Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana na gorsze


fedrujo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę tutaj ponieważ już od około roku nastąpiła nie przyjemna zmiana w moim życiu która trwa do dziś. Zawsze byłem duszą towarzystwa, dosłownie byłem wszędzie miałem mnóstwo znajomych, z każdym swobodnie rozmawiałem, rozbawiałem, nie było również problemów z nawiązywaniem nowych znajomości aż praktycznie z dnia na dzień się to zmieniło. Teraz mam ok. 10 znajomych z którymi utrzymuje kontakt, mało co rozmawiam bo nawet nie wiem o czym i większość czasu który spędzam ze znajomymi to tak jak by mnie nie było,  już nawet na siłę szukałem tematów ale i tak kończyło się to totalną klapą. Z dnia na dzień coraz bardziej odechciewa mi się spotykać ze znajomymi bo wiem jak to się kończy,  i najchętniej nie ruszałbym się z domu. W dodatku w miarę często mam tak że nie potrafię złoć zdania w całość żeby miało to ręce i nogi. Cały czas myślałem pozytywnie że długo to nie potrwa, ciągle wierze że w końcu ten koszmar się skończy już nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać. Proszę o jakąkolwiek pomoc bo tu już mnie przerasta. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, a myślałeś o tym, żeby pogadać z psychoterapeutą?

My tu Ci za wiele nie pomożemy, ale początki różnych zaburzeń wyglądają często tak, że umiejętności poznawcze siadają - mówiąc kolokwialnie, głupieje się. Ale nie martw się, to chwilowe ;) Może jesteś pod wpływem długotrwałego stresu, w końcu okoliczności też nie są ok, może empatycznie czujesz strach od innych. Albo sam się boisz. Jest dużo potencjalnych przyczyn, najlepiej to z kimś profesjonalnym obgadać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×