Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aliexpress


Michu95

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie zamawia ktoś coś z Aliexpress tutaj czasem? i mógłby mi pomóc ze sprawdzeniem gdzie jest moja paczka? bo mam że niby jest w Polsce.. i że procedura transportowa przebiegła pomyślnie.. czy jest to równoważne z tym że nie będzie cło naliczane? bo tego się obawiam... bo kupiłem grzałki i narzędzia do atomizera od e-papierosa i martwię się czy mi dużo tego doliczą...

bo i tak jest sporo taniej niż w Polsce ale obawiam się mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałam dwa razy ale takie rzeczy za drobne pieniądze. Klipsy do uszu za 10 zł i opaska do włosow za nie cale 3 zł hehe 

Co do cła  to nie wiem jak to jest mi nigdy nie naliczono cła. jesli masz juz w Polsce paczke to jeszcze z tydzien, dwa i bedzie u ciebie. Muszą teraz te wszystkie paczki posegregować, nadać własciwy adres i wyslać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michu95 napisał:

spoko dzięki - Zarr, ja za grzałki zapłaciłem śmieszne pieniądze w PL zapłaciłbym z 3 lub 4 razy tyle więc po co tracić kasę jak mogę taniej?

Dokładnie. Poza tym oglądałam kiedyś filmik na you tube, facetowi naliczyli cło ale on kupił jakis smartfon za 600zl. Myślę że za takie drozsze rzeczy można sie spodziewać cła 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zarr napisał:

Dokładnie. Poza tym oglądałam kiedyś filmik na you tube, facetowi naliczyli cło ale on kupił jakis smartfon za 600zl. Myślę że za takie drozsze rzeczy można sie spodziewać cła 😊

Cła jak cła, przede wszystkim VATu. Każda paczka o wartości powyżej 22 euro lub 45 euro (w przypadku prezentu) podlega opodatkowaniu VATem (zwykle 23%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę odetchnąć.. mnie to nie dotyczy.. w wypadku grzałek i narzędzi... atomizer inna sprawa... bo trochę droższy.... ale za to MTL...

więc będę mieć lepiej niż obecnie... więc nawet jak dowalą mi 50zł łącznie... to spoko.... mi to tam rybka...

bo i tak paczka z nim dopiero będzie w listopadzie...

Edytowane przez Michu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 23:50, Michu95 napisał:

wiecie co? dziwne, piszę mi na Alipaczce, że paczka jest w Belgii, a na Cainiao że jest w Polsce, i jest oclona.

to są serio, jaja, co tam się wyprawia? nie wiem już.

No i co w końcu z tą paczką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×