Skocz do zawartości
Nerwica.com

Postulaty Strajku Kobiet


Jurecki

Rekomendowane odpowiedzi

Poza świeckim państwem i wywaleniem religii ze szkoły publicznej resztę postulatów odrzucam, ale nie jestem  kobietą. 

Kiedy ktoś się zatroszczy o sprawy mężczyzn, dlaczego np mają przechodzić 5 lat prędzej na emeryturę skoro żyją średnio 7-8 lat krócej. 😊.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, carlosbueno napisał:

Kiedy ktoś się zatroszczy o sprawy mężczyzn, dlaczego np mają przechodzić 5 lat prędzej na emeryturę skoro żyją średnio 7-8 lat krócej. 😊

Ale to też jest np. wina patriarchatu, zakładanie że mężczyzna to ten silny i zaradny i ma pracować więcej i dłużej. Takie rozróżnienie tez powinno być zniesione, jest bardzo niesprawiedliwe. 

Edytowane przez Aurora002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, carlosbueno napisał:

Poza świeckim państwem i wywaleniem religii ze szkoły publicznej resztę postulatów odrzucam, ale nie jestem  kobietą. 

Kiedy ktoś się zatroszczy o sprawy mężczyzn, dlaczego np mają przechodzić 5 lat prędzej na emeryturę skoro żyją średnio 7-8 lat krócej. 😊.   

miało być 5 lat później a nie prędzej. 

 

5 minut temu, Aurora002 napisał:

Ale to też jest np. wina patriarchatu, zakładanie że mężczyzna to ten silny i zaradny i ma pracować więcej i dłużej. Takie rozróżnienie tez powinno być zniesione, jest bardzo niesprawiedliwe. 

Ja jak to mówię kobietom, to tłumaczą że one rodzą, wychowują dzieci i im się należy wcześniejsza emerytura. No ale bezdzietnym kobietom też to przysługuje, także to słabe tłumaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, carlosbueno napisał:

resztę postulatów odrzucam, ale nie jestem  kobietą. 

Od czegoś trzeba zacząć, prawa kobiet.

 

Wyobraź sobie że jesteś kobietą i wiesz że urodzisz dziecko potworka i co wtedy czujesz?

Ja mówie że to jest masakra i nigdy w takiej sytuacji nie chciał bym się znaleźć.

Najlepszym rozwiązaniem jest usunąć taką ciąże i jest to mniej bólu dla mamy i dziecka.

Ale w takiej sytuacji to kobieta powinna decydować co chce zrobić a nie trybunał konstytucyjny upolityczniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za wszystkim całkowicie popieram ten strajk bo PiS to władza która wiele rzeczy miała na ustach a tak naprawdę

to co oni mówili/to co oni postulowali - PiSowcy znaczy się - albo zostało zaniechane - albo inne sprawy się stały i mamy

najbardziej kłamliwy rząd 3 RP w 2015 roku gadali że zrobią coś z NFZ i G**NO zrobili dalej no to duża ilość ustaw

przełożona bo trybunał i walka o władzę była ważna a sorry kto im tą władzę dał? ona im spadła z nieba? pomyliły im się priorytety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę bo abstrahując od tego, co będzie, dużo zmian światopoglądowych już się dokonało. Widzę wiele kobiet głośniej i z odwagą mówiących o swoich prawach, z dumą podkreślających swoją kobiecość. Również wielu mężczyzn się bardziej emocjonalnie zaangażowało, rozumieją lepiej pragnienia kobiet, rozumieją jakiej doznają krzywdy i nie wstydzą się określać jako feminiści. Więcej się też mówi o zdrowiu psychicznym, niektórzy nawet znają i stosują pojęcie FOMO (wiecie, co to jest? ;)) Do tej pory tak było głównie wśród moich znajomych, teraz widzę tego więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zaniechanych zmian i błędów można by poza poprawieniem sytuacji w służbie zdrowia - do czego nie doszło 

dołożyć jeszcze 500+ z którego rząd kradnie obywatelom innym 700zł oraz dodatkowe renty za które szczerze?

idzie 1400zł dalej jeszcze okłamywanie rolników i próba manipulacji środowiskami ekologów oraz próba manipulacji

miłośnikami zwierząt ponieważ? każda ustawa po ustawie nie jest możliwa do zrealizowania im chodziło jedynie

żeby wywołać jatkę w sejmie Konfederatów nasłać na PO no i żeby oni razem się pożarli oraz zdobyć zaufanie Konfederacji

tak samo zaskarżenie w ustawy dot. prawa Aborcyjnego sorry ale władzę PiS bawią się wyborcami wykorzystując ich

niski poziom inteligencji oraz ciemnotę żeby jeszcze większy rumor był w sejmie a teraz w ten czas znów coś zrobią.

Edytowane przez Michu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jurecki napisał:

Wyobraź sobie że jesteś kobietą i wiesz że urodzisz dziecko potworka i co wtedy czujesz?

Ale nie jestem i aborcja mnie nie dotyczy, tym bardziej że ja seksu nie uprawiam😊. W ogóle nie powinni nic zmieniać w tej ustawie, a cała ta afera wg mnie jest przesadzona, bo dotyczy  rocznie kilkuset przypadków i z tego powodu cała Polska ma protestować. Są ważniejsze sprawy od tego odwiecznie wyciąganego tematu zastępczego, który ma przykryć inne ważniejsze rzeczy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym zaniechali jedno taka prawda że jadąc dalej przed 2015 gadał PiS głośno o tym żeby być za wolnością a co teraz się robi?

wystarczy spojrzeć że protestanci są sądzeni a według mnie żadnych przestępstw oni nie popełnili bo albo jest demokracja

albo nie ma jej sorry taka prawda nie powinni oni okłamywać obywateli że są demokratami chrześcijańskim czy socjalistami

chrześcijańskim tylko moim zdaniem im bliżej do czystych socjalistów niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i popieram z całego serca gadanie o prawach kobiet popieram to by one nie były traktowane jak teraz są czyli?

- kobieta musi siedzieć przy pieluchach, kobieta musi siedzieć przy garnkach, kobieta musi to kobieta musi tamto... -

a gdzie k*wa (sorry że się uniosłem i przekląłem) taka kobieta ma czas na odpoczynek? na cokolwiek poza pracą?

sorry ale nasz kraj to ciemnogród a władza? jest jak dotąd w średniowieczu bo sorry ale postępu psychologicznego u nich brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, carlosbueno napisał:

 cała ta afera wg mnie jest przesadzona, bo dotyczy  rocznie kilkuset przypadków i z tego powodu cała Polska ma protestować. 

Nie o to chodzi, ile przypadkow, tylko teraz kobiety beda bały sie zachodzic w ciąze. Te zapisy aborcyjne sa nie do przyjęcia, trzeba protestowac, bo cofniemy sie do sredniowiecza

Ale moim zdaniem za duzo troche Strajk Kobiet wnosi tych postulatow, bo wrzucił do jednego wora wszystko, i to sie raczej nie uda. Nie zyskaja tez takiego poparcia, na jakie moglyby liczyc, gdyby postulaty dotyczyły tylko aborcji i np. religii w szkolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jurecki napisał:

No tak najlepiej umyć ręce i mnie to nie dotyczy :-|

Nie chodzi o umywanie rąk, tylko z mojego punktu widzenia ta sprawa nie jest warta aż takiego wrzasku jaki wywołała, choć w tych protestach chyba nie o to głownie chodzi a o niechęć do Kaczyńskiego plus ogólnie zmęczenie sytuacją covidową. 

A co do samej aborcji jak kobieta bardzo chce to ją zrobi w podziemiu czy za granicą, także obostrzenia w tym temacie mijają się z celem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram strajki i gdy tylko mogę czynnie się w nie angażuję. Uważam natomiast że formułowanie jakichkolwiek postulatów oprócz natychmiastowego ustąpienia rządu i ustanowienia rządu tymczasowego jest błędem ponieważ zmniejszy siłę protestów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, carlosbueno napisał:

tylko z mojego punktu widzenia ta sprawa nie jest warta aż takiego wrzasku jaki wywołała

Kobieta to chce zrobić legalnie a nie w podziemiu się ukrywać albo płacić kasę za granicą.

Niechęć do Kaczora to fakt. A ból jaki ponosi kobieta w ciąży z dzieckiem upośledzonym to drugie.

A ból usuwania ciąży to trzecie. Jest wiele aspektów tej sprawy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 20:11, Jurecki napisał:

Kobieta to chce zrobić legalnie a nie w podziemiu się ukrywać albo płacić kasę za granicą.

Niechęć do Kaczora to fakt. A ból jaki ponosi kobieta w ciąży z dzieckiem upośledzonym to drugie.

A ból usuwania ciąży to trzecie. Jest wiele aspektów tej sprawy.

 

To wszystko prawda, ale mam wrażenie, że chodzi głównie o obalenie rzadu, co zreszta powiedziała przywódczyni tego strajku. Wystawianie kobiet na zarażenie wirusem dla celów politycznych jest wstrętne.To trudny temat, ale nie widzę ze strony rządu chęci "ułożenia" tego problemu pokojowo. Kaczyński jak zwykle schował się w mysia dziurę otoczony kordonami policji, reszta rzadu jest wybitnie nieudolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja psycholog powiedziała mi dziś, że powinno się zdiagnozować zaburzenia psychiczne ludziom z PIS, a kaczyński żyje kompletnie odrealniony.

 

Mam poglądy prawicowe, ale stawianie stołków ponad życie i zdrowie obywateli, pokazuje jakimi patriotami naprawdę są rządzący.

Bardzo smutne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×