Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Życie w strefach

Rekomendowane odpowiedzi

Maski.

Mam problem z płucami, bo jestem wcześniakiem i szybko się duszę i mi się słabo robi, więc nie zapuszczam się na dłuższe trasy, bo bym zemdlała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak auta. Perspektywa jazdy tramwajem albo autobusem całkowicie wyklucza możliwość wybrania się gdzieś dalej, choćby do lekarza. Nie bałabym się wejść do gabinetu, ale boję się spędzić godzinę w komunikacji miejskiej. Są niby ograniczenia na ilość pasażerów ale ludzie tego nie przestrzegają i i tak włażą. 

Muszę wziąć kota do weta i wezmę Ubera, ale to też takie słabe rozwiązanie. Własny samochód byłby najlepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, cynthia napisał:

Maski.

Mam problem z płucami, bo jestem wcześniakiem i szybko się duszę i mi się słabo robi, więc nie zapuszczam się na dłuższe trasy, bo bym zemdlała.

:nono: :nono: :nono:

To Twoja głowa. Maseczka w żaden sposób nie wpływa na efektywność wymiany gazowej w płucach, nie zmniejsza wysycenia krwi tlenem, nic, null, zero. Tym bardziej zwykła materiałowa, czy tam nawet chirurgiczna. Polecam wypróbować taką z filtrem FFP3 (ale to może po pandemii, bo teraz one są na wagę złota dla pracowników szpitali) lub chociaż FFP2 - 5 minut w tym nie idzie wytrzymać, bo miałam tą "przyjemność" zakładać je do ryzykownych procedur pracując w szpitalu, czy pobierając wymazy, człowiek ma wrażenie, że nie ma czym oddychać, a tu psikus, bo one też wpływu nie mają. 

Sama jestem wcześniakiem urodzonym w 33 tyg. a dodatkowo mam pasażera na gapę w oskrzelach i na poczatku też fatalnie maseczki znosiłam. Z czasem samo mi się przestawiło i teraz już nawet nie zauważam, że ją mam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi