Skocz do zawartości
Nerwica.com

Krótkotrwały epizod psychotyczny u kogoś bliskiego


bei

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tutaj osoba której bliski miała epizod psychotyczny ? Po zaręczynach on powiedział mi, że 6lat wcześniej trafił do szpitala  psychiatrycznego, bo ktos nasłał na niego helikopter który na niego oddziaływał itd..., nie pamiętał ile był w szpitalu. Ponoć jak tam trafił to wszystko szybko zniknęło jak napił się wody. Potem powiedział, że na karcie pisze, że był tan tydzień i że jako diagnoza wpisany jest epizot psychotyczny. Pomimo tego, że było to tyle lat temu on myśli, że to nie była psychoza ale uważa że już to się nie powtórzy. Nie umiem sobie z tym poradzić.

Edytowane przez bei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bei gwarancji, że się nie powtórzy nikt ani jemu ani Tobie niestety nie da. Chociaż jak przez 6 lat nic się nie działo to jednak szanse na powtórkę są mniejsze, ale nadal są. Nie wiem czego jeszcze oczekujesz w tej sytuacji? Zresztą nigdy nie wiemy czy nam też kiedyś się nie zdarzy taki epizod. Jeśli nie było przyczyn ,nazwijmy to zewnętrznych, które wywołały taki epizod (narkotyki etc.) to teoretycznie małe są szanse na powtórkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie było przyczyny zewnętrznej. Mówił, że ktoś mógł mu coś dosypać do jedzenia i że potem zaczął się źle czuć tak jakby brało go przeziębienie. Nie wiem czy jak o czymś opowiadał to tak bylo czy to element psychozy. Mówił, że dużo wcześniej ktoś nasłał helikopter na sąsiada, ale że on wtedy w to nie wierzył. I nie wiem czy możliwe, że miał wcześniej epizod czy w trakcie tego uwierzył, że w przeszłości coś takiego miało miejsce. Mówi, że on wie, że tak było, ale wie że ludzie w to nie uwierzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bei napisał:

Chciałam zapytać jaka forma terapii jest najlepsza u osoby u której wystąpiła psychoza?

Przede wszystkim leki przeciwpsychotyczne (inna nazwa to neuroleptyki). Wspomagająco może być terapia, ale nie jest konieczna. Podstawą są leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×