Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Co daje regularny tryb życia?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Dużo mówimy o trybie życia, o systematyczności, ale nie mówimy dlaczego jest to tak ważne. Co daje regularny tryb życie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, mogę powiedzieć jedynie z własnego doświadczenia pewne rzeczy. Po pierwsze pewną stabilność, zależnie od podłoża tematu - coś co robisz stale wchodzi Ci w nawyk. Na przykład regularne jedzenie i trzymanie tzw. michy. Reguluje to pracę organizmu, ten ma stale zapewnioną energię co przekłada się na całą jakość życia i funkcjonowania. Osobiście myślę, że od tego większość rzeczy się zaczyna, że to jest pewna podstawa funkcjonowania. 

Coś co jest regularne i nie niszczy samo z siebie jest zazwyczaj pozytywne. Trochę frazes z tego wyszedł, ale myślę że rozumiesz. Taki styl życia całościowo poprawia jakość i komfort funkcjonowania człowieka jako organizmu. Takie mam przemyślenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj moja terapeutka zwróciła mi uwagę na chaotyczny tryb życia i że jest to niezdrowe i mogę od tego znowu zachorować. Ale ja mam taki tryb życia i już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie mniejsze prawdopodobieństwo nawrotu. I pomimo, że regularny tryb życia jest dla mnie po prostu nudny, to staram się go mimo wszystko wprowadzać w życie. Wyznaczyłam sobie godzinę, o której najpóźniej idę spać, tak samo tę, o której wstaję. I choć jest nudno, to jednak trochę łatwiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebujemy zarowno zmian jak i stabilnosci. Potrzebujemy poczucia bezpieczenstwa, rytmu, ale tez zmian/nowosci (odpowiednich dla kazdego z osobna) ktore beda nas ozywialy i dawaly kolejne cele oraz zachcianki w zyciu, ktore beda nas pobudzac 🙂 To wszystko jest bardzo potrzebne i zdrowe dla nas.

Np: zdrowy jest regularny sen, regularne posilki i zdrowo zaplanowane, zdrowe jest "feng shui" naszego miejsca zamieszkania (pokoj/mieszkanie/dom), pewne stale elementy/schematy w wystroju ktore dadza nam poczucie komfortu i bezpieczenstwa, nasza bezpieczna baza do ktorej zawsze mozemy wrocic ^^ Dobrze jest tez wypracowac sobie kilka zdorwych nawykow, zeby zadbac o inne zdrowe rzeczy i stabilnosc, np: spacery dla zdrowia, oszczedzanie dla swinki skarbonki :3 Jestesmy ludzmi, wiec w niektorych sytuacjach reagujemy... "machinalnie"? W tym praca nad niektorymi nawykami moze nam pomoc. Nad tymi wybranymi najwazniejszymi ;)

Nowosci/zmiany sa potrzebne zeby nas pobudzac i rozwijac. Nie chodzi o to zeby to bylo zaraz cos radykalnego i chaotycznego, chociaz zdarzaja sie typy ktore lubia wyzwania. Nowe rzeczy to nowe mozliwosci, daja wiecej opcji wyboru,  i jesli nam sie spodobaja/sa korzystne sa kolejna sciezka ktora mozemy podązyc ^^ 

Temat rzeka 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilith
W dniu 25.06.2020 o 12:06, Heledore napisał:

Generalnie mniejsze prawdopodobieństwo nawrotu. I pomimo, że regularny tryb życia jest dla mnie po prostu nudny, to staram się go mimo wszystko wprowadzać w życie. Wyznaczyłam sobie godzinę, o której najpóźniej idę spać, tak samo tę, o której wstaję. I choć jest nudno, to jednak trochę łatwiej

Brawo dla Ciebie! U mnie jest trochę trudno z tym regularnym trybem życia. Chciałabym, ale niezbyt mi to wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dobry dzień

Spokojniejsze życie chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Regularny tryb życia daje regularne samopoczucie i przewidywalność, która dostarcza poczucia bezpieczeństwa mentalnego. W moim przypadku rutyna związana z pracą wyciągała mnie z najgorszych dołów, najgorsze demony przychodziły gdy miałem okresy bezrobocia. Teraz też znów wylądowałem na bezrobociu i to wcale nie poprawia mojej sytuacji psychicznej... Dlatego szukam pracy, zajęcia tylko po to, żeby zapewnić sobie przerwaną rutynę. Dla mnie praca rozumiana jako regularne zajęcie jest lecznicza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zabijaka powodzenia, trzymam kciuki ^^

ps: cos jest w tych regularnych "zajęciach". "Praca" ma swoje dobre wpływy 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie regularny tryb zycia daje poczucie bezpieczenstwa, przewidywalnosc, ktora jest dobra, stałosc. 

Zdecydowanie za duzo bylo chaosu w moim zyciu.

Przede wszystkim pilnuję, by spac odpowiednia ilosc godzin, w przeciwnym razie potem caly dzien mam rozmemłany, a bardzo zle toleruję uczucie niewyspania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Anomka napisał:

@zabijaka powodzenia, trzymam kciuki ^^

ps: cos jest w tych regularnych "zajęciach". "Praca" ma swoje dobre wpływy 😛

Ja podziwiam żuli z ich życiem z dnia na dzień, siedzeniem cały dzień pod blokiem i piciem piwa. Nie wyglądają na osoby w depresji. Weseli, żartowni, jowialni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stabilizacja. Przy regularnym trybie życia nie zostawiam sobie czasu wolnego na rozmyślania. Wszystko jest zrobione, mamy "wolne" weekendy na podróże, godzina o której idę spać i ta o której wstaje- wtedy z reguły nie mam problemów ze spaniem. Mimo, że nudzi mnie codzienne robienie tego samego, to czuję się wtedy szczęśliwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, zabijaka napisał:

Ja podziwiam żuli z ich życiem z dnia na dzień, siedzeniem cały dzień pod blokiem i piciem piwa. Nie wyglądają na osoby w depresji. Weseli, żartowni, jowialni.

Brrr... ani troche nie podziwiam 😅 Zadne takie zycie. Jedyne co bym chciala czasem od nich pozyczyc to "spokoj"? O ile mozna to tak nazwac. O wiele bardziej bym chciala stabilizacji. Jak mowi @Illi ma to swoje nudne elementy. Czasem da sie temu bardziej lub mniej zaradzic 😛 Ale stabilizacja to chyba jedna z rzeczy ktorej najbardziej nam brak. Musimy miec cos pewnego, na czym mozemy sie oprzec zeby bezpiecznie robic inne, niestabilne rzeczy na ktore mamy ochote 😛 To troche jak robienie zapasow na zime, zadbac o "plecy", zabezpieczyc sie, lub nawet dorobic itd 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Anomka napisał:

Brrr... ani troche nie podziwiam 😅 Zadne takie zycie. Jedyne co bym chciala czasem od nich pozyczyc to "spokoj"? O ile mozna to tak nazwac. O wiele bardziej bym chciala stabilizacji. Jak mowi @Illi ma to swoje nudne elementy. Czasem da sie temu bardziej lub mniej zaradzic 😛 Ale stabilizacja to chyba jedna z rzeczy ktorej najbardziej nam brak. Musimy miec cos pewnego, na czym mozemy sie oprzec zeby bezpiecznie robic inne, niestabilne rzeczy na ktore mamy ochote 😛 To troche jak robienie zapasow na zime, zadbac o "plecy", zabezpieczyc sie, lub nawet dorobic itd 😛

Teraz widzę i stwierdzam, że niezbyt precyzyjnie się wyraziłem pisząc 'podziwiam'. Podziwiać można bohaterów, wizjonerów, artystów, a nie nicponi osiedlowych :P "Zadziwia" byłoby odpowiedniejsze. Tacy ludzie mnie zadziwiają. Zadziwiają jak można nic nie robić cały dzień, próżnować i żyć. Kiedyś przeczytałem słowa jednego filozofa, które bardzo zapadły mi w pamięć "Przekleństwem człowieka jest to, że nie potrafi nic nie robić." Mniej więcej tak to szło. Te słowa akurat oddają mój charakter. Brak planów, perspektyw bardziej mnie męczy niż nadmiar obowiązków. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.08.2020 o 21:17, Illi napisał:

Stabilizacja. Przy regularnym trybie życia nie zostawiam sobie czasu wolnego na rozmyślania. Wszystko jest zrobione, mamy "wolne" weekendy na podróże, godzina o której idę spać i ta o której wstaje- wtedy z reguły nie mam problemów ze spaniem. Mimo, że nudzi mnie codzienne robienie tego samego, to czuję się wtedy szczęśliwa. 

Eurekaaa:W zaplanowanym dniu mam znacznie mniej czasu na rozmyślania.po przeczytaniu twojej wypowiedzi dotarło do mnie czemu pewne dni są obarczone moim gorszym samopoczuciem.sa to dni gdzie mam lekko rozregulowany tryb zycia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.08.2020 o 21:25, Pxxyy napisał:

Eurekaaa:W zaplanowanym dniu mam znacznie mniej czasu na rozmyślania.po przeczytaniu twojej wypowiedzi dotarło do mnie czemu pewne dni są obarczone moim gorszym samopoczuciem.sa to dni gdzie mam lekko rozregulowany tryb zycia

Czyli regularny tryb życia jest dobry:) to nic innego nie zostało, jak starać się żyć trochę rutynowo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dobry dzień

Regularny tryb życia daje normalne życie, to ważne, wpływa na całe życie, zdrowie przede wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi