Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Czy niepokój prowadzi do religijnej gorliwości?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie? Jest w tym ziarno prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U niektórych prowadzi u innych np mnie nigdy. Moja matka to jak jest burza zaczyna się modlić i zapala świeczki, ojciec jak poważnie zachorował to też zrobił się dużo bardziej gorliwy religijnie i wcześniejszy światopogląd naukowy zamienił na cudo- mityczny, do dziś po nim zostało dziesiątki książek o cudach i ozdrowieniach. Ja chyba taki nie będę ale wykluczyć tego nie można. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, carlosbueno napisał:

U niektórych prowadzi u innych np mnie nigdy. Moja matka to jak jest burza zaczyna się modlić i zapala świeczki, ojciec jak poważnie zachorował to też zrobił się dużo bardziej gorliwy religijnie i wcześniejszy światopogląd naukowy zamienił na cudo- mityczny, do dziś po nim zostało dziesiątki książek o cudach i ozdrowieniach. Ja chyba taki nie będę ale wykluczyć tego nie można. 

Moja mama nie pali świeć.

Ja ostatnio jestem zafascynowany.Pogaństewm Bałtów.Tym obecnym.

Myślę,że z powodów wirusa.Więcej osób zaczęło chodzić do kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.06.2020 o 17:41, carlosbueno napisał:

U niektórych prowadzi u innych np mnie nigdy.

Zobaczymy jak będziesz w sędziwym wieku. Ludzie się zmieniają. Zwłaszcza na starość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś poprosiłem Boginię Dziewannę ,o udany zbiór jagód.I mam.Litrowy słói.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, wiejskifilozof napisał:

Ja dziś poprosiłem Boginię Dziewannę ,o udany zbiór jagód.I mam.Litrowy słói.

Poproś może o jakąś słowiańską dziewoję, 40 letnią,  a mi załatw jakąś 20-tkę 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, carlosbueno napisał:

Poproś może o jakąś słowiańską dziewoję, 40 letnią,  a mi załatw jakąś 20-tkę 😊

Ja mam już plany cio do 42 latki 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie niepokój i religia są silnie powiązane. Nie wiem jakie są profesjonalne wytłumaczenia zjawiska religijności z punktu widzenia psychologii. Oczywiście nie z punktu widzenia religii, bo ta nie potrafi spojrzeć na siebie obiektywnie. Tak jak nie da się podnieść z własny kark, potrzebny jest zewnętrzny punkt podparcia. Dobra filozofia religii, naukowa to dla mnie rzecz konieczna w tym świecie. Moim zdaniem równie ważnym pytaniem jak to czy istnieje Bóg jest to dlaczego ludzie w niego wierzą. Co ich pcha. Jaka jest głębia tej religii. Skąd się bierze to religijne myślenie.

Sam sąd ostateczny to niepokój najwyższego rzędu. Test gimnazjalny to pikuś przy tym. Ci bogowie zawsze są jacyś tacy wszechmocni, wspaniali, jednym wskazaniem palca mogą zrobić z tobą co zechcą. Śnił mi się dzisiaj Bóg i to był jakiś niepokój. Nawet wypowiedzieć jego imię to już był nadmiar buty. Nie wypowiadaj imienia Pana Boga swego nadaremnie. Te wszystkie święte przedmioty chowane w jakich świątyniach. Lepiej nie dotykaj, bo cię jeszcze dopadnie gniew boży.

Nie jestem dobrym badaczem religii, ale niepokój na pewną gra tu dużą rolę. Pomyślcie jaka to odpowiedzialność być dyktatorem, a co dopiero Bogiem. On dopiero ma poważne zajęcie.

Poza tym są ludzie którzy twierdzą, że z rzeczy świętych nie można się śmiać. Sam język religijny, szczególnie ten chrześcijański jest strasznie patetyczny. Te wszystkie modlitwy są jakieś takie napięte pełne pokory i lęku przed nazwaniem Boga w niegodny sposób. Weźcie sobie jakieś modlitwy kościelne. Oni sami już głupieją jak do tego Boga się zwracać. Niegodny człowiek najlepiej w ogóle żeby się nie zwracał do Boga taki z niego pył. Niegodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi