Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Czy nauka zagraża wierze?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy  nauka może w jakiś sposób zagrażać wierze? Czy osoby wierzące postrzegają naukę jako zagrożenie? Czy nowinki technologiczne i naukowe wyjaśnienia zjawisk niezamierzenie uderzają w wiarę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Ja wierzę w ewolucję.Jestem ateistą,zafascynowany.Pogaństwem i Satanizmem.

Ateista nie może być satanistą ani poganinem. 

Nauka i wiara do dwie sprzeczne z sobą idee, które nigdy nie będą do pogodzenia. Owszem są wybitni naukowcy wierzący, nawet z nauk ścisłych, ale oni swą naukowość w pewnych sferach zawieszają.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Ja po pierwsze jestem dziwny

A co to ma do rzeczy? :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet największa , najlepsza i najdoskonalsza nauka , natura i wszystkie lesze dziwactwa tego świata nie są w stanie udowodnić Istnienia Boga . Tego się tak nie da . Prawdziwa Wiara to Łaska i tylko przyjęta sercem może odpowiedzieć na Serce Boga .

Bóg zawsze dla śmiertelników pozostanie PYTANIEM , nigdy odpowiedzią . Jednorodzony Bóg w Jezusie Chrystusie to wieczna odpowiedź Boga . Reszta to śmiecie, bardziej lub mniej przydatne w tym doczesnym , skończonym wypiżdziewie ,,, liczy się tylko Nieśmiertelna Wieczność . I o nią idzie walka ,,, 

Z Bogiem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety to działa tak: wiara nie wyklucza nauki, nauka wyklucza wiarę. 

Przykładowo: Edison wynalazł żarówkę, nauka tak mówi, a wiara mówi, że Bóg natchnął Edisona, by wynalazł żarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle że jedno nie wyklucza drugiego. Za kazda z tych rzeczy odpowiada inna czesc mózgu. Rozumiem wiare jako duchowosc. Bo mozna wierzyc w Boga, ale mozna wierzyc tez w nature, tao, jaźń itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja uważam, że jedno nie wyklucza drugiego. Przez całe lata nauka nie była w stanie dowieść wielu rzeczy, które wraz z postępem technologicznym stawały się możliwe do udowodnienia. Tak samo może być z istnieniem bądź nie istnieniem siły wyższej jako takiej. Nie jesteśmy tego na razie w stanie ani dowieść ani obalić, ale może któregoś dnia się to uda? Może któregoś dnia dojdziemy do takiego rozwoju technologicznego, że ta kwestia też zostanie wyjaśniona. Także póki co ani wiara nie wyklucza nauki ani nauka wiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zagraża, ludzie i tak będą wierzyć w to, co chcą,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawołał robak do drugiego robaka , poznałem wszelkie zasady toczenia kuli z gówna ,,, tylko nie wiem jeszcze czemu ta Żarówa nad moim wielmożnym odwłokiem świeci to a to znów gaśnie ,,, po co to komu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Lilith napisał:

A co to ma do rzeczy? :D 

Raz mówię,jestem ateista.A raz bym składał hołdy dla Demonów i Pogańskich Bóstw.☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Ḍryāgan napisał:

@wiejskifilozof Ty te swoje demony traktujesz jak rozrywkę a nie prawdziwą religię

Lubię ogladać na Grafica Fantasty Demons Magic 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.06.2020 o 14:22, Lilith napisał:

Czy  nauka może w jakiś sposób zagrażać wierze?

Tak.

Czy osoby wierzące postrzegają naukę jako zagrożenie? 

Niektóre.

Czy nowinki technologiczne i naukowe wyjaśnienia zjawisk niezamierzenie uderzają w wiarę?

Tak.

Miłego dnia:)

johnn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy  nauka może w jakiś sposób zagrażać wierze? Czy osoby wierzące postrzegają naukę jako zagrożenie? Czy nowinki technologiczne i naukowe wyjaśnienia zjawisk niezamierzenie uderzają w wiarę?

Jak dla mnie troche dziwnie postawione pytanie; zazwyczaj spotykam sie z pytaniem odwrotnym, czy wiara zagraza nauce.

Ciemnota, ślepa wiara, bogobojnosc/swietojedbli.wosc moze hamowac rozwoj nauki, moze hamowac odkrycia naukowe i postęp (i tak zreszta bywalo na przestrzeni dziejow). Wiara moze tez słuzyc do manipulowania ludzmi przez roznego rodzaju ludzi rządnych władzy czy pieniędzy.

Edytowane przez Luna*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomyliłeś wiare z religia chyba teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie to samo.No chyba,że religia to islam czy pogaństwo.A wiara,to.Że pstrąg jkosztuje 30zł.,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Luna* napisał:

Wiara moze tez słuzyc do manipulowania ludzmi przez roznego rodzaju ludzi rządnych władzy czy pieniędzy.

Może, ale czy w dzisiejszych czasach,kiedy nowinki naukowe nas wręcz otaczają i są rozgłaszane w każdy możliwy sposób, czy jest to jeszcze możliwe? Czy jest to jeszcze takie proste?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Heledore napisał:

Może, ale czy w dzisiejszych czasach,kiedy nowinki naukowe nas wręcz otaczają i są rozgłaszane w każdy możliwy sposób, czy jest to jeszcze możliwe? Czy jest to jeszcze takie proste?

Bo ja wiem.. nauka a duchowowosc czy wiara to dwie rozne rzeczy, moim zdaniem sie nie wykluczaja, ani sobie nie przeszkadzaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Można być biskupem.A i wierzyć w ewolucję.

Chyba w jakąś okrojoną wersje ewolucji. Choć i tak katolicyzm w porównaniu do wielu odmian protestantyzmu czy Prawosławia, ma łagodne podejście do ewolucji i wiele z jej aspektów akceptuje. 

A islam to już całkowite zaprzeczenie nauki,  kult nieuctwa, ignorancji i zacofania.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy w cus wierzy nawet niedowiarek. Niewiara jest rodzajem wiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, carlosbueno napisał:

Chyba w jakąś okrojoną wersje ewolucji. Choć i tak katolicyzm w porównaniu do wielu odmian protestantyzmu czy Prawosławia, ma łagodne podejście do ewolucji i wiele z jej aspektów akceptuje. 

A islam to już całkowite zaprzeczenie nauki,  kult nieuctwa, ignorancji i zacofania.   

Ja kiedyś miałem fajną rozmowy.O ewolucji z Agata koło 40 i Cecylią 45 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, wiejskifilozof napisał:

Ja kiedyś miałem fajną rozmowy.O ewolucji z Agata koło 40 i Cecylią 45 lat

A ja z Robertem lat 38 ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi