Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Wizyty lekarskie, dostęp do specjalistów

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie służba zdrowia powoli wraca do wiosennego lockdownu; zamykają poradnie specjalistyczne, a szpitale przechodzą w tryb przyjęć na oddziały jedynie w nagłych przypadkach.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam, gdzie się płaci tam da się dostać. NFZ odpada, tylko teleporady. Mam skierowanie do poradni psychologicznej, ale wszędzie dookoła wymagają skierowania do poradni zdrowia psychicznego. Nie znam różnicy, ale lekarz rodzinny twierdzi, że wystawił mi skierowanie na moją własną prośbę to jak śmiem jeszcze narzekać. Ech ech. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, ehempatia napisał:

Mam skierowanie do poradni psychologicznej, ale wszędzie dookoła wymagają skierowania do poradni zdrowia psychicznego. Nie znam różnicy, ale lekarz rodzinny twierdzi, że wystawił mi skierowanie na moją własną prośbę to jak śmiem jeszcze narzekać. Ech ech. 

Idiotyzm. Kompletny.

8 godzin temu, ehempatia napisał:

Tam, gdzie się płaci tam da się dostać. NFZ odpada, tylko teleporady.

Zgadza się. Prywatni psychiatrzy idą na rękę, spotykają się przez skype i tak naprawdę sa 24 h na dobę obecni. W NFZ tego nie ma. A wizyta przez telefon jest niewystarczająca. Ja mam plan napisać maila, opisać wszystko, co się działo i co się dzieje, a na teleporadzie tylko usłyszeć komentarz. O ile lekarz odczyta maila. No innego sposobu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Absolutnie nie mam nic przeciwko teleporadom. Serio.

Mi w to graj. Nie lubię łazić po przychodniach, szpitalach, klinikach.

I taką teleporade miałam mieć wczoraj ale pani doktor dzwoniła do mnie z zastrzeżonego numeru gdzie do mnie taki numer się nie dodzwoni bo mam poblokowane te numery. Ja zadzwonić do doktorki nie mogę bo poznałabym jej numer telefonu a doktorka dzwoni z domu bo jest na kwarantannie.

Jutro drugie podejście z inna doktorką która ma zadzwonić z telefonu stacjonarnego. Zobaczymy...

W dniu 21.10.2020 o 23:37, ehempatia napisał:

Tam, gdzie się płaci tam da się dostać. NFZ odpada, tylko teleporady. Mam skierowanie do poradni psychologicznej, ale wszędzie dookoła wymagają skierowania do poradni zdrowia psychicznego. Nie znam różnicy, ale lekarz rodzinny twierdzi, że wystawił mi skierowanie na moją własną prośbę to jak śmiem jeszcze narzekać. Ech ech. 

Ja też mam powiedziane przez moją terapeutke ze skierowanie ma być do poradni zdrowia psychicznego 

niżej ma być cel: psychoterapia indywidualna.... innego skierowania nie przyjmą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama pracuję w kontrakcie z NFZ-etem, wiec od tej drugiej strony wygląda to rowniez nie najlepiej. 

Monopolista, ktory z gory narzuca warunki, i rozlicza z kazdej wydanej zlotowki. nie dziwcie sie, ze wasi specjalisci na NFZ pilnuja papierologii, bo dla NFZu to papier i rozliczenia sa najwazniejsze, nie osoba, ktora potzrebuje pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wku***a mnie ostatnio przychodnia lekarza rodzinnego. Do tej pory nie mogłam złego słowa powiedzieć, ale w tym tygodniu za cholerę się do nich człowiek dodzwonić nie może, albo lekarz nie odbiera/odrzuca połączenie, albo zajęte, albo "abonent tymczasowo niedostępny" - w godzinach pracy lekarzy zaznaczam, co jeszcze potwierdzałam dzwoniąc do rejestracji 🙄  za to na nocną i świąteczną pomoc lekarską - za pierwszym razem, bez żadnego problemu, co prawda lekarza nie było na miejscu, bo pojechał stwierdzić zgony, ale wrócił, oddzwonił i pełna kulturka, sprawa załatwiona :D  no dobra, prawie załatwiona bo zanim pani doktor wróciła i oddzwoniła zdążyłam sobie sama zaaplikować odpowiednie leczenie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może zna tego psychiatrę [Piotr Wierzbiński, Łodź] albo pomógłby mi się jakoś u niego zaanonsować?

PIOTR WIERZBIŃSKI - Gabinety Lekarskie: psychiatra, psycholog (piotrwierzbinski.pl)

Nie można bezpośrednio umówić się z nim przez żaden portal. Widnieje na stronach róznych placówek ale nie mam pojęcia kiedy strony te były aktualizowane i czy on tam jeszcze albo czy on tam w ogóle pracuje.

Mam jakoś stracha tak dzwonić w nieznane i pytać o lekarza, którego może w danej placówce w ogóle nie ma. Generalnie mam z takimi rzeczami problem.

Bardzo mi zależy na tym konkretnym psychiatrze, bo chyba jako jedyny w Polsce zajmuje się psychiatrią sportu. 

Any help? 

A moze ktos jest z Łodzi i może mi cos napisać o tym psychiatrze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, marta_anna napisał:

Czy ktoś może zna tego psychiatrę [Piotr Wierzbiński, Łodź] albo pomógłby mi się jakoś u niego zaanonsować?

PIOTR WIERZBIŃSKI - Gabinety Lekarskie: psychiatra, psycholog (piotrwierzbinski.pl)

Nie można bezpośrednio umówić się z nim przez żaden portal. Widnieje na stronach róznych placówek ale nie mam pojęcia kiedy strony te były aktualizowane i czy on tam jeszcze albo czy on tam w ogóle pracuje.

Mam jakoś stracha tak dzwonić w nieznane i pytać o lekarza, którego może w danej placówce w ogóle nie ma. Generalnie mam z takimi rzeczami problem.

Bardzo mi zależy na tym konkretnym psychiatrze, bo chyba jako jedyny w Polsce zajmuje się psychiatrią sportu. 

Any help? 

Przecież nikt za Ciebie nie zadzwoni i nie umówi Cię na wizytę, to jest w Twoim interesie 🤦‍♀️

Nie wiem jaki problem zadzwonić/napisać maila i zapytać czy lekarz przyjmuje w danym miejscu, a jak nie to, zapytać czy wiedzą gdzie obecnie przyjmuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.01.2021 o 15:43, marta_anna napisał:

Any help? 

Przecież w tym linku jest mail i nr telefonu...nawet jak "boisz sie" zadzwonić to możesz napisać gdzie, kiedy ten lekarz przyjmuje....

A co do tematu to ja w sumie już od dawna korzystam z prywatnych form opieki zdrowotnej i narzekać nie mogę...w zasadzie nie ma problemu aby umówić się w miarę szybko do jakiegokolwiek specjalisty/ na badania, oczywiście jak chce się konkretne godziny/ dni to trochę więcej zachodu i nieco dłuższy czas oczekiwania ale w sumie to do tej pory wszystko co miałam do przebadania zrobiono mi praktycznie od ręki...a teleporady spoko jeśli chce się np. receptę na konkretny lek albo skierowanie na badania, natomiast w kwestii leczenia to totalna pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.01.2021 o 22:35, nieprzenikniona napisał:

Przecież w tym linku jest mail i nr telefonu...nawet jak "boisz sie" zadzwonić to możesz napisać gdzie, kiedy ten lekarz przyjmuje....

A co do tematu to ja w sumie już od dawna korzystam z prywatnych form opieki zdrowotnej i narzekać nie mogę...w zasadzie nie ma problemu aby umówić się w miarę szybko do jakiegokolwiek specjalisty/ na badania, oczywiście jak chce się konkretne godziny/ dni to trochę więcej zachodu i nieco dłuższy czas oczekiwania ale w sumie to do tej pory wszystko co miałam do przebadania zrobiono mi praktycznie od ręki...a teleporady spoko jeśli chce się np. receptę na konkretny lek albo skierowanie na badania, natomiast w kwestii leczenia to totalna pomyłka...

Napisałam ale od kilku dni no reply :(

Dzisiaj miałam moment odwagi, zmusiłam się do przełamania strachu. Wstrzymałam oddech i... dzwonie!

Okazało się, że nikt mnie nie ugryzł, Pani w recepcji bardzo miła. Umówili mnie na 18 marca.

Ufff! Fobia telefoniczna

Bardzo zależy mi na wizycie bo to psychiatra zajmujący się sportowcami. Mam 200km, termin odległy, ale co tam! Trzymajcie kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Zapisali mnie na wizytę telefoniczną za dwa miesiące. Pewnie dlatego, że mnóstwo ludzi zajmuje kolejkę tylko dlatego, że potrzebują recepty, a mogliby ją dostać od lekarza rodzinnego. Ale nie, muszą mieć wizytę u specjalisty, to nic, że nie mają nic do powiedzenia, a chodzi im tylko o receptę. To nie w porządku wobec tych, którzy naprawdę źle się czują i potrzebują tej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi