Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Polityka w czasie pandemii

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obserwujecie reakcje poszczegolnych państw, rządów, to co Wam się najbardziej rzuca w oczy? Czy rządzący dają sobie radę z czymś tak g;lobalnym i niebezpiecznym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam, że najzdrowiej do sprawy podeszła Szwecja - brak obostrzeń. Całkiem dobrze podeszła do sprawy również Korea Południowa, tam podobno też nie było lockdownu, a tylko restrykcje sanitarne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, mark123 napisał:

Uważam, że najzdrowiej do sprawy podeszła Szwecja - brak obostrzeń. Całkiem dobrze podeszła do sprawy również Korea Południowa, tam podobno też nie było lockdownu, a tylko restrykcje sanitarne.

Tak, ale tam ludzie stosują się do obostrzeń a nie starają się je obejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło mi o samą politykę, a nie jak podchodzą do niej ludzie. Uważam, że Szwecja i Korea Południowa zastosowały najrozsądniejszą. Reżim sanitarny uważam za zalecany, a nie konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwię się, że w czasie pandemii podejmowane są tak drażliwe tematy jak aborcja. Nie dość, że mamy epidemię, to teraz jeszcze protesty w całym kraju. Ludzie protestują zamiast siedziec w domach. Bez sensu poruszać teraz coś, co budzi taką gwałtowność w ludziach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Lilith napisał:

Bez sensu poruszać teraz coś, co budzi taką gwałtowność w ludziach.

Myślę, że jest ukryty sens takich działań - obostrzenia kłócą się z urządzaniem protestów, a rząd się przeliczył. Poza potulnymi obywatelami, którzy czerpią wiedzę z TV i wierzą w podpisy na pasku informacyjnym są jeszcze Ci, raczej młodsi, z nowopokoleniową energią i starym, tradycyjnym słowiańskim wku*wieniem. Jestem ciekawa jak rozwinie się sytuacja w najbliższych dniach. 

A no i aborcja jest tematem bardzo medialnym, więc w jej tle zapewne załatwiane są aktualnie równie kontrowersyjne sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Lilith napisał:

Dziwię się, że w czasie pandemii podejmowane są tak drażliwe tematy jak aborcja. Nie dość, że mamy epidemię, to teraz jeszcze protesty w całym kraju. Ludzie protestują zamiast siedziec w domach. Bez sensu poruszać teraz coś, co budzi taką gwałtowność w ludziach.

Kaczor chciał wykorzystać okazję pandemicznego zamieszania aby zaostrzyć kompromis aborcyjny. Ale jego genialna strategia zawiodła, teraz będzie obarczał winą za wysokie liczby zakażonych protestujących. A z drugiej strony lewactwo robi teraz taką hucpę bo liczy na interwencję zachodu i obalenie wg nich faszystowskiego reżimu. Obie strony są siebie warte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ehempatia napisał:

obostrzenia kłócą się z urządzaniem protestów, a rząd się przeliczył.

Problem polega na tym, że protesty, to ogromne skupiska ludzi i jeśli rząd czegoś nie wymyśli, żeby to uspokoić, to nie ma szans na utrzymanie poziomu zachorowań. Myślę, że wskaźnik będzie szedł w górę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, carlosbueno napisał:

Obie strony są siebie warte.

Jest jeszcze trzecia strona, która absolutnie nie chce, ani, żeby coś się w temacie aborcji zmieniło, ani żeby ludzie wychodzili na ulicę, ale jest na tyle przerażona, że tylko obserwuje wszystko z bezpiecznej odległości i ma nadzieję, że ten konflikt zostanie jak najszybciej rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lilith napisał:

Jest jeszcze trzecia strona, która absolutnie nie chce, ani, żeby coś się w temacie aborcji zmieniło, ani żeby ludzie wychodzili na ulicę, ale jest na tyle przerażona, że tylko obserwuje wszystko z bezpiecznej odległości i ma nadzieję, że ten konflikt zostanie jak najszybciej rozwiązany.

Ta trzecia strona to milcząca większość do której i ja się zaliczam. Wg mnie szykuje się w Polsce coś na kształt amerykański ego Black live matters, tyle że rolę czarnych zajmą kobiety. Prawdziwa rewolucja potrzebuję ofiar nawet tych covidowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz myślę jednak że temat aborcji został wyciągnięty specjalnie, żeby odwrócić uwagę od bardziej istotnych spraw np. związanych z zapaścią gospodarki czy zamordyzmem covidowym.   W najbliższych tygodniach szykują się rekordy ilości zakażeń i zgonów, a obarczenie tym protestujących jest im na rękę. W ostatni weekend odbywało się tez wiele innych protestów związanych z branżami które najbardziej cierpią przez pandemię, a wszystko to zostało przykryte przez ulubiony i emocjonujący temat zastępczy aborcję, a ludzie łykają to jak pelikany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat aborcji został wyciągnięty dlatego, że jest koronawirus. Kaczyński liczył na brak albo małe protesty. Fakapu z covidem już się nie da zakryć, a już na pewno nie wydając wyrok w sprawie aborcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja dziś byłem na proteście, tak jak wczoraj i pewnie jutro. Krzyczałem "jebać PiS" i inne bliskie memu sercu hasła. Z katolickim pozdrowieniem z Poznania!

IMG_0678.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co sądzicie na temat treści przedstawionych w tym filmiku? Ciągle wyświetla mi się na fejsbukach, dodawane przez znajomych. Huh. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Tam pracuje sztab tęgich, mądrych głów, które analizują skrupulatnie jakie mogą być efekty każdej jednej podjętej przez rząd decyzji" - no nie, sorry, ale nie :D Podejście rządu przez dłuższy czas było takie, że jakoś to będzie, mimo oczywistych sygnałów, że jednak nie będzie. Już samo to sugeruje, że jednak nie analizują.

Swoją drogą to dziwi mnie, że mimo tego, że ludzie tak nie lubią i nie ufają politykom, to jednak mają wrażenie, że to są osoby inteligentne i zdolne. Przyglądając się bliżej jednak mam taką opinię, że większość klasy politycznej to ludzie bezradni albo partacze.

Poza tym jest różnica między wrzucaniem tematu a jego urzeczywistnianiem. Stało się to drugie. I na ulicę wyszedł też elektorat Kaczyńskiego. W dodatku w PISie mają poczucie, że Kaczor zrobił błąd.

Jak się coś obiecało twardemu elektoratowi, to potem ten elektorat o to ciśnie. Plus od pewnego czasu ciśnie też koalicjant. No to trzeba zrobić zwrot w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, rafs napisał:

A ja dziś byłem na proteście, tak jak wczoraj i pewnie jutro. Krzyczałem "jebać PiS" i inne bliskie memu sercu hasła. Z katolickim pozdrowieniem z Poznania!

Hasła godne ludzi mieniących się elitą intelektualną, choć oczywiście   rządy Kaczyńskiego też mi się nie podobają. A i tak wszyscy są ogrywani przez Kaczyńskiego jak pelikany, którego stopień cynizmu osiągnął apogeum. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Ja popieram protesty,choć niszczenie kościołów.To nie bardzo.Jestem wyzwania Swaroga

Nie rozumiem czemu atakowane są kościoły, choć jako ateista na pewno nie jestem obrońcą wiary. Na szczęście kościół w Polsce nie kształtuje prawa, a jeśli jacyś politycy, prawnicy to robią kierowani wiarą to nie wina kościoła a i ich. 

Jeszcze trochę poszaleją a później wprowadzą stan wyjątkowy, czy wojenny.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kościoły są atakowane, bo te ruchy aborcyjne wspierane są przez lewackich ekstremistów. I pewnie wykorzystują one ten spotaniczny protest do własnych celów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 26.10.2020 o 10:34, carlosbueno napisał:

Kaczor chciał wykorzystać okazję pandemicznego zamieszania aby zaostrzyć kompromis aborcyjny.

Pismo do TK zostało sporządzone 19 listopada 2019, a złożone 23 grudnia, jeszcze nie wiedzieli, że będzie jakaś pandemia.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

jak tak sobie myślę o PiS-ie i ich wyborcach to wywołują oni we mnie jedynie smutek że kiedyś sam należałem do nich i że byłem taki durny.. ale na szczęście w poprzednich wyborach

głosowałem na PO.. bo szczerze? już wolę ich.

Edytowane przez Michu95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi