Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie wiem co ze soba zrobic!


mala_mii

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata jestem w ciazy i mam powazna depresje od jakiegos czasu. MIeszkam za granica, nie mam nawet z kim pogadac. NIecale pol roku temu rozstalam sie z facetem po 3 latach zwiazku, krotki czas potem poznalam kogos innego. Bylo wszystko dobrze dopoki nie zaczelam tesknic za moim ex. Chcialam naprawic wszystko i wrocic do niego, ale sie dowiedzialam ze jestem w ciazy. Wszystko leglo w gruzach. Z poczatku myslalam o usunieciu ciazy, ale nie jestem do tego zdolna. Moj terazniejszy facet chce tego dziecka i to jest powazny problem, gdyz nie kocham go i nie planowalam z nim przyszlosci. Jest on obcokrajowcem a ja nie chce mieszkac za granica. Chcialam wrocic do Polski. Mam juz wyrzuty ze zabiore dziecko ojcu. Za duzo tego jak na moja glowe, caly czas ,mam koszmary w nocy nie daje sobie z tym rady. Mam nadzieje ze to co sie dzieje teraz ze mna nie odbije sie na dziecku:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dobrze,ze nie podjęłaś decyzji o usunięciu ciąży,zwłaszcza,że Twój partner chce tego dziecka.To trudna życiowa decyzja,bo zmienia wszystko,ale nie znaczy,że wszystko stracone.Jeżeli chcesz wrócić do Polski,to ojciec dziecka będzie musiał to zaakceptować.Postaraj się widzieć pozytywne aspekty tej sytuacji.Np.to że dziecko może mieć podwójne obywatelstwo,może się uczyć zaraz dwóch języków.Jeśli nie chcesz być z tym mężczyzną,widzenia dziecka można tak zorganizować,żeby nikt nie był poszkodowany.Nie wiem dokładnie jak wygląda Twoja sytuacja,staram się tylko znależć pozytywy.Najważniejsze,że ono w ogóle się narodzi,a czasami to pomaga kobietom wyjść z depresji.Nowa rola matki i szczęście jakie daje dziecko odmienia nastawienie do życia.Bez mojej córki pewnie już by mnie nie było na świecie,a tak dostaję kopa bo mam dla kogo żyć i walczyć.

Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie z tego wzgledu ze bede miala dziecko. Ale niewiem czy podolam calej tej sytuacji. Moj partner po za tym dzieckiem ma dwoje innych z czego z syna widzial raz w zyciu a z corke widzi raz na jakis czas. Tym bardziej wiem jaki to bedzie dla niego bol kiedy odbiore mu nastepne dziecko. Oboje jestesmy w obcym kraju, ja nie znam jego jezyka ojczystego i w polsce beda trudnosci z nauka tego jezyka tak sadze. Kontakt ojca z dzieckiem bedzie strasznie maly. Co i w przyszlosci odbije sie na dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziecko to wielkie szczescie, da ci sily do wszytskiego do walki z depresja. ja niestety tego szczescia nie doswiadczylam, gdyz dwa razy poronilam. ale gdybym miala wybierac to wolalabym sama wychowywac malenstwo niz zyc z kims z kim nie chce, tym bardziej ze chcesz wracac do polski. ja sama mieszkam w anglii wiec wiem jak to ciezko jest. ale pamietaj ze malenstwo da ci sile.

a dziecko bedzie bardziej szczesliwe z kochajaca mama niz z obojgiem rodzicow ktore sie nie kocha. wiem to z wlasnego doswiadczenia.

3maj sie ja jestem z toba z calym sercem!

jak potrzebujesz pogadac daj znac.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uwazam ze dziecko to ogromne szczescie,ono da Ci sile do podejmowania odpowiednich decyzji. Ni mozna byc z kims kogo sie nie kocha.. Zycie jest tylko jedne- pmietaj o tym.Nawet jesli sie upadnie zawsze mozna wstac i ukladac wszystko od nowa trzeba tylko zebrac odwage i sile w sobie, Jesli naprawde chcesz to wroc do POlski wszystko sie jakos ulozy zobaczysz.Dziecko zawsze bedzie moglo odwiedzac ojca a Ty bedziesz miala okazje ulozyc sobie zycie od nowa. Co do ex.. prawie zawsze pojawia sie ta mysl ze teskimy i chcemy porotu ale trzeba rozwazyc to logicznie - po co chceic powrotu do kogos z kim nie bedzie juz ok? to sie skonczylo , to nie byl Ten i tyle.Kazda z nas chce przecierz kochac IBYC KOCHANA -zaufaj mi kazdy z nas ma przeznaczona kogos sobie i teraz czy niedlugo czy nawet pozniej ale on sie pojawi i caly swiat stanie Ci na glowie;] 3maj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×