Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Koronawirus a grypa

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różnią i czy można pomylić objawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo łatwo pomylić objawy, bo pod kątem objawów covid jest zazwyczaj podobny do grypy.

Czy covid pod kątem ogólnym jest podobny do grypy, w sumie nie wiadomo. Była też teoria, że to "kuzyn gruźlicy" i kraje, które mają obowiązkowe szczepienia na gruźlicę przechodzą przez pandemię łagodniej. Ta teoria mogła by uwiarygadniać i wyjaśniać "ponad 90% przypadków bezobjawowych"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie covid można podciągnąć pod grypę, oczywiście bardziej niebezpieczną od zwykłej grypy i o nieznanych jeszcze skutkach. Jakimś dziwnym trafem w Polsce i ogólnie naszym klimacie z końcem września i początkiem października lawinowo wzrosła zachorowalność na tego covida, zbiegło się to z rozpoczęciem sezonu grypowego, także warunki do rozprzestrzeniania są zbliżone. Jakoś latem mimo tłumu na plażach i innych miejscach turystycznych liczby nie rosły tak gwałtownie, z robionych  testów zwykle koło 3% miało wynik pozytywny gdy teraz to chyba koło 20% jest. Zwykle na grypę choruje w Polsce rocznie 2-4 mln z tym może być podobnie, możliwe że trochę mniej bo są obostrzenia a może wcale nie bo się bardziej rozprzestrzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te najbardziej straszące media twierdzą, że do końca roku zachoruje kilkanaście mln Polaków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, mark123 napisał:

Te najbardziej straszące media twierdzą, że do końca roku zachoruje kilkanaście mln Polaków

Nosicielami wirusa może tyle być ale wątpię żeby tyle zachorowało.  Z drugiej strony jakby tyle zachorowało to na wiosnę mielibyśmy już spokój. Ci co mieli umrzeć by umarli a reszta powróciła do normalności. Tak to odbywało się z takimi epidemiami przed setkami, czy  dziesiątkami lat.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ukoronowany wirus będzie działał odpowiednio do sezonu grypowego, to zimą się trochę uspokoi, a na wiosnę będzie trzecia fala. Bo z tego, co zaobserwowałem, to sezon grypowy ma dwa szczyty, pierwszy jesienią, drugi wiosną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nigdy nie szczepiłam się na grypę. Raz mogłam się zaszczepić za darmo, ale tego nie zrobiłam. Lekarz powiedział, że to są nadal żywe wirusy w szczepionce i przechodzisz grypę, ale w lżejszej formie po tej szczepionce. Stwierdziłam, że w takim razie nie chcę z tego korzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi