Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Telewizyty

Rekomendowane odpowiedzi

W okresie pandemii popularność zyskały telewizyty u lekarzy. Jak je odbieracie? Z jednej strony to spory komfort a z drugiej - brak relacji terapeutycznej, obecności i widoku drugiej osoby. Jak Wam wygodniej - telewizyta czy normalna wizyta u lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja korzystam.

Wygodne rozwiązanie, choć tej obecności drugiej osoby brakuje. Tym bardziej, że w gabinecie nie mam oporów przed mówieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam, że lepsze są normalne wizyty stacjonarne.

Po lockdawnie pierwsze nieliczne poradnie otwarły się stacjonarnie u mnie już na początku maja, nawet poradnia gruźlicy. Większość poradni specjalistycznych była jednak długo zamknięta dla wizyt stacjonarnych.

Teraz ukoronowany wirus znów może być wymówką do drugiego lockdawnu w służbie zdrowia i znów będą tylko te telewizyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi się chce już po prostu... (ech zresztą szkoda gadać...) na myśl co się dzieje w tym kraju oraz na tym świecie....

jak nie poradnie i przechodnie pozamykane to telewizyty... telewizyty.... telewizyty....

Edytowane przez Michu95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie poza terapią, którą już wcześniej i tak miałam częściowo online nie ma żadnej różnicy. Psychiatra przyjmowała normalnie (w zeszłym tyg. miała tylko jakąś fazę, że tylko wizyty zdalne), do kardiologa normalnie dostałam się z dnia na dzień osobiście, jak potrzebowałam ekg świeżego, żeby wysłać kardiologowi skan, bo sklerotyk zapomniał zabrać ze sobą z poradni, żeby skonsultować się z elektrofizjologiem to zadzwoniłam do lekarki rodzinnej i stwierdziła, że spoko, mam przyjść i zrobimy. Żadnych większych problemów w tej kwestii nie miałam, bo nawet jak telewizyta to i tak jest ona przez WhatsApp, że się widzimy.

Wiadomo, że f2f lepiej, ale telewizyta zdecydowanie wygodniejsza :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę lubię kontakt twarz A w twarz ale czuje się naprawdę dobrze jak rozmawiam z lekarzem przez telefon. Więcej mu powiem co mi dolega i nie wstydzę się bo wiem, że mnie nie widzi. Gorzej jak chcą wysłać do pracodawcy zwolnienie i widzą nazwę firmy i nagle slysze: o pani to Fizjo. To miło mi😁 i wtedy pale się że wstydu, że jednak mnie znają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i nie tylko brak relacji ale i wiecie co? niższy czas rozmowy bo jest się wpisanym

na sam koniec harmonogramu u psycholog.. sorry ale jak tu nie być wku*onyum?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej lubię spotkania twarzą w twarz, bardziej mnie to mobilizuje jak muszę iść do lekarza, rozmawianie z lekarzem przez telefon jest co najmniej dziwne.

Edytowane przez alone05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam lekarza na drugim końcu Polski i kontrolę co dwa tygodnie. Teleporady stały się dla mnie zatem szalenie przydatne. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić, ale teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi