Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kandydoza - Nerwica lękowa


PacioM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem dużo postów na ten temat i widzę,że dużo osób łączy te dwie choroby. Moje pytanie brzmi : "czy wyleczył ktoś Kandydozę a jego nerwica i inne objawy minęły?

 

Moje główne objawy to:

-czerwone bolące przekrwione gardło

-lęki - szczególnie po zjedzeniu węglowodanów i cukrów

-sennosc po jedzeniu

-zaparcia

-nietolerancja alkoholu,kawy

-pieczenie języka

-bialy język

-suchość w ustach

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarze albo nic nie widzą (gastroskopia, skopia) albo wciskają refluks "cichy". Jeden zasugerował mi że może to być na tle nerwowym. Brałem już wiele rzeczy od citalu po pregabaline. Narazie biorę effectin i jest trochę lepiej ale jak wszystkie tego typu leki raz jest lepiej raz gorzej.

Temat kandydozy znalazłem na wielu forach o refluksie czy nerwicy lękowej.  Z wymazu i kału Candydoza nie wyszła ale z z IgG krwi już tak.

Edytowane przez PacioM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PacioM napisał:

Lekarze albo nic nie widzą (gastroskopia, skopia) albo wciskają refluks "cichy". Jeden zasugerował mi że może to być na tle nerwowym. Brałem już wiele rzeczy od citalu po pregabaline. Narazie biorę effectin i jest trochę lepiej ale jak wszystkie tego typu leki raz jest lepiej raz gorzej.

Temat kandydozy znalazłem na wielu forach o refluksie czy nerwicy lękowej.  Z wymazu i kału Candydoza nie wyszła ale z z IgG krwi już tak.

IgG nie diagnozują grzybic. Podwyższony/obniżony poziom p/ciał można mieć z miliona powodów. To jest badanie totalnie niediagnostyczne w tym przypadku bo rozstrzyga nic. Skoro w badaniach nic nie wychodzi, to zajmij się leczeniem nerwicy, a nie leczeniem czegoś czego nie ma, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu powiedzieć, że robiłeś swoiste przeciwciała, bo IgG to jest cała duża grupa p/ciał.

No masz Candida albicans, ale to jest grzyb, który u części populacji może być florą fizjologiczną, przewodu pokarmowego, dlatego w pozostałych badaniach nic nie wychodzi, bo se siedzi grzecznie i wielkich szkód nie powoduje. Tak samo jak większość społeczeństwa ma Staphylococcus aureus w nosie i gardle ale nikt nie leczy wszystkich na gronkowca.

Niektóre patogeny występują naturalnie w organizmie w niektórych miejscach i nie robi się nic z nimi dopóki nie przenoszą się w nietypowe dla siebie miejsca, jak np. jedna z enterobakterii, które są w jelitach normalnie nagle znalazłaby się gardle - wtedy owszem, antybiotyk, ale w jelitach ją masz, wszyscy ją mają.

 

Inna sprawa, że leczy się objawy, a nie wyniki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×