Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzależnienie od gier, czyli ucieczka od życia. Jak wyleczyć?


Innerception

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jestem uzależniony, ale wiem że używam grania w gry aby uciec od świata, życia które mi się nie podoba.

Wie ktoś jak się z tego wyleczyć? Może wyleczyć jest niezbyt dobrym ujęciem problemu. Raczej zmienić życie tak abym nie używał ucieczki w gry.

 

Raz byłem na terapii uzależnień ale tam psychiatra stwierdził że mam depresję. Nie chciałem zażywać antydepresantów i terapeutka Renata Zuba stwierdziła że mi nie pomoże. Tak więc po kilku spotkaniach było po terapii.

Niedawno miałem pobyt w szpitalu psychiatrycznym, a tam na wypisie dali mi rozpoznanie F32.1 z F60.3, czyli epizod depresyjny i osobowość chwiejna emocjonalnie. Zresztą takie szpitale to dno. Faszerują tylko lekami po których można by spać 15 godzin i mają wywalone na pacjenta. Do tego jakieś głupie terapie zajęciowe, w stylu rysowania co było w przedszkolu, jakby miało to rozwiązać problemy w życiu.

 

Nie wiem jak mam sobie poradzić z moimi problemami. Granie w gry, nie jest i nie będzie moim źródłem utrzymania. Natomiast moją przyszłość widzę w czarnych barwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubisz gry, może naucz się programowania, grafiki albo tworzenia muzyki, możesz być też level designerem. Ogólnie chodzi mi o to, żebyś zamienił swoją pasję, a raczej jak sam piszesz uzależnienie, w coś konstruktywnego, co w dodatku przyniesie pieniądze. Możesz na początek zostać testerem - gwarantuję, że gry Ci się znudzą szybciutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprobowac innego psychologa/terapeuty. Gdybym dla siebie szukala najchętniej bylby to lekarz z nurtu mieszanego, behawioralno-poznawczy i ericsonowski. Proponuje poczytac o tych i innych interesujacych cie nurtach. Podejscie lekarza do pacjenta moze zrobic duza roznice. Byc moze twoj lekarz nie umial z toba rozmawiac. Charakter lekarza tez ma znaczenie. Poza tym wspolczuje, czasem tez probuje w cos grac jak cos mnie przerasta, czesto zaraz szybko czuje sie winna :c Ale ciezko mi rozwiazac moje problemy, siedze nad czyms, probuje cos robic, ale za duzo mysli w glowie, za duze napiecie, stres i musze cos zrobic zeby odpoczac i sprobowac sie pozbyc tego co mam w glowie, bo pęknę

Edytowane przez Anomka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2020 o 01:06, z o.o. napisał:

Skoro lubisz gry, może naucz się programowania, grafiki albo tworzenia muzyki, możesz być też level designerem. Ogólnie chodzi mi o to, żebyś zamienił swoją pasję, a raczej jak sam piszesz uzależnienie, w coś konstruktywnego, co w dodatku przyniesie pieniądze. Możesz na początek zostać testerem - gwarantuję, że gry Ci się znudzą szybciutko.

 

Kiedyś lubiłem gry. Obecnie to dla mnie tylko forma ucieczki. Najlepiej to nie chciałbym grać w nie i nie mieć z nimi nic wspólnego.

 

W dniu 28.06.2020 o 03:53, Anomka napisał:

Polecam sprobowac innego psychologa/terapeuty. Gdybym dla siebie szukala najchętniej bylby to lekarz z nurtu mieszanego, behawioralno-poznawczy i ericsonowski. Proponuje poczytac o tych i innych interesujacych cie nurtach. Podejscie lekarza do pacjenta moze zrobic duza roznice. Byc moze twoj lekarz nie umial z toba rozmawiac. Charakter lekarza tez ma znaczenie. Poza tym wspolczuje, czasem tez probuje w cos grac jak cos mnie przerasta, czesto zaraz szybko czuje sie winna :c Ale ciezko mi rozwiazac moje problemy, siedze nad czyms, probuje cos robic, ale za duzo mysli w glowie, za duze napiecie, stres i musze cos zrobic zeby odpoczac i sprobowac sie pozbyc tego co mam w glowie, bo pęknę

 

 Masz całkiem podobnie też gdy czuje zbyt duże napięcie, stres, a do tego jeszcze nie wiem jak rozwiązać problem i przez jakiś czas nie wymyślam rozwiązania to się poddaje i uciekam od problemów. Nie wiem gdzie szukać dobrego terapeuty. Wątpię też że kogoś mój stan zainteresuje na tyle aby się zaangażować w pomoc w moich problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry lepsze od alkoholu bo chociaż nie zepsujesz sobie wątroby. No i masz jakiś kontakt z kulturą współczesną.

 

Mnie dziwi dlaczego gry wydają się być jak lepszy świat, skoro tam jest tyle zła i przemocy. Jakoś ciągnie człowieka do tego. Nawet szczur i nietoperz chcą cię zabić a taka niby kraina ucieczki.

 

Może zmień gry. Weź takie które wykorzystują myślenie. Jakieś logiczne np. Ostatnio grałem na smartfonie w Larę Croft Go i to była dobra gra łamigłówka. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich okolic jestes? TUTAJ mozesz szukac opinii o lekarzach 🙂 Prosze, sprobuj, naprawde 🙂 Na ile masz sil, sprobuj sie wybrac do jakichs 2/3 i zobacz czy ktorys bedzie ci odpowiadal. Ja sama chetnie bym chyba sprobowala, mysle o tym coraz czesciej, ze wzgledu na to, ze chlopakowi na mnie zalezy (nie jestem sama, i nie jestem sama z tym) i dzieki niemu troche lepiej sie trzymam, ale wole do prywatnwgo isc a chwilowo nie moge sobie na to pozwolic 😛 a prosic chlopaka nie chce, i tak w kwestii finansowej jest dla mnie mily, na razie mam na glowie uciułanie na nowy laptop, nie tylko do grania ;) chlopak kupuje sobie nowego a swoj sprzedaje mi, polowe kwoty juz mu dalam, reszte powoli bede oddawac 😛 jak jego laptop wroci z serwisu powitam sie z nowym sprzetem i ziemniaczka odloze w kąt ^^

@Innerception 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×