Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed ciążą i porodem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2020 o 22:33, z o.o. napisał:

Czy któraś z obecnych tutaj dziewczyn ma coś takiego?

Odczuwam duży lęk na myśl o porodzie. Sama ciąża mnie nie przeraża, bardziej myśl, że nie dam rady jej utrzymać.. każda z tych obaw ma jakąś przyczynę, jednak trudno mi to zmienić..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem miałam lęk przed porodem ale jak już byłam w ciąży się objawił. Bałam się porodu jak go zniosę i bólu. Wkręcałam sobie różne myśli np a co jeśli dziecku pępowina owinie się wokół szyi itp. Ciąża też przebiegła z dużymi komplikacjami więc dodatkowo strach o życie dziecka się pojawił. Mimo że był to trudny dla mnie okres...jak dla mnie kobieta nic piękniejszego nie może doświadczyć. Przyznam szczerze, że żałuję iż nie mam jeszcze jednego dziecka ale teraz zwyczajnie już nie mogę ich mieć :( 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 37 lat, zaraz 38, więc już z tego powodu ciąża może być zagrożona, a do tego biorę olanzapina (neuroleptyk na schizofrenię) i to dodatkowo może zagrażać dziecku. Wiem, że przy mojej chorobie adopcja jest niemożliwa, tak mi powiedział adwokat, więc jedynym rozwiązaniem jest ciąża. Ale ja się przeraźliwie boję. Boję się wymiotów, osłabienia, bólu pleców, hemoroidów, wielkiego niewygodnego brzucha przed sobą i tego, że w ciąży będę mieć nawrót choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 13:18, alone05 napisał:

tokofobię także i ja mam, zresztą ja nie będę mieć dziecka, tak zadecydował los, przeznaczenie albo nawet Bóg 

Widzę ze to ma swoją nazwę-tokofobia. ja też to mam-lęk przed porodem, ale mam już 37 lat i nie będe miała dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×