Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Ulkka

Jak pielęgnujecie cere naczynkową?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem Mam do Was pytanie - jak zajmujecie się swoją cerą naczynkową? Jakich kosmetyków używacie? Chodzi mi o ogół pielęgnacji, co rano, co wieczorem i tak dalej.

Pytam, bo mi od jakiegoś czasu twarz płata figle i jak jak nigdy cery naczynkowej nie miałam, to mi nagle zaczęły pękać naczynka i robią mi się lekkie pajączki gdzieniegdzie na policzkach. A wcześniejszym doświadczeniem nieskalana nie mam nawet pojęcia jak o taką cerę zadbać.

Także każde słowo pomocnym będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duże znaczenie ma tutaj zarówno dieta jak i pielęgnacja.

Unikalabym peelingow mocnych, bo mi raz po tym popekaly naczynka w okolicy nosa. U mnie lepiej sprawdzają się peelingi enzymatyczne, jeśli wczytasz się w zasady pielegnacji to zobaczysz, ze bardziej są polecane przy takiej skórze. Delikatny żel, serum i krem. Mam rumienie. Dbam o nią normalnie, jak każdą inną cerę. Ważne to unikanie pocierania twarzy, bo to wzmaga zaczerwienienie i pękanie naczynek.

Oprócz tego musisz zabezpieczać cere przed czynnikami zewnętrznymi. Możesz np. używać oleju różnego lub jakiegoś innego. Zwłaszcza teraz na lato jeśli masz fundusze to poszukaj olejów, które mają naturalny filtr np. z pestek malin. Krem oczywiście przeznaczony do cery naczynkowej, chociaż nie polecam tutaj ulegać reklamie kremów ale wczytac się w ich sklądy. Najlepsze są te z diosminą oraz hesperydyną bo to wlasnie te czynniki maja realny wpływ na stan cery naczynkowej. Uzywam na co dzień Niverosin z apteki. I widzę dużą różnice na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi