Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Paranoja

Rekomendowane odpowiedzi

Paranoja to jedna z elementów Psychozy , jej apogeum /

Psychoza najczęściej mija ,,, paranoja , jako odrębna jednostka chorobowa może trwać dłużej .

Mówię tu o poważnej chorobie , a nie ,że ktoś uważa ,że Covid zagraża całemu świata ,,,

Paranoja to strach , podejrzliwość ,az Ci pot z dupy leci z przerażenia .

Ktoś Cię śledzi . chce zabić , przychodzi i odchodzi , a potem idzie do sąsiada , ustala z nim plan jak Cię zabić ...

raz tylko doświadczyłem psychozy( przemijalnej paranoi ) , kiedy po 1,5 miesiąca w szpitalu ( w tym miesiąc na przeciwbólowych opoidach , wróciłem do domu . Głody opoidowe pokazały mi wtedy swoja siłę rozpierdzielania umysłu . Na szczęście był to krótki incydent , szybko zwalony neuroleptami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mark123 napisał:

- twierdzenie, że połowa ma covid

Ooooo, kolega do mnie pije 🤣

Skoro uważasz Sars-CoV-2 za zwykłego wirusa to na cholerę się przejmujesz tą całą szopką związaną z pandemią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Japończycy przez pandemię borykają się z falą samobójstw. Najczęściej zabijają się kobiety, pandemia rujnuje też psychikę dzieciom. W październiku w Japonii samobójstwo popełniło 2,2 tys osób. To o 200 osób więcej niż liczba Japończyków, którzy przez cały mijający rok ZMARLI na Covid. 

Choć Japonki nadal stanowią mniejszość wśród osób, które odbierają sobie życie, ich odsetek stale rośnie. Powody? Kobiety częściej pracują tam, gdzie dziś jest najwięcej zwolnień: w hotelach, restauracjach, sklepach, dlatego częściej wpadają w finansowe tarapaty albo wręcz tracą środki do życia. 

Eksperci alarmują, że rosnąca liczba samobójstw dotyczy też dzieci. Japonia to jedyny kraj grupy G - 7, gdzie samobójstwo to główna przyczyną zgonów wśród osób w wieku 15 - 39 lat. 

Jak przypomina CNN, w Japonii proszenie o pomoc psychologiczną to nadal powód do wstydu. 

Wyborcza. Pl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi