Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Dziecko a wykształcenie rodziców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Czy wykształcenie rodziców ma wpływ na dziecko? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Lilith napisał:

Czy wykształcenie rodziców ma wpływ na dziecko? 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z punktu widzenia socjologii (tak mnie uczono), jeśli rodzice mają wyższe wykształcenie, to dzieci od małego są tak kształtowane, że skończenie studiów to dla nich coś oczywistego. Najtrudniej podobno mają te dzieciaki, które idą na studia jako pierwsze pokolenie w danej rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, z o.o. napisał:

Z punktu widzenia socjologii (tak mnie uczono), jeśli rodzice mają wyższe wykształcenie, to dzieci od małego są tak kształtowane, że skończenie studiów to dla nich coś oczywistego. Najtrudniej podobno mają te dzieciaki, które idą na studia jako pierwsze pokolenie w danej rodzinie.

To trochę nieaktualne, bo niedawno mieliśmy taki przeskok że masowo studiowały dzieci rodziców z wykształceniem zawodowym czy podstawowym.  Większość znanych mi osób z wyższym wykształceniem nie ma rodziców z wyższym,  bo np urodzeni w rocznikach 40,50,60 tych studia kończyło około 5%, a z roczników  80-tych około połowa, także jest jasne że mało który student  miał rodzica z wyższym. Ja w rodzinie, wśród znajomych  mam mnóstwo przypadków że rodzice mają podstawowe, zawodowe  a dzieci wyższe. Oczywiście dla rodziców z wykształceniem wyższym to że ich dzieci je zdobędą jest niemal obowiązkiem, ale nawet ze średnim tego wymagają , bo dzisiejsze wyższe jest tym czym średnie ileś lat temu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, carlosbueno napisał:

bo dzisiejsze wyższe jest tym czym średnie ileś lat temu. 

Na najbardziej badziewiastych uczelniach to dzisiejsze wyższe nie jest nawet jak średnie wiele lat temu, jest po prostu niczym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, mark123 napisał:

Na najbardziej badziewiastych uczelniach to dzisiejsze wyższe nie jest nawet jak średnie wiele lat temu, jest po prostu niczym.

Też racja, oczywiście nie każde studia i nie każdy kierunek, ale masowe kształcenie wyższe totalnie je zepsuło. Słyszałem że teraz gdzieniegdzie przebija się moda na niestudiowanie bo po co skoro ono niewiele daje , nie wiem na ile jest to powszechne, ale temu kibicuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mark123 napisał:

Nie zgodzę się. Każde studia wymagają czasu, wysiłku i pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, z o.o. napisał:

Nie zgodzę się. Każde studia wymagają czasu, wysiłku i pieniędzy.

To nie wiesz, jakie potrafią być niektóre uczelnie.

Też bym w sumie nie wiedział, że są takie patouczelnie o poziomie nieco niższym niż w szkole średniej, gdybym na takiej nie wylądował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mark123 moja uczelnia należała raczej do tych gorszych, a mimo to nadal trzeba było się starać. Owszem, chodziły tam głąby jakich wiele, ale nie mam pojęcia, jak zdawały sesje ani jak się obroniły. Pewnie niektórzy kupowali gotowe prace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.06.2020 o 23:34, z o.o. napisał:

Owszem, chodziły tam głąby jakich wiele, ale nie mam pojęcia, jak zdawały sesje ani jak się obroniły. Pewnie niektórzy kupowali gotowe prace.

Kiedyś usłyszałam, że studia kończą osoby wytrwałe, a niekoniecznie mądre. Coś w tym jest. Życie i tak weryfikuje, te mądre sobie radzą, wytrwałe mają papierek i różnie bywa. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.06.2020 o 23:34, z o.o. napisał:

@mark123 moja uczelnia należała raczej do tych gorszych, a mimo to nadal trzeba było się starać. Owszem, chodziły tam głąby jakich wiele, ale nie mam pojęcia, jak zdawały sesje ani jak się obroniły. Pewnie niektórzy kupowali gotowe prace.

Na mojej uczelni też co nieco trzeba się było starać, ale ogólnie był luz bluz. No i zajęć było mniej niż w technikum.

Na obronę były znane wcześniej konkretne pytania, jakie zada komisja. Ogólnie było łatwiej zdać pracę dyplomową niż technika w technikum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, mark123 napisał:

(...) Ogólnie było łatwiej zdać pracę dyplomową niż technika w technikum

Miałam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi