Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Bieżące informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Na dzień dzisiejszy 9219 zakażonych w Polsce, 107 osób zmarło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktywnych przypadków 96 583. Na początku października było tylko 20 537. Nie napawa to optymizmem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj: 10 040 zakażonych. 130 osób zmarło, aktywnych przypadków: 103 695. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 12 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy bilans od początku epidemii w Polsce. Przekazano także informację o śmierci 168 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczoraj - 16,8 % wyników pozytywnych

dziś - 24,1 % wyników pozytywnych

"jak to się stało" - jeśli dobrze zrozumiałem, to mają nad tym dumać w sejmie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, mark123 napisał:

wczoraj - 16,8 % wyników pozytywnych

dziś - 24,1 % wyników pozytywnych

"jak to się stało" - jeśli dobrze zrozumiałem, to mają nad tym dumać w sejmie :D

Podobno wirus zmutował ku wysokiej zarażalności, myślę że niedługo możemy osiągnięć 50 %  pozytywnych testów, bo będą testować głównie tych z mocnymi objawami, bo więcej nie dadzą rady. Jedyny plus tego że może dzięki temu w miarę szybko np na wiosnę będzie już po covidzie, ale pewności nie ma.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim mieście hospitalizowanych 55.zgonow od marca 7. Nie jest zle dziękuję Bogu że nie mieszkam w wielkim mieście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Aurora002 napisał:

Duda ma Covid.

Jak połowa ludności tylko o tym nie wie 😎  przykładami na udowodnienie tego stwierdzenia mogłabym sypać, ale za dużo pisania 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, acherontia styx napisał:

Jak połowa ludności tylko o tym nie wie 😎  przykładami na udowodnienie tego stwierdzenia mogłabym sypać, ale za dużo pisania 

Twoja dowody są warte tyle, co wiadomości w TV. No chyba, że jesteś jakąś ekspertką od covidu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, mark123 napisał:

Twoja dowody są warte tyle, co wiadomości w TV. No chyba, że jesteś jakąś ekspertką od covidu.

Pracuje w stacji sanitarno-epidemiologicznej, w miejscu, w którym mamy ognisko wirusa. Nakładam/przedłużam kwarantanny, na ludzi z całego powiatu, wiem ile osób z kwarantann ma objawy i w końcu ląduje w izolacji ze względu na dodatni wynik. Ba, posiadam nawet medyczne wykształcenie. Także sądzę, że wiem więcej niż jakiś dziennikarz z TV, któremu ktoś coś albo powiedział, albo i nie. Ty mi wierzyć nie musisz, ja siedzę w tym bajzlu od środka i swoje widzę. No i mam kontakt z osobami decyzyjnymi w przypadku owej pandemii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, acherontia styx napisał:

Jak połowa ludności tylko o tym nie wie 😎  przykładami na udowodnienie tego stwierdzenia mogłabym sypać, ale za dużo pisania 😂

W sumie byloby fajnie, gdybys miala rację, bo to znaczyloby, ze smiertelnosc spowodowana wirusem jest znacznie nizsza niz sie sądzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Luna* wielu ludzi na pewno przejdzie go nawet o tym nie wiedząc. Ja sama najprawdopodobniej jestem dodatnia. Objawy? Gorączka pojawiająca się co 2-3 dni i delikatne przeziębienie, poza tym czuję się zupełnie dobrze. Tak jak wszystkie osoby chore, które znam. Nawet jeśli czuły się źle, to trwało to "chwilę" i koniec. 

Owszem, zdarzają się osoby z bardzo ciężkim przebiegiem i to o nich głównie mówi się w TV. O tych małoobjawowych, albo bezobjawowych się nie mówi, bo po co? Przecież lepiej siać panikę wśród społeczeństwa. 

I żeby nie było, nie neguję to sensu izolacji/nakładania kwarantann, bo to ma sens i pewnie wiele osób ochroni, ale wirus się rozprzestrzenia i tak mniej lub bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli połowa społeczenstwa ma lub miała covid to za 2-3 miesiace bedzie po pandemii. Chyba że ktos tu sie myli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, neon napisał:

Jeśli połowa społeczenstwa ma lub miała covid to za 2-3 miesiace bedzie po pandemii. Chyba że ktos tu sie myli.

@neon przykład z wczoraj 93-letnia kobieta z dodatnim wynikiem - wg tego jaką czarną wizję roztacza TV powinna już dawno szukać miejsca pod respiratorem. Ona czuje się zupełnie dobrze, jednego dnia tylko zagorączkowała i koniec. I oby tak zostało w jej przypadku. 

Bo jeśli ja się mylę widząc co się dzieje i siedząc w tym od środka,  to znaczy, że testy są bardzo mało wiarygodne. Niech sobie każdy wierzy w co chce, ja nikomu swojego zdania nie narzucam, ale uważam, że wiele osób przejdzie to, nawet o tym nie wiedząc🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to podałam jako bieżącą informację, że no, prezydent ma Covid. I tyle.

Ja tam jakoś bardziej wierzę postom @acherontia styx niż temu, co jest w mediach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@acherontia styx to są tylko wyjątki od reguły. Zresztą badania mówią, ze jak sie przekroczy próg 80 czy 90 lat to powyzej tego rosnie prawdopodobienstwo przezycia.

A ze wiele osob przejdzie covid nawet tego nie wiedzac, to żadna nowośc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Acherontia styx. Wiarygodne są tylko testy genetyczne za 900 zł.te które wy robicie wykrywają każdy stan zapalny organizmu.tez mam znajomą w sanepidzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, shira123 napisał:

Acherontia styx. Wiarygodne są tylko testy genetyczne za 900 zł.te które wy robicie wykrywają każdy stan zapalny organizmu.tez mam znajomą w sanepidzie.

Wątpię, aby były testy na tego wirusa, które dają w pełni wiarygodny wynik.

Największa kompromitacja to było "ponad 90% przypadków jest bezobjawowych", kilka miesięcy temu często o tym gadali. Tylko nie wiem, czy te testy są aż tak "fachowe", czy to fake czysto medialny. Normalne, że część przypadków jest bezobjawowych, ale 90% to już nawet niezbyt logiczne.

Większość przypadków jest lekkoobjawowych, a nie bezobjawowych.

Nawet jeśli wirus będzie się coraz szybciej rozprzestrzeniał i mimo, że rzeczywistych zakażeń może być wielokrotnie więcej, niż wykrytych, to nim przejdzie go połowa ludności, to jeszcze troszkę potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, shira123 napisał:

Wiarygodne są tylko testy genetyczne za 900 zł.te które wy robicie wykrywają każdy stan zapalny organizmu.tez mam znajomą w sanepidzie.

My tam żadnych testów nie robimy, bo jesteśmy zamknięci na 4 spusty i jeszcze długo będziemy, bo mamy ognisko. Nawet nam testy będzie robić zewnętrzna firma.

Dwa, no nie do końca każdy, bo jakoś są osoby z objawami infekcji, które wychodzą ujemne. Inna sprawa, że miałam już testy robione a mam przewlekłe zapalenie oskrzeli i jakoś wyszłam ujemna 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle, ze zeby ocenic, jaki jest procent bezobjawowych wzgledem tych z objawami, nalezaloby zrobic testy jakies sporej grupie kontrolnej, np. przebadac 10 000 przypadkowo wybranych osob, w roznym wieku i z roznych srodowisk.

Tylko pewnie nie maja kasy na to.

Teraz, mam wrazenie, ze jest jakis chaos w tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi