Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Bieżące informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nasz kochany minister zdrowia powiedział że jeśli liczba zakażonych nie zacznie spadać to za tydzień mamy całkowity lockdown.

Brawo a tak obiecywaliscie że lockdownu nie będzie...

Jestem w.....a  bo covida się nie boje a tu chca mnie zamknąć w domu. Takich głupich i nielogicznych przepisów przestrzegać nie będę.jestem wolnym człowiekiem i nikt nie zabroni mi chodzić po lesie.najwyzej mnie aresztują haha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tych protestach to ja myślę że jeszcze może wzrosnąć....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba nosić maseczkę na ustach i nosie w przestrzeni publicznej i jak najbardziej unikać bezpośrednich kontaktów z innymi osobami, niestety.

Unikam nawet kontaktów z domownikami. Mama miała pozytywny wynik testu na koronawirusa w poniedziałek i się izoluje w pokoju (zrozumiałe, oczywiście).

Od ponad miesiąca nie jeździłem komunikacją zbiorową. Na dodatek na piętrze teraz nie działała spłuczka w ubikacji i pewnie wciąż nie działa. 

Teraz czuję się dobrze, bo nie ograniczam Internetu na laptopie, tylko siedzę, ile mi się podoba (no nie tak do końca). Myślę, że to o wiele lepsze dla mojej psychiki niż umartwianie się brakiem Internetu na laptopie! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masakra... te zgony mnie najbardziej przerażają :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lockdown od 7 listopada, na razie do 29 listopada; w rozważaniu dalsze zaostrzanie restrykcji i wprowadzenie narodowej kwarantanny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, mark123 napisał:

lockdown od 7 listopada, na razie do 29 listopada; w rozważaniu dalsze zaostrzanie restrykcji i wprowadzenie narodowej kwarantanny.

A co z kredytami hipotecznymi??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co to znaczy narodowa kwarantanna??

Do bunkru i tyle czy cały kraj zamknà w domach na 14 dni??

image.png

Edytowane przez Lusesita Dolores

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

Co to znaczy narodowa kwarantanna??

Do bunkru i tyle czy cały kraj zamknà w domach na 14 dni??

Narodową kwarantannę można różnie stopniować.

Wiosną w Polsce wprowadzili ją w dwóch levelach. 1 level od 25 marca wprowadzili zakaz wychodzenia z domu bez istotnego powodu, potem od 1 kwietnia była narodowa kwarantanna level 2 - zakaz wychodzenia poza z domu bez absolutnie koniecznego powodu + zamknęli lasy, parki miejskie i place zabaw

A np. we Włoszech i Hiszpanii podczas wiosennej narodowej kwarantanny zamknęli wszystko, w tym wszystkie zakłady pracy oprócz instytucji/firm strategicznych dla kraju.

39 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Oby bibliotek nie zamknęli

Zamykają wszystkie instytucje kultury

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

83 tys testów; (chyba) dodali testy antygenowe, ale z powodu bałaganu wyniki z nich pójdą w jutrzejszym raporcie

Bo wątpię, aby tyle zrobili testów PCR. No chyba, że przeszli na raportowanie ilości pobranych wymazów,  zamiast ilości przebadanych próbek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, mark123 napisał:

83 tys testów; (chyba) dodali testy antygenowe, ale z powodu bałaganu wyniki z nich pójdą w jutrzejszym raporcie

Bo wątpię, aby tyle zrobili testów PCR. No chyba, że przeszli na raportowanie ilości pobranych wymazów,  zamiast ilości przebadanych próbek

Raportowanie zmieniło się już od wczoraj. Konkretnie laboratoria prywatne nie podają już ilości przebadanych próbek, tylko ilość wyników dodatnich - czyli 83 tys. to nie jest pełna liczba wykonanych testów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wiem, jakie raporty czytasz, ale ja czytam raporty oficjalne MZ, które oficjalnie zaraportowało o 83 tys WYKONANYCH TESTÓW,  nie dodatnich wyników.

Do wczoraj raportowali zazwyczaj w okolicach 65 tys WYKONANYCH TESTÓW

A że jest nowe absurdalne rozporządzenie o sposobie raportowania, to wiem. Ale póki co, laboratoria prywatne raczej się do niego nie zastosowały i lepiej, żeby przy tym pozostały, bo będziemy mieli coś takiego:

przykład obrazowy sytuacji:

laboratoria państwowe zrobią 30 tys testów

prywatne również 30 tys

i w państwowych i z prywatnych laboratoriów wyjdzie po 10 tys wyników dodatnich

w raportowaniu na starych zasadach mamy "w ciągu doby wykonano 60 tys testów", będzie 1/3 próbek dodatnich

w raportowaniu na nowych zasadach mamy "w ciągu doby wykonano 40 tys testów", będzie rzekomo 1/2 próbek dodatnich

Kilka dni temu była mowa o tym, że "już niedługo" (nie podano konkretnej daty) zaczną wliczać testy antygenowe (czyli licznik ilości wykonanych testów i analogicznie licznik wykrytych przypadków pójdzie wyraźnie w górę)

No ale może to był tylko jednodniowy skok w górę z testami (czasem już tak bywało), a testów antygenowych jeszcze nie raportują.

Edytowane przez mark123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, mark123 napisał:

Nie wiem, jakie raporty czytasz, ale ja czytam raporty oficjalne MZ, które oficjalnie zaraportowało o 83 tys WYKONANYCH TESTÓW,  nie dodatnich wyników.

Do wczoraj raportowali zazwyczaj w okolicach 65 tys WYKONANYCH TESTÓW

A ja czytam ustawy i rozporządzenia :D  polecam zapoznać się z nowelizacją rozporządzenia z dnia 9 października 2020r. (23. października dokładnie je znowelizowano) - może się czegoś dowiesz nowego ;)  a akty prawne są raczej wyżej niż strona MZ czy raporty krążące po sieci. ja akurat wszystkie zmiany w rozporządzeniach muszę znać na bieżąco, bo wymaga tego moja praca. ba, do każdej zmiany w "prawie covidowym" dostajemy opinie prawnika z interpretacją.  

i nie uważaj się tu za eksperta bo walisz błędy merytoryczne w innych tematach dotyczących pandemii takie, że głowa mała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeci dzień z rzędu 27 tysięcy przypadków, podejrzanie to wygląda, pewnie manipulują danymi tak aby zbytnio nie rosło, a może  jutro dorzucą  bo w niedziele i poniedziałek zawsze spada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, carlosbueno napisał:

Trzeci dzień z rzędu 27 tysięcy przypadków, podejrzanie to wygląda, pewnie manipulują danymi tak aby zbytnio nie rosło, a może  jutro dorzucą  bo w niedziele i poniedziałek zawsze spada. 

Też tak myślę.A przypominam są inne choroby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi