Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak uświadomić DDA, że potrzebuje terapii?


Gość Olia

Rekomendowane odpowiedzi

Sama jestem DDA i dzięki mojej przyjaciółce która studiowała psychologię po jakimś czasie zdecydowałam się na terapię. W jej trakcie, zaczęłam widzieć co sprawiło że dotarłam do tego miejsca kropka moja przyjaciółka w trakcie rozmów ze mną oświata miała mi pewne rzeczy i pokazywała jak sama za ganiam się w kozi róg. Teraz u bardzo bliskiej mi osoby, z którą mam o wiele częstsze kontakt przez sytuacje pandemii widzę swoje zachowania, którymi ona bardzo sobie utrudnia życie kropka jest jednak bardzo analityczna przez co wiem że nie dotrę do niej tak jak udało się mojej przyjaciółce. Na wszelkie rady reaguje oporem. Czy macie pomysł albo może udało wam się uświadomić taką osobę i pokazać jakie korzyści może wnieść terapia i praca nad sobą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki orzech do zgryzienia. Warto mieć na uwadze, że DDA ma podobne objawy do innych zaburzeń, m.in osobowości. Nie oceniałabym tak pochopnie czy to na pewno DDA. Tak czy siak - jeśli osoba jest otwarta na dyskusje ogólnie to spróbuj może w ten sposób. Nie oceniaj od razu, nie doradzaj - mnie to osobiście odrzuca, gdy ktoś mnie od razu próbuje zaszufladkować, oceniając tylko z zewnątrz. Na początku spróbowałabym dowiedzieć się czy sytuacje, które zaobserwowałaś sprawiają tej osobie przykrość, przywołują złe wspomnienia, wiążą się z odcinaniem od bolesnych uczuć. Niektórzy nie chcą do siebie takiej wiedzy dopuścić i to również trzeba uszanować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×