Skocz do zawartości
Nerwica.com

nagłe kołatania serca/ nerwica lękowa??


Marika001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Około miesiąca temu przez 3 tygodnie odczuwałam codziennie przez cały dzień od rana do wieczora bardzo szybkie bicie serca, uczucia ucisku w klatce, jakby taki cięższy oddech, im barziej o tym myslałam tym było jeszcze gorzej

Mialam wykonywane Echokradiografie serca i badanie wyszło w porządku. Uspokoiłam się i po tym badaniu te codzienne szybkie bicia serca zmniejszyły się. Widocznie nerwy- strach o to co to jest, strach przed chorobą nasilały objawy. Zwłaszcza, że należę do osób lękliwych, zwłaszcza panicznie boję się chorób, nieraz tak jakby odczuwam cierpienie jakie bliscy by czuli gdybym była chora i dostaje stanów lękowych...

 

Tamte codzienne objawy uspokoiły się, zniknęły te całodzienne szybkie drgania serca, uczucie duszności też zniknęło. Jednak od jakiś 2 tygodni mam takie nagłe pojawiące się "znikąd" kołatania serca. Np przez cały dzień w pracy jest ok, nagle kładę się do łóżka wieczorem i gdy lezę to nagle pojawiają się te silne bicia serca  mocno odczuwalne.  (niczym się nie stresuje, nie myślę o niczym martwiącym przed snem, jestem zrelaksowana) . Dzisiaj rano jak tylko się obudziłam to też odrazu wystąpiły te silne bicia serca i od 2 godzin czuję je non stop. Poprzednie kilka dni w ogole takie drgania nie występowały. Skąd takie objawy?

 

3 dni jest ok, a tu nagle np w stanie spoczynkowym leząc wieczorem drgania serca, jednego wieczora są drgania serca, drugiego wieczora nie ma.  3 dni ok, za chwilę np nagle rano drgania. Od czego to zależy?  Tych drgań/szybkich bić serca nie poprzedza żadna sytuacja stresująca, jakieś wydarzenie stresujące. Tylko nagle znikąd wystepują. Owszem jestem wrażliwą osobą i takim typem nerwicowca ale nie mam powodów ostatnio do większych zmartwień, jakiś wydarzeń sttesujących itd. Chyba, ze jeszcze siedzi we mnie tamten silny stres poświadomie gdy bardzo się bałam że mam jakaś chorobę serca (przed badaniem echa serca.

 

Dodam, ze mam problem z kręgoslupem piersiowym. Na rtg kręgoslupa piersiowego wyszło lekkie zwyrodnienie w kręgoslupie piersiowym i kyfoza spłycona. Czesto odczuwam bóle, kłucia w klatce piersiowej z przodu i z tyłu, przy ruchu pleców, łopatek. itd. Ostatnio jak leżę na lewym boku gdzie serce to czuję później takie kłucia w tym rejonie. Czy możliwe ze to kregoslup piersiowy uciska na coś na jakieś nerwy i powoduje oprócz kłuć też drgania serca?

 

teraz zaczęłam się bać, że może mam jakiegoś guza albo coś w kręgoslupie peirsiowym bardzooo poważnego i uciska na serce. I chce zrobić rezonans klatki piersiowej.

Znajomi uspokajają mnie, że kręgoslup piersiowy zwyrodnienie lekkie i w ogole okrągłe plecy, kyfoza może promieniować na obszary serca, klatke piersiową, na te zakończenia nerwowe i pwoodować takie neuralgie w tych okolicach, i ze to nic powaznego. Jednak ja zaczynam się martwić....i juz mysle o rezonansie krelguspa.

Już mam podswiadome lęki, że coś jakaś choroba zniszczy mi przyszły szczęsliwy rok z przyszłym za niedlugo mężem, np myślac o slubie czuję szczescie a jednocześnie gdzieś jakiś niepokój którzy chodzi za mną jak cień i powtarza "cieszysz się a moze zachorujesz śmiertelnie i jaki to bedzie cierpienie dla niego" ...tak jakby nie mogę czuć takiego w 100% spokoju, tak normalnie się czuć tylko ciągle gdzieś tam za mną z tyłu daleko podświadomie jakiś ciągły lęk o chorobe swoją, narzeczonego, i inne takie..

 

Powtarzam, że to nie są mysli natarczywe coś w stylu że zasiadam i myślę, tylko to występuje w formie takich odczuć niepokoju, takie jakby podązało ciągle za mną, na jednym ramieniu szczescie, na drugim niepokoj ze cos sie stanie....i tak ciagle...

 

Czy to nerwica lękowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×