Skocz do zawartości
Nerwica.com

atakowanie bliskich osób


Rekomendowane odpowiedzi

Często atakuję moją rodzine o drobnostki, ciągle coś mi nie pasuje, zwykle jak idzie nie po mojej myśli. Staje się wtedy bierno-agresywna, zdarza sie że płacze z bezsilności. Przy innych się tak nie zachowuje, praktycznie w ogóle sie nie odzywam. Jakie mogą być tego przyczyny i jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 20:35, killerqueeen napisał:

Jakie mogą być tego przyczyny i jak temu zaradzić?

A jak rodzina zachowuje się wobec Ciebie? Jak się do Ciebie odnosi? Jeżeli przyczyną jest jakieś nieprawidłowe ich zachowanie, to może być to wypracowany model odpowiedzi na ich stosunek do Ciebie, próba przypomnienia o swojej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno coś zrobić. Można się nie przejmować. Nie kontrolujemy innych. Póki nie ma rękoczynów to wystarczy nie dać się wciągnąć gierki i przepychanki. Dla mnie ojczym jest niemiły. Staram się nie przejmować, nie każdy musi mnie lubić. Co nie zmienia sprawy, że gdyby mnie lubił w domu było by o wiele lepiej. 

 

Wymagaj minimum szacunku. Można też zrobić tak, co sam stosuję. Problemem nie jest problem tylko nasz stosunek do niego.

Czyli nie przejmuj się tym co powiedzą, tylko jak sobie z tym poradzisz. A radzić sobie możesz nie zaogniając konfliktu. Wiem jak to jest gdy walczysz o swoje prawa a ludzie obracają kota ogonem. Odpuść sobie, a przyjaciół znajdź gdzie indziej. Póki nie ma jakiejś patologii, że cię zamykają w piwnicy czy jakieś inne sytuacje rodem z seriali paradokumentalnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×