Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zaburzeni w czasach pandemii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Wasze zaburzenia? Zaostrzone przez koronawirusa czy bez różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi ci o lock down to nie odczuwam żadnej różnicy bo i tak większość swojego życia spędzam w domu i w żaden sposób obostrzenia nie wpływają na moją psychikę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Długie siedzenie w dom sprawiło, że jak zacząłem wychodzić, to przez jakiś czas czułem się wśród ludzi "dziki", jakbym mieszkał dotychczas w dżungli i przyszedł do miasta. Moja fobia społeczna tymczasowo przeszła w antropofobię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie nie najlepiej boję się czy w 2021/2022 będę mieć psychoterapie tzn. czy termin mi przełożą na 2023/2024 jak tak to nie wiem co zrobić do tego miewam ataki paniki boję się Covida panicznie przez co boję się wyjść z domu i nie wiem co mam zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Po kilku miesiącach zdalnej pracy i obciążeniach związanych z epidemią, bo nie jest to normalny stan, sfiksowałem. Wcześniej miewałem jakieś epizody podpadające pod lęk napadowy i agorafobię typu lęk przed jazdą autostradami i kilka razy w życiu ostre i nieprzyjemne objawy kardiologiczne, które mnie raz na SOR zapędziły. Dodatkowo w pracy mam patologiczną atmosferę. W mojej głowie zakodowałem sobie, że dystans społeczny, czyli sensowny odstęp od innych klientów w sklepach, punktach usługowych i aptekach to podstawowy środek ostrożności w dobie covidu plus oczywiście maseczki w tych miejscach, ale Polacy, jak to Polacy, do reguły dystansu przystosować się nie potrafią, co mnie potwornie irytowało i nadal irytuje i skończyło się to takim stanem, że w każdej kolejce, w jakiej stoję, mam mniejszy lub większy atak paniki.  Bardzo nieprzyjemne, ale mimo to wystawiam się na te "zagrożenia". Biorę trazodon - tak ogólnie lęk wyciszył, ale w panice raczej niewiele pomaga. Mam afobam zawsze przy sobie, ale jak na razie obawiam się korzystać. Leki to jednak tylko takie przymulacze  potrzebuję dłuższej i nfzowej psychoterapii, o którą w dobie covidu jest trudno.

Edytowane przez Rudi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie jak są zmiany na plus obecnie to nie wielkie bo chciałbym żeby było serio okej ale nie jest

są zmiany lekkie w dobrym kierunku ale to zmiany i tak nie wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pracę zdalną, 3 razy w tygodniu. Rzadko wychodzę teraz z domu. I czuję jak znów nic mi się nie chce. Śmieci tylko poszłam wynieść i kółko wokół bloku zrobiłam.  Najlepiej bym z łóżka nie wstawała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Wirginia Zachodnia napisał:

Mam pracę zdalną, 3 razy w tygodniu. Rzadko wychodzę teraz z domu. I czuję jak znów nic mi się nie chce. Śmieci tylko poszłam wynieść i kółko wokół bloku zrobiłam.  Najlepiej bym z łóżka nie wstawała. 

Znam to - ja pracuję zdalnie już 1,5 miesiąca i nie powiem, z jednej strony jest to super wygodne, ale z drugiej człowiek się tak rozleniwia, bo nawet nie ma za bardzo okazji żeby gdzieś wyjść i ciężko się zmotywować do czegokolwiek 🙈  nie wspominając już o tym, że brakuje mi takich codziennych kontaktów z ludźmi i powoli dziczeje w tym domu 🙈 ale mam nadzieję, że to już ostatni tydzień pracy zdalnej dla mnie, bo dzisiaj wyszło, że tylko ja już z całej mojej firmy pracuje jeszcze zdalnie😅 ale taka decyzja szefowej była, że mam jeszcze zostać w chałupie🤷‍♀️ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi