Skocz do zawartości
Nerwica.com

Złe samopoczucie po posiłku


karol_9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, występuje u mnie dziwna przypadłość - po posiłku (nie zawsze) moje samopoczucie gwałtownie spada w dół - z reguły są to dyskomfort w przełyku, chrypka, odbijanie nawet podczas jedzenia, kaszel taki ciężki do odkrztuszenia czasami, a najgorszy jest niepokój i takie "roztrzepanie". Mam również zaburzenia przełykania, głównie suchych pokarmów (od kilku lat), przedstawione objawy występują dopiero od 3-4 tygodni - miewałem również napady paniki, aktualnie biorę Pregabalinę - objawy somatyczne w postaci napadów paniki i duszności zniknęły, natomiast pozostał dyskomfort fizyczny po zjedzeniu posiłku. Nie wiem czy to może być refluks, zgaga zdarzyła się może 2 razy przez cały ten czas, martwi mnie również ten niepokój po zjedzeniu czegokolwiek. Czasami również występuje problem chociażby z mową, jakby brakowało mi tlenu, sam nie wiem jak to określić.

Miał ktoś podobnie lub znał kogoś kto tak miał i może pomóc, doradzić? Z góry dzięki.

Edytowane przez karol_9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być od wahań cukru.

Po przeczytaniu książki dr Jordana Petersona, gdzie wspomniał właśnie, żeby jeść bardzo tłusto i umiarkowanie białkowo. Wtedy najmniej skacze poziom glukozy we krwi. Taki naturalny stabilizator nastroju.

Mi ciężko jest utrzymywać diety, więc nie wypowiem się z praktyki, ale wiele źródeł podaje te same pozytywne efekty,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×