Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dieta ketogeniczna lub carnivore


Dżoker

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może stosuje dietę ketogeniczną lub bardziej restrykcyjną carnivore, czyli tylko produkty odzwierzęce?

Dużo przykładów głównie z USA przez Reddit pokazuje, że oprócz oczywiście odchudzania pomaga na depresję.

Ktoś próbował? Ktoś przetrwał początkowe tygodnie, miesiące? Komuś minął apetyt na skrobię - pieczywo, ciasta; słodycze itp.?

Ktoś może stosuje dietę jednocześnie paląc papierosy (brak przekąsek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję (zdrową) dietę ketogeniczną + intermittent fasting w postaci OMAD (jeden posiłek na dzień) + raz w tygodniu nie jadam - taki plan stosuję już jakiś drugi-trzeci miesiąc. Wcześniej stosowałem dirty keto + 16:8 IF.

 

Jeżeli faktycznie chcesz spróbować, to najważniejsze to robić to powoli i dostarczać odpowiednią ilość witamin i minerałów. Bez tego będziesz czuł się głodny, poirytowany, słaby, będzie Cie ciągnąć do jedzenia i słodyczy by poprawić sobie nastrój. Zatem dużo warzyw.

Nie czuje generalnie głodu, nie ciągnie mnie do słodyczy z małymi wyjątkami. Wyjątki te to chipsy (ciągnie mnie ze względu na "chrupanie") oraz piwo (ze względu na smak) - nie widziałem do tej pory sensownej alternatywy dla nich w świecie keto. Pizza, ciasta, lody, nawet chleb (tego ostatniego nie robiłem, bo mnie nie ciągnie do chleba) - te rzeczy da się zrobić w sposób zdrowy i prosty. Natomiast pociąg do tych rzeczy nie jest silny, nie walczę ze sobą. Papierosów nie palę.

 

Co do nastroju - jest poprawa. Minął mi kompletnie brain fog, mam zdecydowanie więcej energii (zwłaszcza, że sypiam lepiej), nie mam huśtawek nastroju, o wiele lepiej mi się koncentruje, popełniam zdecydowanie mniej błędów robiąc cokolwiek (a to zwiększa satysfakcje z tego co robię). Zatem ogółem jest pod tym względem na plus, moim zdaniem warto chociażby dla energii, ale nie jestem pewien czy warto oczekiwać cudów. Ogromny spadek wagi oczywiście też podnosi samoocenę, a to polepsza nastrój.

 

Oczywiście nie było kolorowo przez cały czas. Czasem brzuch ściskał po kawie (przeszło), czułem się słaby ze względu na brak dostatecznej ilości minerałów (też przeszło, ale czym bardziej stopniowo wprowadzasz zmiany, tym łatwiej), nuda czasem doprowadzała do szału (z tym wciąż walczę, ale to jest większy problem w moim życiu). Organizm musi się przystosować.

 

Jedyne z czym mam problem, to stres. Generalnie bardzo ciężko jest mi się odstresować, do tej pory pomagało w tym jedzenie oraz alkohol. A tutaj w zasadzie zrezygnowałem z obu i potrzebuję więcej czasu na odstresowanie się.

 

Jest też kilka innych bonusów, ale pewnie jesteś świadom ich do pewnego stopnia. Swoje info bazuję na kanale na YT "Dr. Eric Berg DC", możesz sobie wygooglować jego podejście oraz wskazówki. Tylko nie jest on prawdziwym lekarzem, co powinieneś wiedzieć.

 

Gdybyś miał jakieś pytania, to chętnie podpowiem.

 

Edytowane przez Ricah
dojaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob zachwala tą dietę, ale sa tez doniesienia o szkodliwosci, wiec bez szału, moim zdaniem.

Ja stosowalam kilka lat temu; co prawda nie keto, ale tą lzejsza formę (LH..cos tam..), jak dla mnie na dłuzszą mete nie bardzo sie sprawdza.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×