Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Cyberprzemoc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to stara przemoc w nowym wydaniu dostosowana do dzisiejszej rzeczywistości? Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie to stara przemoc w nowym wydaniu. Myślę, że jest jeszcze gorsza niż ta w świecie rzeczywistym. Mniej się ją zauważa z zewnątrz. Łatwiej zatrzeć ślady.. I oddziałuje jeszcze bardziej na osobę prześladowaną. Ludzie w internecie czują się silniejsi, bezkarni.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Illi niestety, bo wzrosła anonimowość i tak po prostu bezkarnie można wylać na kogoś kubeł wody bez konsekwencji. To niebezpieczne zjawisko i właśnie mało zauważalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dreamer123 tak samo niezwykle popularne stało się zjawisko "child groomingu ". Przecież starszy facet zaczepiający dzieci pod szkołą lub na placu zabaw od razu wzbudza zainteresowanie opiekunów, natomiast mało kto sprawdza dzieciom telefony/tablety/komputery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Illi

Oj prawda z tym niestety... Nawet jest program Łowcy pedofilii czy jakoś tak i tam właśnie za pomocą internetu namierzają takich zwyroli i robią z nim ustawkę. Obejrzałem kawałek odcinka i wystarczy. 

Wg mnie największy problem to anonimowe chaty czy stronki typu omegle. Dorośli raczej wątpię żeby mieli czas na takie pisanie z randomami a dzieci rzadko kto pilnuje co robią z telefonem czy komputerem. I tutaj jest problem, że rodzice na to nieświadomie przyzwalają a bydlaki wykorzystują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dreamer123 też obejrzałam kawałek tego programu... 

kiedyś ze znajomymi wieczorem weszliśmy na taki czat, po 6 minutach rozmowy wiedzieliśmy o tym gdzie ktoś mieszka (miasto), z kim jest w związku, jak ma na prawdę na imię... ludzie zbyt łatwo ujawniają swoje dane w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.07.2020 o 22:47, Illi napisał:

Myślę, że jest jeszcze gorsza niż ta w świecie rzeczywistym.

Zgadzam się z tym. W rzeczywistości przemoc ma mimo wszystko swoje ograniczenia. W Internecie można praktycznie wszystko i wszędzie. Ludzie prowadzą wirtualne życie.które przekłada się na real. Można je bardzo łatwo zniszczyć używając Internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi