Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pozne dyskinezy...


Pawel.770

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są żadne dyskinezy. Dyskinezy pojawiają się nie w trakcie, tylko po odstawieniu neuroleptyków.

 

Ja miałem to samo przy wysokiej dawce Ketrelu. To tylko przemijające działanie uboczne w postaci czegoś co przypomina co najwyżej zespół niespokojnych nóg. Jest to spowodowane prawdopodobnie blokowaniem receptorów dopaminergicznych, przez co zmniejsza się przekaźnictwo dopaminergiczne. Dopamina jest odpowiedzialna też za prawidłowe przekazywanie sygnałów o ruchu. 

Wiesz, bierzesz dość silny lek, który wpływa na pracę układu nerwowego, więc taki objaw tutaj to normalny, po prostu się zdarza i nie ma powodów do niepokoju, chyba że zaburza tobie funkcjonowanie w życiu codziennym. Poza tym jak lek ma skutki uboczne to znaczy, że działa. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel.770 napisał:

A jak rece i palce i miesnie twarzy mi uciekaja i mimowolnie poruszaja to tez nie sa to dyskinezy? Lekarz mi mowil ze to sa jakies pozne dyskinezowe drzenia czy cos takiego...

 

Jak mięśnie twarzy atakuje to już mogą być dyskinezy. Znaczy wiesz, jak np. drga ci tylko powieka to spokojnie, ale jak język się dziwnie porusza to już jest źle. Mi neurolog badał język, mówił że właśnie z języka można wyczytać dużo o jakichś zaburzeniach neurologicznych. Oj, idź z tym do lekarza, niech coś poradzi bo to może się utrzymać do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, lekarz mi nie chce odstawic bo uwaza ze to moze byc cos nie groznego... A nie mozna juz zamienic na nic innego... Wszystkie neuroleptyki przebralem... Wiesz moze jak sie schodzi z 15 abilify??? Czy jak zejde na 4 dni na 12.5 mg a potem na 4 dni na 7.5 mg a potem na 0 mg to bedzie ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×