Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki lek powoduje anoreksje?


Pawel.770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jaki lek powoduje anoreksje, nie musi byc antydeoresant, byle waga mi znacznie spadla bo ortopeda zalecil a abilify odstawic na razie nie moge, biore jeszcze esci. Na abilify przytylem 14 kg bo jestem chudzielcem z natury a on u chudzielcow powoduje tycie... Moze wzialbym cos na obnizenie masy ciala i bym schydl te 5 kg chociaz? 

 

Najlepiej cos co nie zaburza libido i nie powoduje dyskinez jako skutek uboczny, slyszalem ze jest pramipeksol i ropnironil xlczy jakos tak ale one powoduja dyskinezy wiec nie wiem co? 

 

Nie zamienie esci na fluoksetyne bo podobno fluo pobudza, chociaz z drugiej strony bralem 8 lat 150 mg wenlaflaksyny..... Sam nie wiem jak tu schudnwc bo jak zaczolem cwiczyc to i tak przytylem 2 kg i tyje dalej.... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja bralem kiedys 50 mg amisulpirydu i wazylem 73 kg a na abilify 15 mg teraz waze 88 kg.... 

 

Abilify podobno moze powodowac tycie w przypadku osob bardzo szczuplych a ja wlasnie z natury jestem bardzo szczuply i moze dlatego abilify powoduje u mnie tycie...

 

Jem tyle co zawsze i wiem ze zadna dieta przy neuroleptykach przynajmniej mi nie pomaga...

 

Kombinuje ja tu schudnac, zaczolem cwiczyc i lipa dalej tyje, z 85.5 kg przytylem w cagu miesiaca na 88 kg...

Od miesiaca zamienilem tez wenle na esci...

 

Zastanawiam sie nad medikinet albo pramipeksol ale jeden zaburzq libido a drugi powoduje dyskinezy... Chyba zeby zmienic na fluoksetyne ale ona podobno pobudza czy to prawda? Chyba ze jakis inny lek na OCD skuteczny ktory powoduje anoreksje i nie powoduje sedacji bo taka fluwoksamina to masakra, podobno seduje najbardziej... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branie leków aby wywołać utratę wagi nie jest rozsądnym działaniem. Aby zrzucić kg zalecam ćwiczenia i dietę. Można również ewentualnie skonsultować się z psychiatrą w kwestii leków i ich skutków ubocznych.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Po olanzapinie na pewno przytyjesz ;)

To jednostkowa sprawa - ja nie przytyłem. Nie ma nic pewnego na tym świecie. Ale słabe jest wybieranie leku tego typu jako leku jako mającego pomóc w przytyciu czy schudnięciu - nie tędy droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jednostkowa sprawa - ja nie przytyłem. Nie ma nic pewnego na tym świecie. Ale słabe jest wybieranie leku tego typu jako leku jako mającego pomóc w przytyciu czy schudnięciu - nie tędy droga. 

No tak chociaż ja kiedyś byłam u psychiatry po leki tylko na przytycie i brak apetytu. To też jest problem. No ale niestety nie pomogły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×