Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Szczepionka na COVID

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Heledore napisał:

Może coś się zmieni po drugiej dawce? ;)

Długo trzeba czekać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Heledore napisał:

ja jeszcze tylko jakieś 3 tygodnie, to dam Ci znać :D

:D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Heledore napisał:

ja jeszcze tylko jakieś 3 tygodnie, to dam Ci znać :D

Widzę, że szczepią jak chcą :D niektórzy drugą dawkę Pfizera mają po 3 tyg., niektórzy po dłuższym czasie....no ale w sumie umożliwili sami punktom szczepień taką samowolkę pod tym względem :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, acherontia styx napisał:

Widzę, że szczepią jak chcą :D niektórzy drugą dawkę Pfizera mają po 3 tyg., niektórzy po dłuższym czasie....no ale w sumie umożliwili sami punktom szczepień taką samowolkę pod tym względem :D 

U mnie ponad 30 dni do drugiej dawki a i tak spróbuję przesunąć na pt/weekend bo mam w środku tygodnia w środku dnia pracy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Heledore napisał:

u mnie 5 tygodni odległości między pierwszą a drugą dawką. ;)

U mnie też. To chyba standardowy czas między jedną, a drugą dawką. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Mona95 napisał:

U mnie też. To chyba standardowy czas między jedną, a drugą dawką. 

Nie. Z moich znajomych, którzy byli szczepieni w ostatnim czasie większość miała/będzie miała drugą dawkę Pfizera wg starego schematu czyli po 3 tyg., niektóre punkty tylko wyznaczają późniejsze terminy.

Na początku te 3 tyg. to był standard i wszyscy mieli taki odstęp. W przypadku Moderny widzę tylko, że raczej trzymają się stałego odstępu czyli 4 tyg. i przy tym nie słyszałam, żeby coś kręcili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, acherontia styx napisał:

Nie. Z moich znajomych, którzy byli szczepieni w ostatnim czasie większość miała/będzie miała drugą dawkę Pfizera wg starego schematu czyli po 3 tyg., niektóre punkty tylko wyznaczają późniejsze terminy.

Na początku te 3 tyg. to był standard i wszyscy mieli taki odstęp. W przypadku Moderny widzę tylko, że raczej trzymają się stałego odstępu czyli 4 tyg. i przy tym nie słyszałam, żeby coś kręcili.

No cóż, ja miałam szczepienie 1 czerwca, a drugi termin mam na 8 lipca, a to jest chyba nawet więcej niż 5 tygodni. Może w mojej przychodni tak po prostu jest, w sumie nawet nie zastanawiałam się nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mona95 ja w sumie nawet się nie zastanawiałam czemu formalnie wydłużyli ten odstęp, bo przestałam aż tak to śledzić po tym jak się zaszczepiłam, a było to na przełomie stycznia/lutego, a wtedy nie było nawet do wyboru szczepionki, bo był tylko Pfizer i terminy były stałe 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cóż, ja jako rocznik 95 musiałam czekać do maja na możliwość zarejestrowania się i z tego co widziałam to wszyscy, co się wtedy rejestrowali mieli taki właśnie odstęp czasowy, natomiast tu już miałam szczepionkę do wyboru, chociaż tak po prawdzie to taki trochę średni był to wybór - miałam do wyboru tylko Astrę albo Pfizera, więc naturalnie wybrałam to drugie.

Edytowane przez Mona95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mona95 ja jestem niewiele starsza od Ciebie, bo rocznik 90 ;) ale ja z racji wykształcenia medycznego byłam zakwalifikowana do grupy 0 i mogłam się zaszczepić w pierwszej kolejności ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój mąż wczoraj przyjął drugą dawkę Moderny a dzisiaj padł...ciekawe jak długo go będzie trzymać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Melduje się zaszczepiona 1 raz Pfeizerem zero skutków ubocznych nawet ręka nie boli😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj poszłyśmy z mamą na szczepienie do POLMED-u, byłam umówiona na 14:10,
na miejscu okazało się, że lekarz się spóźni i czekałyśmy na dworze w kolejce,
w końcu nadeszła moja kolej i weszłam do lekarza z wypełnionym formularzem,
potem weszłam do gabinetu gdzie była pielęgniarka, szczepienie trwało kilka sekund,
prawie nic nie poczułam, może małe uszczypnięcie i tyle. O godzinie 15 było już
po szczepieniu, zostałam zaszczepiona drugi raz Pfizerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, shira123 napisał:

Melduje się zaszczepiona 1 raz Pfeizerem zero skutków ubocznych nawet ręka nie boli😊

Szczepionka nie została przetestowana dostatecznie. Powikłania po szczepionce na ptasią grupę pojawiły się po około  dwóch latach od jej zastosowania. 

Źródło  Artykuł pt. "Szwecja płaci odszkodowania ofiarom szczepionki przeciwko świńskiej grypie"

Zapowiadany Fundusz Kompensacyjny dla osób, które dotknęły powikłania poszczepienne nie został uchwalony.

Źródło Interpelacja nr 25047do ministra zdrowia w sprawie funduszu kompensacyjnego "Narodowego programu szczepień ochronnych"

Miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi