Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Szczepionka na COVID

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Linnea

Nie śledzę tematu zbytnio ale raczej do ogólnodostępnej sprzedaży nie szybko trafi nawet jak już się pojawi. Cały świat jej potrzebuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bardziej boje się tych niesprawdzonych szczepionek niż samego covida.  Szczepienia na pewno nie powinny być obowiązkowe.  Dlaczego ja młody zdrowy mam ryzykować by być może uratować jakiegoś starego 90 latka?  Jestem samolubny nie będę nawet tego ukrywał wiec w żadnym wypadku mi się to nie kalkuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam nadzieje że szybko będzie sprawnie działająca szczepionka bo szkoda tych ludzi umierających wiem ludzie zawsze

umierają ale smuci mnie fakt jak umierają i jest mi ich bardzo szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Publikacja: 10.11.2020
Opracowana przez firmy Pfizer i BioNtech szczepionka przeciwko Covid-19 musi być przechowywana w temperaturze – 80 st. C. To samo dotyczy transportu, który musi odbywać się na suchym lodzie.
– Na razie bazujemy na skąpej informacji od producenta, który zapowiada, że do szczepionek dodaje kontenery z suchym lodem, dodatkowo zaopatrzone w GPS monitorujący lokalizację i temperaturę. Jeśli jednak przyjąć, że producent rzeczywiście wyśle w świat 1,3 mld dawek, to potrzebuje od 200 tys. do miliona kontenerów. Przy czym suchy lód trzeba wymieniać co 10 dni. Przedsięwzięcie wydaje się karkołomne, a już na pewno niezwykle kosztowne. Transport z USA do Europy w ciągu deklarowanych 10 dni już sam w sobie jest dużym wyzwaniem, a do tego jeszcze poza kontenerem szczepionka może być przechowywana tylko przez kilka dni – zauważa Michał Byliniak, były prezydent Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.
Specjaliści mają wątpliwości, czy szczepionkę da się przetransportować bez przerwania tzw. łańcucha chłodniczego - Zachowanie zimnego łańcucha dystrybucyjnego jest trudne już w przypadku zwykłej lodówki, a co dopiero przy – 80 st. C. Nie jest to jednak niemożliwe. W praktyce laboratoryjnej zamawialiśmy np. przeciwciała, przychodzące na suchym lodzie. Problemem może być jednak ogromna skala z jaką zmierzymy się w przypadku szczepionek – mówi mgr Michał Aleksiejczuk z Zakładu Biofarmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. – Pomimo, że producent zaprojektował walizki, które umożliwią bezpieczny transport szczepionek,  spodziewam się, że hurtownie czy apteki będą musiały się zaopatrzyć w generatory suchego lodu lub zamrażarki kriogeniczne. W temperaturach tego rzędu mrozi się dziś, m.in. materiał biologiczny, taki jak np. nasienie, komórki jajowe czy zarodki – dodaje.
A wiceprezesowi Naczelnej Rady Aptekarskiej Markowi Tomkowowi trudno sobie wyobrazić bezpieczny transport 1,3 mld dawek leku do wielu krajów, które różnią się warunkami klimatycznymi: - Uważam, że musimy zaczekać na przystępniejszą wersję szczepionki. Firma zapewne już nad nią pracuje – przypuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.12.2020 o 19:49, wiejskifilozof napisał:

Może by ,tak nie tak szybko.Z tą szczepionką.

Skombinowanie tych lodówek - 80 stopni to jest według mnie problem. Chodziłam na odczulanie i moja szczepionka była przechowywana w lodówkach z dużo wyższą temperaturą. Ten proces przechowywania jest bardzo drastyczny. A teraz takich lodówek potrzebuje cały świat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Skombinowanie tych lodówek - 80 stopni to jest według mnie problem. Chodziłam na odczulanie i moja szczepionka była przechowywana w lodówkach z dużo wyższą temperaturą. Ten proces przechowywania jest bardzo drastyczny. A teraz takich lodówek potrzebuje cały świat. 

A słyszałem.Że 30 i 40 latki będą się szczepić na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie szczepienia. W naszym kraju, jeśli pracodawca będzie wymagać zaszczepienia się przeciwko COVID, a my tego nie zrobimy ma prawo nas zwolnić dyscyplinarnie. 

Cytat
art 222¹ kodeksu pracy: W razie zatrudniania pracownika w warunkach narażenia na działanie szkodliwych czynników biologicznych pracodawca stosuje wszelkie dostępne środki eliminujące narażenie, a jeżeli jest to niemożliwe - ograniczające stopień tego narażenia, przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i technik.
Rozporządzenie z 22 kwietnia 2005 r. ws. szkodliwych czynników biologicznych dla zdrowia w środowisku pracy oraz ochrony zdrowia pracowników zawodowo narażonych na te czynniki wprost, uznają wirusy (w tym grypy) za szkodliwy czynnik biologiczny.

Cytat

Odmowa poddaniu się szczepieniu gdy pracodawca zakupił i zobowiązał do szczepienia pracowników narażonych na ekspozycję wirusa może stanowić rażące naruszenie obowiązków pracowniczych wynikających z art. 100 k.p. co może skutkować rozwiązaniem umowy o prace w myśl art. 52 z winy pracownika i bez zachowania okresu wypowiedzenia (tzw. dyscyplinarka).

Uważacie, że szczepionka jest bezpieczna? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Illi napisał:

Odnośnie szczepienia. W naszym kraju, jeśli pracodawca będzie wymagać zaszczepienia się przeciwko COVID, a my tego nie zrobimy ma prawo nas zwolnić dyscyplinarnie. 

Uważacie, że szczepionka jest bezpieczna? 

Życzę powodzenia wszystkim szpitalom, bo wielu pracowników nie chce się szczepić. Jak ich pozwalnia to leczta się sami ludzie 🤣 

a tak zupełnie serio u mnie w mieście szpitale przynajmniej przyjęły taktykę, że jak nie chcesz, to się nie szczep, ale musisz podpisać oświadczenie, że zrzekasz się szczepionki i pracodawca nie ponosi odpowiedzialności w przypadku gdy zachorujesz z powodu kontaktu w pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.10.2020 o 13:42, Michu95 napisał:

mam nadzieje że szybko będzie sprawnie działająca szczepionka bo szkoda tych ludzi umierających wiem ludzie zawsze

umierają ale smuci mnie fakt jak umierają i jest mi ich bardzo szkoda.

@Michu95 Piękne słowa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Pracodawca ma obowiązek zapobiegać. Pracodawca nie pracownik. Nie ma mowy by zwolnili dyscyplinarnie. Dopiero gdy pracownik miałby obowiązek, to wtedy inna sprawa. Pracodawca niech testuje do usranej śmierci. Nie ma obowiązku i koniec. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

I tak wpierw będą szczepieni pracownicy ochrony zdrowia, mundurowi i seniorzy...
także zanim np do mojej grupy szczepień dojdzie to na spokojnie będą dyskutować o skutkach ubocznych, czy też o powodzeniu.
 Oczywiści o ile pewne osoby nie zamydlą oczu jaki to cud "narodowy" tak jak i spadki zachorowań...

W każdym razie jak się okaże co i jak to i możliwe iż się zaszczepię bo trochę już mam dość tej pandemii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.12.2020 o 20:54, Jupiter napisał:

I tak wpierw będą szczepieni pracownicy ochrony zdrowia, mundurowi i seniorzy...
także zanim np do mojej grupy szczepień dojdzie to na spokojnie będą dyskutować o skutkach ubocznych, czy też o powodzeniu.
 Oczywiści o ile pewne osoby nie zamydlą oczu jaki to cud "narodowy" tak jak i spadki zachorowań...

W każdym razie jak się okaże co i jak to i możliwe iż się zaszczepię bo trochę już mam dość tej pandemii.

Ja podobnie, zanim dojdzie do mnie, to coś się wyjaśni może. Trochę szybko poszło z tą szczepionką, ale mam zbyt małą wiedzę by tu nawijać że szczepionka zła i szkodliwa/ma /nie ma skutków ubocznych/to wszystko spisek/szczepionka jest super. Mam tylko nadzieję, że ewentualne uboki to będzie mały pryszcz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
2 minuty temu, Walter napisał:

Ja podobnie, zanim dojdzie do mnie, to coś się wyjaśni może. Trochę szybko poszło z tą szczepionką, ale mam zbyt małą wiedzę by tu nawijać że szczepionka zła i szkodliwa/ma /nie ma skutków ubocznych/to wszystko spisek/szczepionka jest super. Mam tylko nadzieję, że ewentualne uboki to będzie mały pryszcz. 

Wiesz szczepionki zawsze były testowane parę lat, z tą było naprawdę szybko, niestety zmusiła ich do tego aktualna sytuacja na świecie więc nie były moim zdaniem dokładnie przetestowane. 

Ale trzeba być pozytywnie nastawionym. 

Już w innych krajach ruszyło szczepienie także się okaże co i jak 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi