Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lilith

Co sprzyja przestępczości?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilith

Jakie czynniki sprzyjają przestępczości? Czy są one jedynie zewnętrzne czy jednak wewnętrzne również występują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Lilith napisał:

Jakie czynniki sprzyjają przestępczości? Czy są one jedynie zewnętrzne czy jednak wewnętrzne również występują?

Z tego co kiedyś czytałem najbardziej sprzyja to gdy rodzic też jest przestępcą,  jego syn wtedy z ogromnym prawdopodobieństwem nim zostanie. Ogólnie działaniom kryminalnym sprzyja patologiczna rodzina, czy otoczenie, miejsce zamieszkania gdzie jest dużo takich osób, nie bez powodu mówi się że jakaś dzielnica, część miasta jest pełna przestępstw, przestępców.   

Jeśli chodzi o nie nasze polskie podwórko to sprzyja zdecydowanie czarna skóra, czarni popełniają przestępstwa 4-5 krotnie częściej niż biali , a morderstwa to jeszcze częściej bo w takiej Anglii gdzie czarnych jest 2 czy 3% popełniają oni  większość morderstw. Nie jestem tego pewien ale kiedyś słyszałem w mediach  że większość czarnych w Ameryce miała epizod  więzienny.  Oczywiście nie o samą skórę tu chodzi a o wychowanie w kulturze gangsta, zwykle bez biologicznego ojca, często przez tzw ulice. Cześć to nawet usprawiedliwia niewolnictwem, dyskryminacją  i tym że białym się dobrze powodzi a oni nie chcą być gorsi. 

Jeśli chodzi o czynniki biologiczne to większość więźniów ma wyjątkowo wysoki poziom testosteronu, nawet były gdzieś próby obniżania go aby ograniczyć działania przestępcze. To by się zgadzało bo znani mi kryminaliści szybko łysieli i mieli zwykle niepohamowany apetyt na kobiety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarni to w większości patologia przestępcza.

Do przestępstw też popycha ,bieda.

Choć Parasol nie pochodził z patologii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.06.2020 o 18:10, wiejskifilozof napisał:

Czarni to w większości patologia przestępcza.

I Ty uważasz się za lewicowca i popierasz Trzaskowskiego😊 , przecież to rasizm w stylu faszysty i narodowca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, carlosbueno napisał:

I Ty uważasz się za lewicowca i popierasz Trzaskowskiego😊 , przecież to rasizm w stylu faszysty i narodowca. 

Bo tak wyszło ☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle, ze najbardziej przestępczosci sprzyja bieda - brak srodkow do zycia, albo niski standart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Luna* napisał:

Mysle, ze najbardziej przestępczosci sprzyja bieda - brak srodkow do zycia, albo niski standart.

Myślę że ma to drugorzędna znaczenie, znam wielu bardzo biednych ludzi którzy w życiu niczego by nie ukradli, a znałem dobrze usytuowanych co dokonywali przestępstw. Bardziej chodzi o wychowanie, być może jakieś predyspozycje psychiczne, brak moralności. 

Obracalem się kiedyś krótko w środowisku złodziei i oni nie kradli bo na coś potrzebowali tylko kradli bo była okazja, nawet jakieś nieprzydatne im rzeczy, jarał ich sam proces kradzieży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno, ja mowie bardziej o skali makro - tam, gdzie jest bieda, tam notowano wzrost przestępczosci (badan czy linkow konkretnych nie mam na poparcie swoich slow, ale wydaje mi sie to logiczne - jak nie masz co do garnka włozyc, to morale czy skrupuly tez sa mniejsze, bo najwazniejsze staje sie przetrwanie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Luna* napisał:

carlosbueno, ja mowie bardziej o skali makro - tam, gdzie jest bieda, tam notowano wzrost przestępczosci (badan czy linkow konkretnych nie mam na poparcie swoich slow, ale wydaje mi sie to logiczne - jak nie masz co do garnka włozyc, to morale czy skrupuly tez sa mniejsze, bo najwazniejsze staje sie przetrwanie)

W krajach wysoko rozwiniętych głodu i biedy nie cierpi prawie nikt, a jakoś przestępstwa nie zniknęły. Wielu chce łatwym sposobem się dorobić, albo nie robić a żyć. No i nie zapominajmy że chyba połowa przestępstw jest dokonywana pod  wpływem narkotyków i alkoholu.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, carlosbueno napisał:

jarał ich sam proces kradzieży. 

Potwierdzam. Miałem tak za młodego. Kradłem nawet ksiazki z ksiegarni i je odawałem znajomym albo, wstyd sie przyznać, wyrzucałem. Kradlismy z kumplem modele czy elektronike ale w tym samym czasie zastanawisłem sie jak buchnąć listwe gum kulek, bo ta listwa miała z 40 cm, a to dla szczyla duzo, wiec wymyśliłem spodnie dresowe i te tanie gumy wpuściłem w nogawke. Odziwo nigdy nie wpadłem a moj pociąg do złodziejstwa niedługo wygasł.

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomijając kradzieże rzeczy potrzebnych do przetrwania, to przestępczości sprzyja infantylność. Większość przestępców i tych drobniejszych i wysoko ustawionych gangsterów to osoby zafiksowane na etapie, że jego zachcianki są "święte" i muszą być bezwzględnie spełnione. Słabo rozwinięta zdolność rozumowania zasad, przestępcy nie postrzegają reguł prawnych jako normalnych zasad tylko bardziej coś jak "bzdury wymyślone przez upierdliwych ludzi". Zło bierze się z dziecinności, nie z dorosłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, mark123 napisał:

Pomijając kradzieże rzeczy potrzebnych do przetrwania, to przestępczości sprzyja infantylność. Większość przestępców i tych drobniejszych i wysoko ustawionych gangsterów to osoby zafiksowane na etapie, że jego zachcianki są "święte" i muszą być bezwzględnie spełnione. Słabo rozwinięta zdolność rozumowania zasad, przestępcy nie postrzegają reguł prawnych jako normalnych zasad tylko bardziej coś jak "bzdury wymyślone przez upierdliwych ludzi". Zło bierze się z dziecinności, nie z dorosłości.

Nie infantylność a raczej brak poszanowania dla cudzej własności, oni kradnąc nie myślą że zabierają coś komuś, nie ważnie czy firmie czy osobie prywatnej, jest okazja na kradzież  to się ją wykorzystuje. Kiedyś mi jeden złodziejaszek, który właściwie nie musiał kraść bo był dość majętny i tak kradł bo mówił jak można wziąć za darmo to po co płacić. Oni maja wypaczone myślenie i nie wiem czy ma to coś wspólnego z infantylizmem.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś miałam "przyjemność" rozmawiać z Panią, która kradła w sklepie. Była kobietą, którą stać było na zakupy za około 200zł, ukradła lakier za 50. Na pytanie dlaczego, powiedziała ze szkoda jej pieniędzy skoro mogła mieć to za darmo. Ale ją złapano, będzie mieć problemy z tego powodu. Otóż nie. W prawie kradzież do (jeśli dobrze pamiętam i nic się nie zmieniło) 500zł jest tylko wykroczeniem. Pani została spisana, musiała zapłacić za to co ukradła i tyle. I to nie był pierwszy raz kiedy to zrobiła. Więc myślę, że drobne kradzieże spowodowane są przede wszystkim zbyt niską karą. 
Kradzieże na dużą skalę uwarunkowane są chęcią zdobycia pieniędzy, bezwzględnością i brakiem skrupułów- to może wynikać z wychowania. 
Kradzieże z powodu głodu są wykroczeniem, które trudno rozpatrywać w pojęciu przestępczości. 

Oczywiście kradzież to mały kawałek świata przestępczego. Dlaczego ktoś sprzedaje narkotyki? Albo ktoś je bierze? To też przestępstwo. Ustawki? Przemoc? Myślę, że temat skąd bierze się przestępczość jest bardzo rozległy. Głównie wynika to z wychowani i doświadczenia życiowego .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.07.2020 o 16:31, carlosbueno napisał:

Nie infantylność a raczej brak poszanowania dla cudzej własności,

Czyli rozumiem, że uważasz, że brak poszanowania dla cudzej własności świadczy o dojrzałości? Ok, ja uważam, że wręcz przeciwnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi