Skocz do zawartości
Nerwica.com

Help


Relkaa123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej słuchajcie nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale nie wiem co sie ze mną dzieje mam 15 lat prawie 16 i od ok 3 miesięcy męczy mnie myśl ze bede lesbijka, a wiec zaczęło się tak ze przeglądałam jakieś tiktok dziewczyn które mówiły ze sa lesbijkami itp i wtedy zadałam sobie pytanie a co jeśli ja jestem później mi taka myśl pojawiała się co jakis czas i szybko znikała pojechałam 18.07 do energylandi i zakochałam się w chłopaku tak na zabój ze ciągle chodziłam tam gdxie on był i wgl niestety musiałam jechać wcześniej i nie zdążyłam wziąść numeru ani nic pojechałam tam 1.08 wtedy juz myśli ze były strasznie natrętne i bardzo przez mie płakałam tego dnia w energylandi szukałam tego chłopaka ale nue mogłam go znalesc tam byli inni chłopacy którzy mnie jarali itp pamiętam ze cały dzień byłam wesoła i o tym nie myślałam nawet poznałam tam chłopaka który byl naprawdę przemiły i przystojny itp. Pojechałam tam ostatni raz 22.08 i juz wtedy humor był słaby troszkę bo patrzyłam na moją przyjaciółkę i dziewczyny ktore tam były i moje myśli same za mnie mówiły ladna czy nie? Ja sama próbowałam sie bronić i mówiłam ze ona mi sie nie podoba itp bo nie czułam tego jakby mi sie podobała. Pod koniec dnia popłakałam się o chłopaka bo dowiedziałam się ze on jest starszy i to sporo i raczej nie mam u niego szans itp później sie cieszyłam bo gadałam z nim itp itp po tym wyjeździe planowałam wyjechać tam jeszcze raz bardzo płakałam bo męczyły mnie te myśli przez ktore nie dałam rady myśleć o tym chłopaku itp bo jak zaczęłam myśleć nachodziły mnie myśli ze co jeśli nie bede potrafiła go kochać itp zaczęłam mieć straszne problemy z tym ze np jak zobaczę jakiegoś chłopaka to mi sie nie podoba i wiem ze nie każdy chłopak musi sie podobać ale mnie to samo z siebie paraliżowało, wyjazd niestety sie nie udał przez co przeżyłam to strasznie, dużo płakałam, dużo sie stresowałam mimo tego ze patrząc na dziewczyny jest totalnie obojętna i n8e obchidza mnie ale moje myśli nie wiem jak to nazwać chcą same oceniać te dziewczyny i zawsze muszę sobie to udowodnić mówiąc ze jest brzydka czy coś, oprócz tego strasznie boję sie ze podoba mi sie mija koleżanka a ja tego nie wiem albo ze mi sie spodoba mimo tego ze ja nawet nie myślę o żadnych dziewczynach tylko o chłopakach snia mi sie tylko oni, fantazjuję tylko z nimi (choviac teraz mam to utrudnione przez tą sytuację)  zawsze podobali mi sie chłopacy zawsze śniłam o nich myśląc ze np mamy dziecko czy coś, pociąg w jakiś znaczeniu tez do nich odczuwałam itp ale od tych 3 miesięcy jestem strasznie przygnębiona bardzo się boję mimo tego ze sa dni albo nawet tygodnie ze jest okej nie myślę o tym ale później znowu to wraca ja juz nie wiem co robić pamiętam jak w czerwcu cieszyłam się każdym dziem marzyłam o chłopaku i nie miałam żadnych myśli a teraz ciągle sie boje ze spodoba mi sie dziewczyna i ze jestem lesbijka, chodzi oto ze tym dłużej o tym myślę i sie boje tym bardziej wmawiam sobie więcej rzeczy np ze moze ktoś mi sie podoba z dziewczyn a ja o tym nie wiem itp przysięgam ze większość dni to strach i płacz mam juz tego dość boje sie tez ze nigdy mi to nie przejdzie i boje sie ze to jest prawda myślałam ze to PRzejdzie ale nic nie przechodzi co mam robić? Czy będzie kiedyś tak jak dawniej? Czy beda mi sie podobać chłopacy i nie będe juz myślała ze to ze ktoś mi sie podoba z chłopaków to tylko sobie tak wmawiam? Dodam ze aktualnie podba mi sie dwóch chłopaków ale te całe myśli mnie tak męczą ze boje sie ze to nie prawda nawet mie wiem jak to nazwać, dodam też że przez ten czas tych myśli podobali mi sie bardzo chłopacy i ciągle o nich mówiłam ale teraz każda myśl mi mówi ze to moze nie prawda? Przepraszam ze pisze tak nie składnie itp ale chciałam bym być szczęśliwa itp a nie wiem kto mi może pomóc, strasznie sie boje i ciągle płaczę chce żeby bylo jak dawniej.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jestes jeszcze młodziutka, to mogą być natrętne myśli, najlepiej zapisz się do psychologa choćby na tą 1 wizytę i zobaczysz co dalej. A ocenianie dziewczyn po wyglądzie to normalne, ale to bardziej w roli potencjalnej "rywalki" :D

 

Z reguły psycholog dużo pomaga, żaden to wstyd, tyle młodych ludzi mijam w klinice 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dalja napisał:

 Wiem ze jestem młoda ale te myśli są tak męczące że mam utrudnione funkcjonowanie, chciałam bym normalnie żyć a to męczy mnie juz 3 miesiące i ja nie chce być lesbijka bo mnie to obrzydza chciałam bym być z chłopakiem itp a teraz ciężko mi myśleć o tym bo boję sie ze nie pokocham go. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spokojnie, jestes jeszcze młodziutka, to mogą być natrętne myśli, najlepiej zapisz się do psychologa choćby na tą 1 wizytę i zobaczysz co dalej. A ocenianie dziewczyn po wyglądzie to normalne, ale to bardziej w roli potencjalnej "rywalki" :D

 

Z reguły psycholog dużo pomaga, żaden to wstyd, tyle młodych ludzi mijam w klinice 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Relkaa123 napisał:

 

Rozumiem, chodziło mi o to że dopóki nie poznasz jak to jest być z chłopakiem, nie możesz stwierdzić że nie będziesz potrafila go kochac. Poza tym te filmiki były dla ciebie sugestia, i tak powstały te urojenia.

 

Niepokojace że Ci to utrudnia życie. Polecam psychologa, może ktoś jeszcze Ci coś poradzi tutaj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 19:18, Dalja napisał:

Chciałam bym isc do psychologa ale boję się ze nic mi nue da to męczy mnie to ze taka myśl wzięła się z byle czego, co jakiś czas jest dobrze i myślę sobie i chłopaku który mi sie podoba i jest dobrze przez jakiś czas później znów wraca mnie strach i mi sie płakać chce trwa to mize dzień moze dwa i znów jest dobrze a później masakra za niedługo będę miała 16 lat i na sama myśl ze będzie juz pewnie tak zawsze mi sie płakać chce. Myślą mnie myśli które same przychodzą których nie chce i które mnie obrzydzaja czy będzie kiedyś normalnie? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozumiem, chodziło mi o to że dopóki nie poznasz jak to jest być z chłopakiem, nie możesz stwierdzić że nie będziesz potrafila go kochac. Poza tym te filmiki były dla ciebie sugestia, i tak powstały te urojenia.

 

Niepokojace że Ci to utrudnia życie. Polecam psychologa, może ktoś jeszcze Ci coś poradzi tutaj 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dalja napisał:

Może to jakaś nerwica natręctw, czy zauważyłaś cokolwiek jeszcze innego, jakieś inne natrętne myśli?

Jakiś czas temu bałam się ze mam tarczycę i to tak panicznie ale szybko przeszło później bałam się ze będę lysa i ze bede chora na coś ze mi wypadną włosy ale też szybko przeszło, bałam się też zs będę chciała zostać chłopakiem chodzi mi oto zd niektórzy są np dziewczynami a chcą być chłopcami i tez szybko przeszło ale to męczy mnie najbardziej strasznie boję sie np pisać z moją przyjaciółka bo boje sje ze sie w niej zakocham albo ze sie w niej zakochałam ale o tym nie wiwm i mam takie natrętne myśli, których nie chce! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klasyczne natręctwo, myśl od której ciężko się uwolnić przeciwstawna temu, co naprawdę czujesz i czego pragniesz, powodująca lęk. Widziałam tego już masę. Podobają Ci się chłopcy, pragniesz związku z chłopakiem i widzisz w tym szczęście, niepokoi Cię, że mogłoby to być niemożliwe. Nie podobają Ci się dziewczyny, jeśli masz takie wrażenie, to powstaje ono z samego lęku przed tym.

To że uważasz jakąś dziewczynę za ładną nie oznacza, że czujesz do niej pociąg seksualny. Kobiecie może się podobać kobieta pod względem urody, to normalne.

Bieganie za chłopakami nie sprawi, że uznają Cię za atrakcyjną. Teraz pewnie byś chciała być z kimś, żeby udowodnić sobie, że jesteś heteroseksualna, ale nie da się znaleźć szczęścia i wartościowej relacji na zawołanie. Nie musisz sobie tego udowadniać, tylko zrozumieć, że to lęk powoduje natrętne myśli. Rozwijaj zainteresowania, szukaj wartościowych przyjaźni a głowa się zajmie czymś innym.

 

Edytowane przez refren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×