam, że nawet nie pytałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jestem już prawie3 miechy po zakończeniu terapii i jakoś ciągle analizuje to moje zakończenie terapii. W życiu nie podałam mojemu terapeucie ręki na przywitanie i zakończenie , a tu taka sytuacja jak wyciągnięcie rąk do przytulenia. Normalne naturalne przytulenie ,nic nadzwyczajnego podtekstowego, ale już nie mam możliwości obgadania tego, bo już koniec haha i rozkminiam. Dlatego chciałam się dowiedzieć jak to u Was było na koniec terapii w tym właśnie nurcie. Ale cóż po prostu było to ludzkie naturalne zachowanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×