Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czego dzisiaj się nauczyłeś/aś?


ehempatia

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. 
Wychodzę z założenia, że człowiek uczy się przez całe życie i powinien to robić, żeby zachować odpowiednio atrakcyjnie pofałdowany mózg. Nie czujcie się źle, jeśli pomyśleliście, że ten post dotyczy tylko wysoko wykształconych osób lub tych, którzy siedzą z nosem w książkach. Temat dotyczy wiedzy, która dotarła do Was nie tylko z podręczników, ale i z codziennych zmagań z życiem.

 

Nauczyłeś się, żeby nie wlewać zimnej śmietany do gorącej zupy, bo się zwarzy? Świetnie!

Przeczytałeś i zrozumiałeś różnicę między zważoną a zwarzoną śmietaną? Yey. 

Umiesz w końcu opowiedzieć o sobie po niemiecku? Nieźle.

Udało Ci się zawiązać pierwszy raz w życiu krawat? Brawo Ty. 

Dowiedziałaś się, że na osobie X nie można polegać? To też okej i jakaś wiedza.

W końcu doszedłeś do tego dlaczego Twój citroen kopci i jak temu zapobiec? (; 

 

itd. itd. 

 

Sama zadaje sobie codziennie przed snem dwa pytania: 1 - Za co jestem dzisiaj wdzięczna? i 2 - Czego dzisiaj się nauczyłam? 

Nie musi to być nic wielkiego, ale dobrze zdawać sobie z tego sprawę. Na pohybel stagnacji. 

 

Zachęcam do wypowiedzi! Ewentualne wytłumaczenia, gdy ktoś spyta są również mile widziane ;) Bądźmy dla siebie mili, niech to będzie bezpieczna strefa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak odpowiem to kogoś ośmielę i temat ruszy ;>

 

Nauczyłam się dzisiaj jak zrobić rogale z makiem. Wcześniej nie miałam pojęcia jak uzyskać taki kształt, a dziś uderzyło mnie jakie to niewymagające :D Wyszły pyszne, ale następnym razem dodam ciut więcej soli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samokrytycyzm uniemożliwia mi uczenie się. Ludzie więcej się uczą, gdy ich nawet najmniejsze sukcesy są nagradzane, a przez samokrytycyzm dostrzegam w sobie tylko złe rzeczy i porażki, przez co tracę chęć i energię do podejmowania nowych wyzwań, próbowania nowych rzeczy, rozwijania się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×