Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Jak mówić, żeby chcieli Nas słuchać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Wiele osób czuje, że bliscy ich nie słuchają. Co należałoby zrobić, w jaki sposób mówić, żeby jednak Nas wysłuchali?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jeśli bliscy nie chcą nas słuchać do nadal nasi bliscy? Czy osoby którym na nas zależy nie powinny nas słuchać zawsze, nawet gdy milczymy? Czy to nie jest tak, że w momencie gdy masz problem bliska osoba wie o tym zanim powiesz to głośno? Po co zwracać na siebie uwagę osób, które nie chcą nas słuchać? 
Bardzo długo miałam wrażenie, że nikt mnie nie słucha. Moje problemy były zbywane, co bardzo mnie raniło. Do momentu kiedy uświadomiłam sobie, że to ja wybieram bliskie osoby. Teraz wiem, że jak pójdę do kogoś to zawsze znajdzie dla mnie czas i mnie wysłucha. Nie próbujmy może mówić tak aby ktoś nas wysłuchał. Zacznijmy mówić tak jak zawsze tylko do odpowiednich osób. 
Czasami jestem też po drugiej stronie. Ktoś chce porozmawiać ze mną o swoim problemie, nie zawsze od razu słucham. Czasami się zirytuję, przecież coś robię, jestem zmęczona albo mam własny problem. Jednak po chwili przychodzi refleksja, wtedy potrafię pochylić głowę i przeprosić. Bliskie osoby nawet, jeśli od razu nas nie posłuchają to po pewnym czasie zrozumieją swój błąd, ponieważ im na nas zależy. Jednak trzeba nauczyć się też dawać drugą szansę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi