Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy kazdy objaw grypy oznacza kwarantanne?


Pawel.770

Rekomendowane odpowiedzi

Nie każdy, ale po tele-wizycie gdy powiesz, że masz gorączkę, ból gardła, kaszel to lekarz profilaktycznie (widocznie takie mają zalecenia) podaje numer telefonu do danego punktu badań w kierunku koronawirusa aby przedzwonić, przedstawić im objawy i dowiedzieć się czy kwalifikuje się do testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lekarz moze uznac ze nnie ma powodow zeby wprowadzac kwarantanne i zlecac badanie na COVID tak? Bo sa tez takie objawy jak temperatura np. rowna 37.00 i do tego dochodzi bul gardla i kichanie i wtedy co? Wydaje mi sie ze nawet jsk ktos sie zle poczuje to jest masakra bo wtedy biora na SOR od razu bo slyszalem o takim przypadku ze pewne dziewczyna miala zle samopoczucie i od razu ja zabrali.... Czyli jak sie mowi lekarzowi o jakis tam objawach to na 100 % ma sie kwarantanne czy nie? Moze buc tak ze powie sie lekarzowi o samym bulu gardla i kichaniu to co wtedy zleci kwarantanne i przekaze sprawe do sanepidu czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz nie zleca kwarantanny a może jedynie zlecić skontaktowanie się z najbliższym oddziałem wykonującym testy i oni potwierdzą czy nadaje się pacjent do testu a później kwarantanny. Przestań dramatyzować, nie jest tak źle, nie przyjdą w kombinezonach, maskach i nie zabiorą Cię siłą z domu z powodu bólu gardła i kichania ;) Ja niedawno przez 4-5 dni miałem temperaturę 39 stopni, ból gardła, kaszel, ale wiedziałem co mi dolega (charakterystyczny ból zatok i także zrobiłem rtg co tylko potwierdziło diagnozę) ale i tak dostałem numer telefonu żeby zadzwonić do punktu i się spytać czy kwalifikuję się do testu - teraz robią testy drive-thru, podjeżdża się autem, opuszcza szybę, otwiera gębę, biorą wymaz ludki w kombinezonach i jedziesz do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×