Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Ameryka a Japonia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są róznice między Amerykanami a Japończykami? Czy są jakieś podobieństwa? Czy Amerykanie są bardziej wylewni od Japończyków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że w Japonii jest znaxznie znacznie bezpieczniej. Wiec ludzie chyba maja wiekszy szacunek do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, neon napisał:

Wiem że w Japonii jest znaxznie znacznie bezpieczniej. Wiec ludzie chyba maja wiekszy szacunek do siebie.

W Japonii nie ma mniejszości etnicznych, muzułmanów i czarnych stąd to wynika. Jest yakuza ale ona paradoksalnie wzmacnia porządek przejmując zadania policji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Dobrze,że Japonia nie przyjęła katolicyzmu.Bo była by dziś na poziomie Filipin.

W Korei południowej jest sporo Chrześcijan( ale głównie protestantów)  a gospodarka na wysokim poziomie, to nie działa aż tak zero jedynkowo. 

A co Japonii i Ameryki to pod względem postaw życiowych 2 przeciwności, Japonia to kolektywizm gdzie jednostka jest podrzędna względem ogółu, a USA to kraj wybitnie indywidualistyczny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, wiejskifilozof napisał:

Nie zapominajmy ,że nadal Japonia nie przeprosiła za Rzeź W Nankinie

A kto poza Chińczykami pamięta o tej rzezi. 😊 

Ogólnie to zbrodnicze dokonania Japonii w latach 30,40 tych  nie są powszechnie znane, przynajmniej w Europie. Japonia kojarzy się nowoczesnymi technologiami, dobrobytem, ewentualnie z Hiroszimą i Nagasaki  a nie zbrodniami czasami gorszymi od dokonań Hitlera i Stalina. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.06.2020 o 20:57, carlosbueno napisał:

A co Japonii i Ameryki to pod względem postaw życiowych 2 przeciwności, Japonia to kolektywizm gdzie jednostka jest podrzędna względem ogółu, a USA to kraj wybitnie indywidualistyczny.

Zgadza się - jednostki się nie liczą. To dość skomplikowane społeczeństwo. Ale i ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście Japończycy walczyli o Mandżurię, chciała podbić Chiny, koniec końców to Chińczycy stopniowo podbijają Japonię, na razie zdobywając ich wyspy.
NIe byłem w tych krajach, jednakże od małego jakoś ciągnęło mnie do Dalekiego Wschodu, imponowała mi ich architektura, nie spotykana nigdzie indziej. Oczywiście, że wolę Japonię od Chin, przez to, że Japonia to naród pracoholistyczny i przodujący pod względem technologii. Podejmuje ten kraj walkę z żywiołami, jak również z katastrofami jądrowymi. 
Przy okazji, chyba Japonia jeszcze nie ogłosiła końca II WW?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas studiów padła informacja od wykładowcy, że Japonia jest najbardziej skorumpowanym i zamkniętym dla świata krajem. Zgadzacie się z tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ,że zamknięta to tak.Co ja uchroniło.Przed narzuceniem sobie.Obcych religi.Jak chrześcijaństwo czy islam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Japonia to taki miks nowoczesnego społeczeństwa technicznego z orientem. Ciekawe połączenie. A USA to nadal zachód. Bliżej nam do Stanów niż do Japonii. Aż tak dużo nie wiem o tych krajach, bo tak nie podróżuje. Głównie to powszechne stereotypy, w stylu: 

Japonia: manga, anime, skośne oczy, karate, specyficzne pismo, bambusy, sushi, elektronika, ludne miasta, kamikaze

USA: hamburgery, prezydenci, Miami Beach, muzyka pop, Hollywood, duża pojemność silników, orzeł w godle, demokracja

Pewnie jak większość.

Ciekawie byłoby jednak mieć mniej powierzchowną widzę, a to wymaga już własnego zgłębienia tematu i ukierunkowanej ciekawości.

Lubię też Japonię bo tam jest buddyzm. A ja ćwiczę medytację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi