Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Lilith napisał:

To nie kwestia wiary a przepisów. Poza tym - pomyśl też trochę o innych ludziach, którzy myślą w odwrotny sposób - że maseczka u kogoś daje im chociaż względne poczucie bezpieczeństwa.

Ech...... wiem

Ale odczuwam dyskomfort mając na buzi maseczkę. Gdzieś czytałam że osoby zaburzone psychicznie nie musza nosić maseczki tylko jak to wytłumaczyć tym wszystkim ludziom którzy naskakują na osoby bez maseczki😔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Lusesita Dolores napisał:

Ale odczuwam dyskomfort mając na buzi maseczkę.

Ja też, ale mimo wszystko to noszę. Polecam mini przyłbice - można w nich normalnie oddychać i są o niebo lepsze od maseczek. Jeśli oczywiście chodzi o komfort noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Lilith napisał:

Ja też, ale mimo wszystko to noszę. Polecam mini przyłbice - można w nich normalnie oddychać i są o niebo lepsze od maseczek. Jeśli oczywiście chodzi o komfort noszenia.

O nie....

Ja nie chce mieć nic na głowie czy twarzy dlatego przyłbica nic nie zmieni😔😔😔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Ja nie chce mieć nic na głowie czy twarzy dlatego przyłbica nic nie zmieni

Nie na głowie - tylko od nosa. Zobacz:

Mini-przylbica-Vitberg-Mini-Shield-ochro

Ja mam identyczną i przynajmniej da się oddychać. Noszę to przez 12 h w pracy i nie jest źle. W maseczce była tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Lilith napisał:

Nie na głowie - tylko od nosa. Zobacz:

Mini-przylbica-Vitberg-Mini-Shield-ochro

Ja mam identyczną i przynajmniej da się oddychać. Noszę to przez 12 h w pracy i nie jest źle. W maseczce była tragedia.

Dobra przekonałaś mnie.

A gdzie kupię taka przyłbice?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

A gdzie kupię taka przyłbice?

Choćby na allegro. One nie kosztują dużo. Jakoś w granicach 10-20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie lubię tych maseczek, bo ja noszę okulary i w maseczce parują mi okulary, mam w sumie ok.5 par maseczek na zmianę, będę musiała się zastanowić nad kupnem przyłbicy.

Edytowane przez alone05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, carlosbueno napisał:

Zresztą maseczki i tak nie ochronią, każdy covidowy celebryta mówi że przestrzegał  zasad, nosił maseczki a mimo to zachorował, także ich skuteczność jest mocno wątpliwa.  

@carlosbueno, 100% gwarancji nie ma żadna maseczka, nawet te z filtrem FFP3 chronią w 99,8% (jakoś tak). A zakażenie pomimo maseczek może przenieść się też poprzez ręce 🤷‍♀️ także tu tak na prawdę takie stwierdzenia są bez sensu, bo nigdy nie będziesz w stanie stwierdzić czy zachorowałeś przez brak maseczki, czy przez niedostateczną dezynfekcję rąk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku tego miesiąca niestety musiałam coś kupić w sklepie AGD. Jeden sprzedawca - maseczka na ustach, ale nie na nosie i stale się do mnie przybliżał, gdy stawałam dalej od niego. Druga sprzedawczyni - mini przyłbica (która nic nie daje, poza złudnym poczuciem, że jakoś się zabezpiecza) na początku założona poprawnie, ale w trakcie rozmowy powędrowała jej po twarzy tak, że w zasadzie już była zdjęta.

Dobrze, że chociaż sama umiem poprawnie założyć maseczkę. Czyli jak zawsze: umiesz liczyć, licz na siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Ja pitole aleś Ty nadgorliwa

Przyhamuj troszkę. W obecnej sytuacji wielu ludzi się boi i ma do tego prawo. 

Ty nie chcesz nosić maseczki - nie noś, Twoja sprawa, ale pozwól, żeby każdy postępował w zgodzie z samym sobą. Tym bardziej, że to, że ktoś nosi maseczkę Tobie krzywdy nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Ja pitole aleś Ty nadgorliwa

A Ty lekkomyślna. Jeśli noszenie maseczki to nadgorliwość, to niech tak będzie :D A jak ktoś chce umierać, to niech umiera, proszę bardzo, nie mogłabym dbać mniej, byle nie zabierał ze sobą innych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Lusesita Dolores napisał:

Nie chodzi mi o maseczkę.

Tylko o mini przyłbice.......

No i co z tą mini przyłbicą tak Cię wzburzyło? :D Już dawno wiadomo, że one najwyżej Cię ochronią przed opluciem, a na to co wdychasz czy wydychasz nie mają wpływu. A jak ktoś ją ma, ale zdjętą, to tym bardziej nic nie daje 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, initium napisał:

No i co z tą mini przyłbicą tak Cię wzburzyło? :D Już dawno wiadomo, że one najwyżej Cię ochronią przed opluciem, a na to co wdychasz czy wydychasz nie mają wpływu. A jak ktoś ją ma, ale zdjętą, to tym bardziej nic nie daje 🤷‍♀️

O to to to.....

To po co ministerstwo zdrowia daje wybór maseczka, szalik albo przyłbica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Lusesita Dolores napisał:

To po co ministerstwo zdrowia daje wybór maseczka, szalik albo przyłbica?

Bo ministerstwem rządzą ludzie, którzy bardziej są zainteresowani kupowaniem nieistniejących respiratorów od kolegi-narciarza i handlarza bronią czy testów, które nie działają, niż tym, żeby zrobić jakieś sensowne wytyczne dla obywateli :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja noszę zwykłą maseczkę chirurgiczną taką za 2 zł, bo najlepiej przez nią oddychać. Mam jeszcze taką z tkaniny co prawda też bardzo wygodna, ale mocniej zakrywa nos i usta.

Wiem też, że są też takie przyłbice częściowe na same usta, a nos zakrywają jakby od góry, ale to droższe i też bardzo paruje taka przyłbica. 

Chyba najlepiej wobec tego zwykłą maseczkę chirurgiczną założyć wg mnie, czasem tą z tkaniny zakładam bo ładniej wygląda na buzi taka granatowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pracuję jako kucharz i osobiście odradzam maseczki na kuchni, warunki cieplne powodują że maseczka jest wilgotna po około 1-2h więc daje więcej szkody jak pożytku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi