Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Wizyty lekarskie, dostęp do specjalistów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u Was? Ciężej dostać się do specjalistów czy nie macie z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do psychiatry bez problemu się dostaję. Gorzej już do lekarza rodzinnego. Jedynie teleporada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie służba zdrowia powoli wraca do wiosennego lockdownu; zamykają poradnie specjalistyczne, a szpitale przechodzą w tryb przyjęć na oddziały jedynie w nagłych przypadkach.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam, gdzie się płaci tam da się dostać. NFZ odpada, tylko teleporady. Mam skierowanie do poradni psychologicznej, ale wszędzie dookoła wymagają skierowania do poradni zdrowia psychicznego. Nie znam różnicy, ale lekarz rodzinny twierdzi, że wystawił mi skierowanie na moją własną prośbę to jak śmiem jeszcze narzekać. Ech ech. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, ehempatia napisał:

Mam skierowanie do poradni psychologicznej, ale wszędzie dookoła wymagają skierowania do poradni zdrowia psychicznego. Nie znam różnicy, ale lekarz rodzinny twierdzi, że wystawił mi skierowanie na moją własną prośbę to jak śmiem jeszcze narzekać. Ech ech. 

Idiotyzm. Kompletny.

8 godzin temu, ehempatia napisał:

Tam, gdzie się płaci tam da się dostać. NFZ odpada, tylko teleporady.

Zgadza się. Prywatni psychiatrzy idą na rękę, spotykają się przez skype i tak naprawdę sa 24 h na dobę obecni. W NFZ tego nie ma. A wizyta przez telefon jest niewystarczająca. Ja mam plan napisać maila, opisać wszystko, co się działo i co się dzieje, a na teleporadzie tylko usłyszeć komentarz. O ile lekarz odczyta maila. No innego sposobu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Lilith napisał:

Ja mam plan napisać maila, opisać wszystko, co się działo i co się dzieje, a na teleporadzie tylko usłyszeć komentarz. O ile lekarz odczyta maila. No innego sposobu nie widzę. 

O. I myślę, że to naprawdę dobry pomysł.

12 godzin temu, ehempatia napisał:

Mam skierowanie do poradni psychologicznej, ale wszędzie dookoła wymagają skierowania do poradni zdrowia psychicznego.

A to już lekka paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Heledore napisał:

O. I myślę, że to naprawdę dobry pomysł.

Jedyny, jaki przyszedł mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Absolutnie nie mam nic przeciwko teleporadom. Serio.

Mi w to graj. Nie lubię łazić po przychodniach, szpitalach, klinikach.

I taką teleporade miałam mieć wczoraj ale pani doktor dzwoniła do mnie z zastrzeżonego numeru gdzie do mnie taki numer się nie dodzwoni bo mam poblokowane te numery. Ja zadzwonić do doktorki nie mogę bo poznałabym jej numer telefonu a doktorka dzwoni z domu bo jest na kwarantannie.

Jutro drugie podejście z inna doktorką która ma zadzwonić z telefonu stacjonarnego. Zobaczymy...

W dniu 21.10.2020 o 23:37, ehempatia napisał:

Tam, gdzie się płaci tam da się dostać. NFZ odpada, tylko teleporady. Mam skierowanie do poradni psychologicznej, ale wszędzie dookoła wymagają skierowania do poradni zdrowia psychicznego. Nie znam różnicy, ale lekarz rodzinny twierdzi, że wystawił mi skierowanie na moją własną prośbę to jak śmiem jeszcze narzekać. Ech ech. 

Ja też mam powiedziane przez moją terapeutke ze skierowanie ma być do poradni zdrowia psychicznego 

niżej ma być cel: psychoterapia indywidualna.... innego skierowania nie przyjmą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama pracuję w kontrakcie z NFZ-etem, wiec od tej drugiej strony wygląda to rowniez nie najlepiej. 

Monopolista, ktory z gory narzuca warunki, i rozlicza z kazdej wydanej zlotowki. nie dziwcie sie, ze wasi specjalisci na NFZ pilnuja papierologii, bo dla NFZu to papier i rozliczenia sa najwazniejsze, nie osoba, ktora potzrebuje pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wku***a mnie ostatnio przychodnia lekarza rodzinnego. Do tej pory nie mogłam złego słowa powiedzieć, ale w tym tygodniu za cholerę się do nich człowiek dodzwonić nie może, albo lekarz nie odbiera/odrzuca połączenie, albo zajęte, albo "abonent tymczasowo niedostępny" - w godzinach pracy lekarzy zaznaczam, co jeszcze potwierdzałam dzwoniąc do rejestracji 🙄  za to na nocną i świąteczną pomoc lekarską - za pierwszym razem, bez żadnego problemu, co prawda lekarza nie było na miejscu, bo pojechał stwierdzić zgony, ale wrócił, oddzwonił i pełna kulturka, sprawa załatwiona :D  no dobra, prawie załatwiona bo zanim pani doktor wróciła i oddzwoniła zdążyłam sobie sama zaaplikować odpowiednie leczenie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi