Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Służby medyczne w czasie epidemii

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bardzo zmieniła się praca w czasie epidemii? Jak to rzeczywiście wygląda? Jak wygląda sytuacja w szpitalach, sytuacja personelu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Linnea

Wczoraj słyszałam, że pielęgniarki szkolą na szybko z obsługi respiratora co podobno nie jest prostym urządzeniem do obsługi i wymaga kilkumiesięcznego przygotowania do pracy z nim. A tu robią jednodniowe szkolenia...strach się bać.

Co robił rząd i szpitale przez okres letni to nie wiem? Przecież spodziewano się drugiej fali...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Linnea napisał:

Co robił rząd i szpitale przez okres letni to nie wiem?

Jak to co? Zajmował się wyborami :D 

7 godzin temu, Lilith napisał:

Jak wygląda sytuacja w szpitalach, sytuacja personelu?

Wystarczy przeczytać ustawę o tzw. dobrym Samarytaninie, która niby daje większe możliwości ale w rzeczywistości nakazuje wiele rzeczy, na które środowisko się nie godzi (myślę tu głównie o lekarzach, bo to ich ta ustawa dotyczy w dużej mierze).... :bezradny: i jak rządzący się nie ogarną, to skończy się odejściem od łóżek, mimo pandemii.... 

Co do pielęgniarek to @Linnea napisała wystarczająco, żeby się domyślić jak wygląda sytuacja:

7 godzin temu, Linnea napisał:

Wczoraj słyszałam, że pielęgniarki szkolą na szybko z obsługi respiratora co podobno nie jest prostym urządzeniem do obsługi i wymaga kilkumiesięcznego przygotowania do pracy z nim. A tu robią jednodniowe szkolenia

I to jest prawda, bo widziałam dzisiaj wypowiedź przewodniczącej Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, która sama była tym faktem oburzona, że dyrekcja tak postawiła sprawę:bezradny: i nawet dodała, że ogarnięcie samych podstaw obsługi respiratora to jest ok. 3 tyg. Nie wspominając już o tym, że w jednym szpitalu potrafią być 4 różne typy respiratorów ✌️ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sytuacja w szpitalach jest do dupy. Niby są oddziały covidowe, ale pacjenci z COVID są też w innych, bo nie ma gdzie ich odesłać. Z tego co wiem, to ta nowa ustawa zakłada podwyższenie pensji, ale tylko tym oddelegowanym do walki z koronawirusem, więc nawet jak się zajmujesz covidowym pacjentem, to nie znaczy wcale, że ci więcej zapłacą :lol:

No ale można powiedzieć, że jest postęp w stosunku do tego, co było na początku, bo teraz już maski i kombinezony dają, a nie jak wcześniej, że nie ma albo że oszczędzajcie 👍

W dniu 20.10.2020 o 20:33, acherontia styx napisał:

Jak to co? Zajmował się wyborami :D 

Oj, nie tylko. Były przecież jeszcze takie ważne dla naszego rządu tematy jak aresztowanie osoby, która uszkodziła furgonetkę czy kłótnia o to, która partia ma mieć więcej ministerstw. To są naprawdę poważne sprawy, a nie jakiś COVID!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Mam wrażenie, że ten szpital na Stadionie Narodowym to będzie taka umieralnia. Ciekawe skąd wezmą łóżka szpitalne jak im zabraknie? Mogą chorych położyć w tych zamkniętych sanatoriach, jak im zabraknie miejsca. 

No z tym szpitalem na stadionie to jest ogólnie super pomysł. Chorych ludzi trzymać bez ogrzewania gdzie temp. w nocy będzie za chwilę spadała poniżej 0. Mogli zrobić ten szpital w ogrzewanych halach w Nadarzynie ale nie... Pierwszy sekretarz zadecydował że korzystanie z pomocy prywatnego przedsiębiorcy to będzie policzek wymierzony w godność partii. Wszystko musi być państwowe... PRL BiS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chyba, że testy antygenowe dają zazwyczaj wynik negatywny, no to wszystko standardowo, nie gubią się.

Testy antygenowe miały wejść do trybu oficjalnie diagnostycznego chyba od wczoraj. No to dodali je w dzisiejszym raporcie, ale że one zazwyczaj dają wynik negatywny, to nie wpłynęło to na ilość stwierdzonych zakażeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno się okazało, że Polska nie ma regulacji prawnych pozwalających na otwieranie szpitali tymczasowych, w związku z czym szpital na stadionie póki co, nie zostanie w najbliższym czasie dopuszczony do użytku dla pacjentów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Linnea

Przeraża mnie obecna sytuacja...szpitale stają się niewydolne a przyrost mamy spory. Myślę co będzie z ludźmi którzy mogą nie doczekać pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ojciec znajomego, ratownik-kierowca karetki, miał wynik +, na kwarantanie do niego wydzwaniali bo nie ma kto jeździć karetkami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Służby medycznie nie działają. W ostatnich dwóch tygodniach października zmarło o 60% ludzi więcej niż w analogicznym czasie w zeszłych latach. Oczywiście ta nadwyżka to w większości nie jest bezpośrednio  Covid a efekt wielomiesięcznego paraliżu służby zdrowia który ostatnio osiąga apogeum, właściwie to jesteśmy teraz bez służby zdrowia bo wszystko zostało rzucone na covid.  Lekarze też mają covid i kwarantanny i nasza już wcześniej zmagająca się z problemami kadrowymi służba zdrowia leży i kwiczy. Chyba tylko firmy pogrzebowe zacierają ręcę, ale może u nich tez braki kadrowe.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym założyła szpitale w szkołach.ogrzewanie jest oświetlenie też tylko łóżka wstawić. Na tablicach pisać wykresy z aktualnymi danymi covida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi